Chōji przyszedł na świat jako członek rodziny Akimichi, która była jednym z wielu klanów zamieszkujących Wioskę Ukrytą w Liściach. Członkowie tego rodu mieli tendencję do bycia pulchnymi. Taką też posturę odziedziczył chłopak, stając się obiektem kpin i żartów ze strony rówieśników. W czasie zabaw zespołowych zawsze był wybierany jako ostatni, co spotykało się z wielkim niezadowoleniem ze strony drużyny, do której siłą rzeczy został przydzielany. Wszyscy mówili, że przynosi pecha drużynie, w której przyszło mu grać.

Wydawać by się mogło, że Chōjiemu przyjdzie wieść żywot samotnika. Jednak pojawił się w jego życiu ktoś, kogo z powodzeniem mógł nazwać przyjacielem... prawdziwym przyjacielem, który nie zawodzi w trudnych chwilach, nie zdradza i jest bezinteresowny. Stał się nim Nara Shikamaru. Jako rówieśnik Akimichiego zaakceptował go takim, jakim był, nie zważając na nieprzychylne zdanie otoczenia. Dostrzec tu można pewną analogię, ponieważ ojciec Chōjiego – Akimichi Chōza przyjaźnił się z tatą Shikamaru – Nara Shikaku. To właśnie Shikamaru wspierał Chōjiego, kiedy inni się od niego odwrócili. Dzięki jego pomocy chłopak nabrał pewności siebie i zaczął podchodzić do świata z dystansem. Od tej chwili spędzali ze sobą dużo czasu, razem bawiąc się, psocąc i śmiejąc.

Gdy nadszedł czas ukończenia akademii i rozpoczęcia egzaminów na chuunina, Chōji znalazł się w drużynie dziesiątej razem z Nara Shikamaru i Yamanaka Ino. Opiekunem tego zespołu został Sarutobi Asuma. Początkowo dziewczyna nie lubiła pulchnego towarzysza, gdyż podkochiwała się w Uchiha Sasuke, z którym chciała być w zespole. Uważała również, że chłopak powinien być szczupły, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będzie podobał się płci przeciwnej. Z czasem jednak zmieniła swoje zdanie uznając, że młody Akimichi jest bardzo miłym i sympatycznym towarzyszem broni, który sprawdza się także w starciu z wrogiem. Nastroje i relacje w ekipie dziesiątej z dnia na dzień stawały się coraz lepsze. Była to przede wszystkim zasługa mistrza młodych ninja. Sarutobi często zapraszał swoich podopiecznych na grilla do Yakiniku, aby polepszyć relacje panujące w drużynie. Najbardziej jednak cieszył się z tego Chōji, który uwielbiał grillowane mięso. Jadł on bez mała za dziesięciu ludzi, przez co Asuma cierpiał na brak gotówki w portfelu.

Podczas egzaminu na chuunina, młody Akimichi razem ze swoją drużyną przeszedł oba etapy eliminacyjne, czyli egzamin teoretyczny i misję w lesie śmierci. W trakcie wykonywania tego zadania po raz pierwszy pokazał swoje umiejętności walcząc z geninem wioski Dźwięku – Abumim Zaku. Udowodnił wtedy, że nie warto wyzywać go od tłuściochów, gdyż powodowało to u niego szał. Każdy, kto powiedział o Chōjim „grubas”, musiał liczyć się z konsekwencjami tego czynu. Pojedynek z Abumim nie był jedynym starciem Akimichiego z podwładnymi Orochimaru. W walkach eliminacyjnych zmierzył się z kompanem Zaku – Dosu Kinutą, jednak został przez niego błyskawicznie  pokonany. W czasie walk finałowych, Chōji kibicował Shikamaru i jako jedyny spośród obserwujących pojedynek wiedział, że jego przyjaciel oszuka swoją przeciwniczkę, a następnie podda się uznając, że kontynuacja starcia nie ma sensu. Pod koniec turnieju został uśpiony techniką Kabuto, przez co nie mógł wziąć udziału w walkach między Konohą a połączonymi siłami Piasku i Dźwięku.

Chōji nie musiał długo czekać na szansę do zrehabilitowania. Otóż, gdy Uchiha Sasuke opuszczał wioskę, by trenować pod okiem Orochimaru, został wcielony do grupy pościgowej, którą miał za zadanie utworzyć jego przyjaciel – Shikamaru. Akimichi deklaruje się zatrzymać pierwszego z Czwórki dźwięku – Jiroubou, umożliwiając reszcie towarzyszy dalszą pogoń. Należy zaznaczyć, że zarówno Jiroubou, jak i większość drużyny z Konohy uważali, że Chōji został z tyłu, ponieważ jest najsłabszy. Jednak Shikamaru powiedział, że w przeciwieństwie do każdego z obecnych, Chōji jest naprawdę silny (ze wspomnień syna Shikaku dodatkowo można się dowiedzieć, że młody Nara w wypadku, gdyby mieli ze sobą walczyć, przegrałby z kretesem). Podczas wyczerpującego pojedynku z podwładnym jednego z sanninów, Chouji używa sekretnych pigułek klanowych, które zwiększają jego siłę – niestety kosztem zdrowia. Po zażyciu ostatniej z trzech pigułek wygrywa walkę. Bliski śmierci nie może kontynuować pościgu ze swoimi przyjaciółmi. Zostaje odnaleziony w lesie przez grupę medyków, którzy następnie przetransportowali go do szpitala. Ze szponów śmierci wyciąga go sama Tsunade, która bez pomocy Nara Shikaku (szczegółowe instrukcje do tajemnych specyfików klanu Nara) nie mogłaby tego dokonać.

Po trzech latach wygląd Chōjiego znacznie się zmienił. Wprawdzie przytył on niewiele, jednak jego nowy ubiór przypominał lekką, samurajską zbroję. Zamiast krótkich włosów na głowie miał długą grzywę, która sprawiła, że bohater wyglądał jeszcze bardziej niesamowicie. Udało mu się również awansować na chuunina i dołączyć do nowej drużyny pod dowództwem Yamashiro Aoby. Tym razem nie był w oddziale z Shikamaru, ale dalej często się widywali. Momentem przełomowym dla chłopaka była śmierć jego nauczyciela – Asumy, który poległ z ręki członka Akatsuki – Hidana. Po pogrzebie mistrza, wspólnie ze swoją dawną drużyną dowodzoną przez Kakashiego wyrusza zemścić się za śmierć Sarutobiego. W trakcie walki z Kakuzu pokazuje parę ciekawych umiejętności, jednak nie wpływają one znacząco na przebieg starcia. Po udanej anihilacji braci „zombie” wraca z towarzyszami do wioski. Po otrzymaniu informacji, że Sasuke zabił Orochimaru, nie bierze udziału w jego poszukiwaniach. Wykazuje się natomiast w obronie wioski podczas ataku członka AkatsukiPaina. W czasie starcia z „Światem Deva” i „Światem Asur” (które zniszczył jego ojciec w czasie skoordynowanego ataku) jest świadkiem śmierci wielu ninja i (jak wtedy przypuszczał) swojego ojca. Po zakończonym i przegranym zresztą pojedynku udaje się do Tsunade, aby przekazać informacje na temat umiejętności Paina. Jednak kiedy zamierzał wyruszyć, „Świat Asur” zaatakował go. Przed niechybną śmiercią uratował go Kakashi, poświęcając przy tym swoje życie. Młody Akimichi dokańcza swoją misję i dowiaduje się, że Chōza żyje. Postanawia się po niego wrócić z zamiarem zabrania go do szpitala.

Po ataku członka Akatsuki na Konohę, wraz z resztą rówieśników otrzymuje informacje o zdradzie wioski przez Uchiha Sasuke. Wspólnie podejmują decyzje o wyeliminowaniu ich byłego kompana.

Podsumowując, Akimichi Chōji jest postacią, która niewątpliwie wyróżnia się w wiosce zarówno pod względem wyglądu, jak i umiejętności. Początkowo nielubiany i wyśmiewany zyskuje nowych przyjaciół, którzy byliby w stanie oddać za niego życie. Pogodne usposobienie, łagodny charakter i uśmiech na jego twarzy sprawiają, że wszyscy wokoło lubią z nim przebywać. Użyteczny w walce dzięki swoim zdolnościom będzie godnym następcą swojego ojca, a także nadzieją na świetlaną przyszłość dla Konohy.

Statystyki postaci

 • Data urodzenia 05 Maj
 • Wioska Konoha-Gakure
 • Ukończył szkołę w wieku 12
 • Egzamin w wieku 14
 • W anime odcinek #001
 • W mandze rozdział #034
 • Grupa krwi B
 • Misje rangi D 17
 • Misje rangi C 13
 • Misje rangi B 6
 • Misje rangi A 3
 • Misje rangi S 0
 • Shinobi

Naruto

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Naruto Shippuuden

 • Ranga Chūnin
 • Waga 87.0
 • Wzrost 172.3
 • Wiek 16.0

Po zakończeniu mangi

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych
22 Grudzień 2011