Hoshigaki Kisame, jako jeden z Siedmiu Mistrzów Miecza z Kiri-Gakure i członek organizacji Akatsuki, jest w mandze postacią niezwykle ważną, mimo iż pojawia się w niej dosyć sporadycznie. Na szczególną uwagę zwraca jego charakterystyczny wygląd – niebieska skóra, zaostrzone zęby i widoczne na twarzy bruzdy podobne do skrzeli, przez co przypomina rekina. Jego bronią jest Samehada – wielki miecz posiadający własną osobowość. Nazywany jest Potworem z Kiri-Gakure, a także Bestią bez ogona, ze względu na ogromną ilość czakry dorównującą ogoniastym bestiom.

Kisame, jako jeden z najpotężniejszych członków organizacji, pierwotnie został przydzielony do pary z Uchiha Itachim. Sądząc po relacjach między nimi można by nawet zaryzykować stwierdzeniem, iż Hoshigaki jest dla swojego partnera nie tylko zwykłym towarzyszem broni, ale i chodzącym, nieodłącznym sumieniem. Często w rozmowach z nim porusza tematy sentymentalne, związane z jego rodziną i wioską, z której Itachi uciekł. Wcześniej należał do elitarnej organizacji Siedmiu Mistrzów miecza. Jednak jego zachowanie zawsze budziło niepokój, aż w końcu w czasie jednej misji Kisame zabił ludzi, których miał ochraniać, tłumacząc się koniecznością ochrony informacji o wiosce za wszelką cenę. Po tej misji zabił swojego mentora i posiadł Samehadę, a niedługo potem dołączył do Akatsuki, zostając partnerem Itachiego.

Pierwszy raz widzimy go, kiedy pojawia się w wiosce Liścia wraz z Itachim, z którym miał za zadanie porwać Naruto – nosiciela Kyūbiego. Początkowo infiltracja wioski przebiegała bez problemu, jednak po krótkim czasie Kisame musiał zmierzyć się kolejno z Asumą, Kakashim i Gaiem. Hoshigaki mimo wszystko chciał kontynuować walkę z jōninami z Konohy, jednak Itachi nakazał odwrót, ku niezadowoleniu Kisame. Niedługo później miał okazję spotkać się z kolejnym ninja z Konohy, Jiraiyą. Ponownie jednak Itachi zarządził odwrót, a niezadowolony Kisame podążył śladem towarzysza.

Po 3 latach Akatsuki urosła na tyle w siłę, że mogli kontynuować misję zbierania Bijū. Zanim jednak Kisame dostał zadanie pochwycenia kolejnej ogoniastej bestii, wraz z Itachim powstrzymywał pogoń ninja z Konohy za Deidarą i Sasorim. Wykorzystując specjalnego klona stworzonego przez Paina, udało mu się zatrzymać na dłuższy czas drużynę Gaia, dodatkowo skutecznie ich wyczerpując. W czasie tej walki pokazana jest ogromna siła Kisame, ponieważ klon miał ledwie 1/3 czakry właściciela, a prawie udało mu się pokonać całą drużynę, co w przypadku Itachiego skończyło się jedynie na lekkim zmęczeniu Naruto. Pomimo porażki w walce z Gaiem, Kisame wykonał zadanie – udało mu się powstrzymać przeciwnika na tyle, żeby dokończyć pieczętowanie Shukaku.

Kolejną misją Kisame było pochwycenie 4-ogoniastej bestii. Miał na nią wyruszyć z Itachim, jednak nie wiedzieć dlaczego sam walczył z Rōshim – jinchūriki Yonbiego, mierząc się jednocześnie z nowym żywiołem – Yoton. Po ciężkiej walce – jak wspomniał sam Kisame – udało mu się pokonać nosiciela Yonbiego i dostarczyć jego ciało do kryjówki w celu zapieczętowania.

Po walce z Yonbim Kisame udał się z Itachim na spotkanie Sasuke. Hoshigaki miał się nie wtrącać do walki braci Uchiha, a jedynie powstrzymać każdego z próbujących dostać się w ich pobliże. Kisame przepuścił więc Sasuke, zmierzającego do brata, zatrzymując resztę drużyny Hebi. W czasie, keidy Itachi walczył z Sasuke, Kisame postanowił się zabawić z Suigetsu, którego celem było zdobycie Samehady. Starcie nie zostało pokazane, jednak wszystko sugeruje, że zwycięzcą został Kisame.

Po śmierci Itachiego Kisame spotkał się z Tobim, który ujawnił mu swoją twarz. Hoshigaki był zdziwiony osobą, która kryje się pod maską, tym bardziej, ze był to Mizukage z Kiri-Gakure. Był również ucieszony tym, że Madara jest prawdziwym liderem Akatsuki. Po pokonaniu Killer Bee przez Sasuke i resztę Hebi, Kisame wraz z Madarą i Zetsu brał udział w pieczętowaniu bestii, jednak okazała się być ona wyłącznie podmianą zastosowaną przez Kirabiego. Zdenerwowany Madara nakazał Kisame pochwycić Ośmioogoniastego, na co ten z chęcią przystał. Zanim jednak miał wyruszyć, Madara poinstruował go, by nie pokonał Hachibiego, a jedynie spróbował infiltrować wioskę. Po odnalezieniu Killera, Kisame znowu pokazał swoje umiejętności niesamowitej regeneracji śmiertelnych ran, a także fuzję z Samehadą, co pozwoliło mu zaskoczyć Kirabiego i go pokonać. Kiedy wydawało się, że walka ma się ku końcowi, Samehada zbuntowała się przeciw swojemu właścicielowi, a na pomoc B przybył jego brat z ochroniarzami. Otoczony Kisame nie był w stanie obronić się przed zabójczym ciosem braci i stracił głowę. Jak się później okazało, to był tylko klon stworzony przez Zetsu, natomiast Kisame ciągle siedział w Samehadzie, którą zabrał jako łup wojenny Killer Bee. W czasie, kiedy Naruto opanował kontrolę Kyūbiego, Kisame został zmuszony do ucieczki, jednak powstrzymał go Maito Gai, a następnie Hoshigaki został poddany technice Yamashiro Aoby w celu wyciągnięcia informacji o Akatsuki. Kisame ostatecznie przełamał technikę, odgryzając sobie język. Wiedząc jednak, że nie jest w stanie walczyć dalej, popełnił samobójstwo, jednocześnie zabezpieczając zdobyte informacje w wymyślnej pułapce.

Kisame był postacią szczególnie brutalną i najbardziej skrzywioną psychicznie ze wszystkich postaci ze świata Naruto. Gry psychologiczne, które prowadzi z Itachim, widocznie bardzo go bawią, mimo że przeważnie nie przynoszą żadnego efektu. Ma sobie za nic śmierć towarzyszy, okrutnie przy tym żartując. W czasie walki uwielbiał zadawać ból i napawać się nim. Obok Zabuzy jest on najlepszym przykładem, jak z człowieka można zrobić wypraną z uczuć maszynę do zabijania, jednakże w obliczu śmierci sam powiedział o sobie, że nie jest tak przerażający, jak mogłoby się wydawać.

Statystyki postaci

 • Data urodzenia 03 Marzec
 • Wioska Kiri-Gakure
 • Ukończył szkołę w wieku 10
 • Egzamin w wieku ?
 • W anime odcinek #80
 • W mandze rozdział #139
 • Grupa krwi AB
 • Misje rangi D 3
 • Misje rangi C 68
 • Misje rangi B 154
 • Misje rangi A 78
 • Misje rangi S 29
 • Shinobi

Naruto

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Naruto Shippuuden

 • Ranga klasa S, nukenin
 • Waga 83.0
 • Wzrost 195.0
 • Wiek 32.0

Po zakończeniu mangi

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Wybrane figurki postaci

23 Grudzień 2011