Suigetsu nie należy do łatwych ludzi. Jego charakter jest specyficzny, przez co potrafi zniechęcić do siebie wiele osób. Dba wyłącznie o swoje sprawy i uparcie dąży do zrealizowania własnych celów. Jest gotowy do największych poświęceń, jeżeli wymaga tego sytuacja. Ze względu na jego specyficzną właściwość, nieodłącznym elementem jego ekwipunku był bidon z wodą, ponieważ po każdej walce musiał prędko uzupełniać płyny.

Shinobi ten pochodzi z Wioski Ukrytej we Mgle. Na jego szczęście, nie żył w czasach, kiedy w wiosce panikę siał „Demon Mgły” Momochi Zabuza, choć jego późniejszy styl walki miał wiele analogii do tego nukenina. Wychowywał się wraz ze swoim bratem – Mangetsu. Obaj doświadczyli wielu trudności losu, dlatego najlepszym sposobem na przetrwanie w trudnych warunkach, było szkolenie się w kunszcie ninja. Suigetsu – tak samo jak jego brat – mieli jedno marzenie, chcieli dostać się w szeregi Mistrzów Miecza. Udało się to osiągnąć Mangetsu, dlatego Suigetsu starał się ze wszystkich sił, by dorównać bratu. Ciągły trening sprawił, że stał się silnym shinobi, o którym plotki sięgały wielu wiosek. Jego brutalność i styl walki utwierdził wielu w przekonaniu, że był kolejnym wcieleniem Momochiego Zabuzy. Uwielbiał się znęcać nad swoimi ofiarami (wyrywał im kończyny). Jego poczynania przykuły uwagę Orochimaru, który zainteresował się jego umiejętnościami. Koniec końców skończył uwięziony w jego laboratorium, gdzie przeprowadzał na nim różnej maści eksperymenty.

Właśnie w laboratorium Orochimaru Suigetsu poznał Sasuke. Młody Uchiha uwolnił go ze szklanego pojemnika, w którym przebywał. Był pierwszym, który dołączył do nowej formacji, tworzonej przez Sasuke. Razem udali się po pozostałych kandydatów do Hebi (pol. Wąż) – Jūgo i Karin. Suigetsu poprzysiągł sobie, że zdobędzie wszystkie miecze Siedmiu Mistrzów i pierwsze co zrobił, to udał się po Kubikiribōchō Zabuzy. Od teraz ten właśnie miecz stał się jego podstawową bronią. Jednak musiał odłożyć na bok swoje plany, ponieważ obiecał Sasuke, że pomoże mu w odnalezieniu brata. Jego relacje z pozostałymi członkami grupy nie układały się najlepiej. Od samego początku miał na pieńku z Karin, z którą na każdym kroku sobie dogryzali. Mimo tego, że Uchiha był stanowczy i biła od niego mroczna aura, to nigdy nikogo jeszcze nie zabił. Ten nawyk przeszedł na pozostałych członków Hebi, co nie do końca podobało się Suigetsu. Zakaz mordowania swoich przeciwników na początku mu nie pasował, lecz ostatecznie zdołał się temu podporządkować. W czasie poszukiwań Itachiego, na drodze stanął im jeden z Siedmiu Mistrzów Miecza – Hoshigaki Kisame. Jednak według Sasuke, członek Akatsuki nie był jeszcze dla niego odpowiednim rywalem i walka, która rozpoczęła się między nimi, nigdy tak naprawdę nie dobiegła końca.

Po śmierci Itachiego, Suigetsu dalej pozostał przy boku Sasuke i wraz z nim dołączyli do Akatsuki. Wcześniej jednak ich drużyna zmieniła nazwę na Takę (pol. Jastrząb). Pierwszym zadaniem w nowych szeregach było schwytanie Ośmioogoniastego, Killer Bee. Zadanie wydawało się trudniejsze, niż mogło się wydawać, ponieważ ich oponent opanował do perfekcji kontrolowanie ogoniastej bestii. Początkowo Suigetsu miał nie brać udziału w walce Sasuke z Bee, lecz kiedy ten przeobraził się w Hachibi, musiał interweniować. Zdawał sobie sprawę z mocy, jaka drzemała w przeciwniku i własnym ciałem zasłonił kompanów przed elektrycznym atakiem bestii. W konsekwencji szybko został wykluczony z walki, a dzięki jego poświęceniu Tace udało wyjść się z opresji.

Towarzyszył zespołowi w drodze do Kraju Żelaza, gdzie mieli spotkać się z jednym z tych, którzy zmusili brata Sasuke do wycięcia w pień swojego klanu – Danzō. Tak trafili na Szczyt Pięciu Kage i pech chciał, że od razu trafili na Raikage i jego świtę. Suigetsu nie mógł za bardzo wykazać się w tym starciu, ponieważ żywioły, którymi posługiwali się oponenci (błyskawica) wykluczały go z walki. Młodszy Hōzuki wywodzi  się z klanu, który słynął z tego, że jego członkowie mogli zamieniać każdą część swojego ciała w wodę. W efekcie czego, jego ciało nie jest wrażliwe na żaden atak fizyczny. Inaczej jest jednak w przypadku, kiedy Suigetsu stanie w szranki z użytkownikiem żywiołu błyskawicy, co pokazała walka z jednym z ochroniarzy Raikage. Ponadto mógł zwiększać rozmiary dowolnej części ciała (głównie ręki), co zwiększało jego siłę uderzenia. Sprawdzało się to przede wszystkim podczas używania większych mieczy, jak na przykład Kubikiribōchō. W czasie ataku na twierdzę w Kraju Żelaza, jego drogi rozchodzą się z pozostałymi członkami Taki, ponieważ zostaje porzucony na pastwę losu przez Sasuke. Suigetsu wraz z Jūgo zostali zdani na siebie. Próbując przebrania się za samurajów, którzy pilnowali Szczytu Pięciu Kage, szybko zostali zdemaskowani. Od tamtej pory nie wiadomo, co się z nim dzieje.

Suigetsu i Jūgo trafili do więzienia w kraju żelaza. Suigetsu mając już dość siedzenia w lochach, postanowił uciec wraz z siedzącym tam Jugo. Oczywiście Suigetsu pierwsze o czym pomyślał to o ostrzu Zabuzy, Jūgo go pokierował do zbrojowni, Mimo że Suigetsu nienawidzi Karin, to wspomina że nudno jest bez jej szalejącego głosu jak i charakteru. Suigetsu i jūgo szli przez las, kiedy ptaki Jūgo powiadomiły go o wojnie, ale Suigetsu już się tego domyślał od dawna. Obaj dotarli do najlepszej kryjówki Orochimaru. Chodząc po niej wywiązuje się między Suigetsu a Jūgo rozmowa o tym dlaczego Suigetsu tak naprawdę dołączył do grupy Sasuke, ten odpowiedział bez namysłu, że lubi rozczłonkowywać swoje ofiary, a Sasuke jest tego dobrym przykładem. Po chwili Jūgo wpada w szał i atakuje Suigetsu, mimo zadanego ciosu Suigetsu nic sobie z tego nie robi i mówi że to Jūgo nienawidzi najbardziej z całej grupy Sasuke. Dzięki atakowi Jūgo odkryli sekretne miejsce, Suigetsu sprawdzając pomieszczenie natyka się na tajemniczy zwój, który może odmienić losy wojny. Suigetsu wybacza Jūgo ten atak i razem kierują się do Sasuke, by pokazać mu co znaleźli.

Po jakimś czasie Suigetsu wraz  Jūgo odnaleźli Sasuke w kryjówce Kabuto. Suigetsu pokazuje co znalazł, Sasuke nie jest zbytnio zaskoczony, ponieważ właśnie czegoś takiego szukał. Kiedy sytuacja się uspokoiła Sasuke powiedział że musi się spotkać z samym Orochimaru, wtedy Suigetsu myślał że Sasuke oszalał, mimo protestów Suigetsu przywrócili Orochimaru. Suigetsu widząc Orochimaru od razu zmienił ton, bo jak widać wie jak Orochimaru jest potężny. Kiedy Sasuke opowiedział Orochimaru co chcę zrobić, cała grupa wyruszyła w poszukiwaniu swiątyni klanu Uzumaki. Ponieważ spoczywa tam maska samego boga śmierci. Suigetsu wraz z innymi rusza potem do liścia, by dotrzeć do ukrytego miejsca Uchiha, gdzie skrywane są tajemnice klanu Uchiha. Kiedy Orochimaru wyjawia cały plan Suigetsu przytrzymuje Zetsu, by ten nie uciekł. Kiedy pojawia się wielka czwórka Hokage, to Suigetsu już wie że emanują ogromną siłą. Jak Tobirama próbuje zaatakować Orochimaru wtem Hashirama tak wzbuda swoją chakre że aż całe pomieszczenie drży. Jak Suigetsu to zobaczył to ze strachu się zmoczył i to dosłownie.

Kiedy już Suigetsu wraz z innymi wyruszyli na wojne, ten ruszył z Orochimaru i Karin by pomóc pozostałym Hokage. Suigetsu na początku nie był skory by pomóc poskładać Tsuande do stanu używalności, ale jak Orochimaru zainterweniował, ten nie miał wyboru. Gdy już Suigetsu z innymi dotarł na pole walki nieustannie brał w niej udział. Po dłuższym odstępie czasowym widzimy jak pozostałymi zmaga się z o dziwo z zamaskowanym Zetsu. Suigetsu nacierał na niego wraz z innymi nawet zaprezentował nam technikę swojego klanu jaką był Wodny pistolet, tyle że podwójny. Kiedy powstrzymali zamaskowanego, to zaczęto Niekończące się Tsukuyomi. Tym samym Suigetsu jak i pozostali zostali złapani w wieczne genjutsu.

Statystyki postaci

 • Data urodzenia 02 Luty
 • Wioska Kiri-Gakure
 • Ukończył szkołę w wieku ?
 • Egzamin w wieku ?
 • W anime odcinek #115 Shippūden
 • W mandze rozdział #346
 • Grupa krwi B
 • Misje rangi D 2
 • Misje rangi C 33
 • Misje rangi B 40
 • Misje rangi A 13
 • Misje rangi S 4
 • Shinobi

Naruto

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Naruto Shippuuden

 • Ranga ? (potencjalny jōnin)
 • Waga 57.0
 • Wzrost 177.4
 • Wiek 16.0

Po zakończeniu mangi

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Techniki z jakich korzysta Hōzuki Suigetsu

27 Grudzień 2011