Shinobi z trudnym charakterem, którego tak naprawdę trudno okiełznać. Udało się wprawdzie kilku osobom, ale nadal jest to nie lada wyzwanie. Dzieciństwo Jūgo do dnia dzisiejszego jest owiane wielkim całunem tajemnicy. Wiadome jest jedynie to, że znany był ze swojego zmiennego temperamentu, który potrafił być bardzo tragiczny w skutkach. Wszystko za sprawą jego niecodziennych umiejętności, które w mgnieniu oka potrafiły prowadzić go w stan totalnej destrukcji. Pierwszą ofiarą jego „temperamentu” była mała wieś, która w dość szybkim czasie zniknęła z powierzchni ziemi. Od tamtej pory Jūgo postanowił żyć z dala od cywilizacji, bowiem widział w sobie zagrożenie dla otoczenia. Zamieszkał w jaskini i egzystował tam do momentu aż nie poznał Kimimaro – jedynego wówczas, który przeżył ze swojego klanu. Szybko znaleźli wspólny język i już niedługo po tym Jūgo dołączył do grupy Orochimaru.

Przebywając w laboratorium Orochimaru, Jūgo stał się chodzącym eksperymentem wężowego Sannina. Zainteresowały go przede wszystkim nadludzkie zdolności chłopaka, dzięki którym był w stanie pozyskać ogromną moc. Po wielu badaniach w końcu udało się Orochimaru wydzielić enzymy z krwi Jūgo odpowiadające za pobudzanie skłonności do zabijania. W ten sposób powstała odmiana jego „umiejętności”, które Orochimaru implementował swoim eksperymentom – przeklęta pieczęć. Dla samego Jūgo wszyscy ci, którzy korzystali z jego mocy byli marnymi kopiami, ponieważ tylko on był w stanie wykorzystywać w pełni moc, bez żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Ze względu na swoje nadpobudliwe zachowanie, Jūgo był trzymany na szarym końcu północnej bazy. Co więcej – jego drzwi były porządnie zaryglowane i sam zainteresowany nie kwapił się nawet próbować ich wyważyć. Zdawał sobie bowiem sprawę z faktu, jakie zagrożenie niosło ze sobą wyjście do ludzi. Dopiero pojawienie się Uchihy Sasuke przekonało Jūgo do wyjścia ze swojej celi. Choć z początku jego spotkanie z Hebi nie należało do najprzyjemniejszych, to jednak dał się przekonać, by dołączyć do zespołu Sasuke.

Za pierwszy cel, jaki obrało sobie Hebi, było odnalezienie i zabicie brata Sasuke. W poszukiwaniach przydały się umiejętności Jūgo, ponieważ – poza instynktem zabijania – potrafił również komunikować się z przyrodą i zwierzętami. Dzięki temu udało się m.in. namierzyć lokalizację Itachiego, jak również zgubić podążających za nimi shinobi z Liścia. Jego rola – tak samo jak Suigetsu i Karin, ograniczyła się raptem do pomocy w znalezieniu brata Sasuke.

Po wykonaniu tego zadania grupa prawdopodobnie miała się rozpaść. Każdy shinobi miał pójść swoją drogą, lecz los miał wobec nich inne zamiary. Sasuke wszedł w układ z Tobim (a tym samym Jūgo) i teraz pracowali dla Akatsuki. Nowym zadaniem, które zostało im zlecone było pojmanie Jinchūrikiego Ośmioogoniastej bestii. W starciu z Killer Bee Jūgo nie miał najmniejszych szans. On, tak samo jak Suigetsu, byli dosłownie na kilka uderzeń. Tym bardziej nawet aktywowany „szał” na nic się zdał. Po wygranym pojedynku Sasuke, Jūgo użycza swojej „mocy”, żeby uzdrowić Uchihę. Konsekwencją tego jest odmłodzenie ciała. Na odzyskanie pełni sił potrzeba było dużo czasu.

Po długim odpoczynku Jūgo udał się z pozostałymi członkami grupy do Kraju Żelaza. Tam miał się odbyć Szczyt Pięciu Kage, na którym był kolejny cel Sasuke – Shiruma Danzō (jeden z trójki starszyzny, który odpowiadał za śmierć Itachiego). Z początku wszystko szło zgodnie z planem: do środka weszli niezauważeni, bez problemu radzili sobie z pilnującymi samurajami. Dopiero prawdziwe schody zaczęły się kiedy naprzeciw Sasuke stanął sam Raikage ze swoją świtą. W starciu z władcą wioski Chmur Jūgo  nie miał najmniejszych szans. Mimo aktywacji swoich „umiejętności” nie był w stanie nawet drasnąć swojego przeciwnika. Tak naprawdę ledwo uszedł z życiem. Gdy akcja skupiła się na Sasuke jego los nie był znany. Wiadomym było, że razem z Suigetsu przebrali się za samurajów, lecz szybko zostali zdemaskowani.

Wraz z rozpoczęciem wojny, Jūgo i Suigetsu, po stwierdzeniu, że liczba strażników znacznie zmalała, pokonują ochroniarzy i uciekają z więzienia w Kraju Żelaza. W planach Jūgo było odnalezienie Sasuke, najpierw jednak decyduje się pomóc Suigetsu w poszukiwaniu miecza. Obaj postanawiają, że powinni również odnaleźć Karin.

Kiedy próby odnalezienia miecza Kubikiribōchō nie powiodły się, obaj decydują, że skupią się teraz na Sasuke. W trakcie podróży, między Jūgo a Suigetsu nawiązuje się rozmowa na temat Siedmiu Mistrzów Miecza. Jūgo pragnie dowiedzieć się, dlaczego jego kompanowi tak bardzo zależy na odnalezieniu broni.

Towarzysze podróży opuszczają ojczyznę samurajów i zmierzają do jednej z kryjówek Orochimaru. Wędrując przez las dyskutują o przyszłości. Młodzieniec zastanawia się jak toczą się losy Sasuke i Karin.

Jūgo uzyskuje od ptaków informacje na temat trwającej wojny. Kiedy docierają do jednej z kryjówek, zaczyna wypytywać o powody, dla których Suigetsu został z Taką. Podczas ich konwersacji traci nad sobą kontrolę atakując Suigetsu. Jednak jego uderzenie przechodzi przez wodne ciało towarzysza i ostatecznie uderza w ścianę, w wyniku czego zostaje ona poważnie uszkodzona. Przez ten incydent członkowie Taki odkrywają tajną komnatę Orochimaru, w której odnajdują niezwykle cenne informacje. Postanawiają jak najszybciej podzielić się nimi z Sasuke.

Gdy Sasuke pyta się o ich cel przybycia, w odpowiedzi Suigetsu podaje mu zwój zabrany z komnaty Orochimaru. Twierdzi również, że dzięki niemu Taka będzie w stanie zawładnąć światem. Przerywając rozmowę miedzy Sasuke a Suigetsu, Jūgo informuje, że mimo powstrzymania techniki Ożywienia, podejrzewa, że Uchiha Madara wciąż jest pod jej wpływem.  Po przeczytaniu fragmentu zawartego w zwoju, Sasuke decyduje się na wskrzeszenie Orochimaru. Przy tym procesie pomocą służy mu Jūgo. Odrywa on fragment z ciała Kabuto, który następnie wszczepia w przeklętą pieczęć na szyi Anko.

Jūgo to nie wątpliwie postać dwuwymiarowa. To, jakim był człowiekiem głównie zależało od sytuacji w jakiej się znalazł. Z natury był raczej łagodny, co można było zauważyć na co dzień. Wolał koegzystować z naturą niż wdawać się w jałowe pojedynki. Lecz kiedy pojawiała się konieczność walki Jūgo bez problemu był gotów stanąć w obronie swoich idei. Ta nietuzinkowa postać tak naprawdę była ofiarą własnego losu, któremu umiał stawić czoła.

Statystyki postaci

 • Data urodzenia 01 Styczeń
 • Wioska Oto-Gakure
 • Ukończył szkołę w wieku ?
 • Egzamin w wieku ?
 • W anime odcinek #116 Shippūden
 • W mandze rozdział #348
 • Grupa krwi AB
 • Misje rangi D ?
 • Misje rangi C ?
 • Misje rangi B ?
 • Misje rangi A ?
 • Misje rangi S ?
 • Shinobi

Naruto

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Naruto Shippuuden

 • Ranga ? (potencjalnie jōnin)
 • Waga 75.0
 • Wzrost 202.1
 • Wiek 18.0

Po zakończeniu mangi

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych
27 Grudzień 2011