Konan jest jedyną kobietą w szeregach akatsuki. Znajdowała się w duecie z Painem, którego łączy z nią więź przyjaźni. Jako jedyna z całej organizacji zwracała się do niego po imieniu. Kunoichi w porównaniu do pozostałych członków brzasku pozostawała stosunkowo neutralna, nie wiadomo czy zdobyła jakiegoś bijuu. Jej umiejętności są dosyć niezwykłe i orginalne. Posługuje się ona technikami origami. Potrafi zamienić papier w twarde i ostre sztylety jaki i w delikatne i sprytne motyle. W walce przekształcała swe ciało w arkusze papieru, z których dorabiała sobie skrzydła niczym anioł, który atakuje swych wrogów z niebios.
 
Jako dziecko Konan była sierotą wojenną, której spór wiosek zabrał rodziców. Porzucona i osamotniona została objęta troskliwym ramieniem Yahiko. Ich relacje osiągnęły status przyjaźni, wspierali siebie nawzajem aby przetrwać. Sprawy zaczęły się komplikować gdy dziewczyna znalazła nieprzytomnego i osłabionego Nagato. Postanowiła go nakarmić i zaprowadziła do kryjówki jej i Yahiko, któremu nie spodobała się wizja przygarnięcia kolejnej osoby, gdyż to oznaczało większe zapotrzebowanie na pożywienie, które i tak było bardzo ciężko zdobyć, ale w końcu udało się go przekonać. Tak dwójka przyjaciół stałą się trójką. Ich celem stało się opanowanie sztuki ninja, dzięki której byli by w stanie zrealizować idee Yahiko, która stała się też ideą Konan i Nagato. Mianowicie pragnęli oni sprawić by zaprzestano wszelkim wojnom. Osiągnięcie tego stało się realne gdy spotkali oni Sanninów z Konohy, którzy zlitowali się nad niedolom sierot i dali im swoje jedzenie. Gdy shinobi liścia byli w drodze do swojej wioski, zauważyli iż są śledzeni przez dzieciaki, które nakarmili. Poprosiły one o to by nauczyli ich ninjutsu, dwójka z sanninów odmówiła, ale Jiraiya podiął się tego wyzwania. W trakcie trwania treningu żabi pustelnik zauważył niezwykle rozwiniętą zwinność Konan, którą postanowił wykorzystać ucząc ją jej własnych technik. Tak kunoichi stworzyła swoją pierwszą technikę origami: Kami Shuriken no Jutsu. Gdy sensei teamu Ame-Gakure uznał iż ich zdolności są na tyle rozwinięte by dali radę sobie sami wrócił do rodzimej wioski a przyjaciele uczyli się technik na własną rękę. Tak też z biegiem czasu ich grupa zaczęła się rozrastać i rosnąć w siłę pod nazwą Akatsuki, aż w końcu sam Hanzo (przywódca wioski deszczu i bardzo potężny shinobi) zainteresował się nimi. Zwabił ich w pułapkę obiecując pomoc w spełnieniu ich wizji. Gdy drużyna przybyła na umówione miejsce spotkania, przywódca wioski deszczu kazał pojmać Konan i zagroził że jeśli Nagato nie zabije Yahiko to ona zginie. Podstępny plan Hanzo przyniósł oczekiwane efekty, Yahiko padł martwy. Lecz agresor nie poprzestał tylko na tym, rozkazał swoim podwładnym zaatakowanie zwabionych w pułapkę. W walce młody posiadacz Rinnegana aktywował swoją zakazaną technikę, uratował dziewczynę i pokonał wrogów, jednakże sam został ciężko ranny.
 

Kilka lat później Nagato z rozkazu Tobiego reaktywuje Akatsuki i skompletował jego skład, jednym z pierwszym członków stała się Konan, która po śmierci przyjaciela stała się skryta w sobie i tajemnicza. Do samego Jiraiy doszły słuchy iż cała trójka zginęła. Więc gdy po dłuższym szpiegowaniu akatsuki zlokalizował w końcu kryjówkę lidera czyli Ame-Gakure zdziwił się gdy "przywitała" go Konan kolejną niezwykłą porcją technik origami. Mieszkańcy deszczu nazywali ją kobietą - anioł albo wysłanniczką boga. Owym bogiem okazał się Nagato kryjący się pod pseudonimem "Pain". W trakcie walki posiadacza rinegana z żabim pustelnikiem dowiadujemy się iż Nagato z Konan razem zabili Hanzo i objęli władzę w Ame-Gakure. Gdy Jiraya ginie Tobi rozkazuje Pain`owi i Konan schwytanie Kyubiego. Duet z wioski deszczu aby zlokalizować Naruto przypuszcza atak na Konohę, gdzie Konan daje kolejny pokaz swoich umiejętności, lecz okazuje się iż wszystkie szkody poniesione przez wioskę liścia przez towarzyszkę posiadacza Rinegana tak naprawdę zostały zrobione przez jej klona. Ona sama stworzyła ogromną i niezwykle wytrzymałą kryjówkę dla prawdziwego ciała Pain`a. Gdy Nagato nawrócony przez jinchuuriki dziewięcio ogoniastego oddaje swoje życie, by wskrzesić zabitych mieszkańców Konohy. Konan zabiera ciała swoich dwóch przyjaciół( ciało Paina Tendo powstało z ciała Yahiko)  z powrotem do rodzinnej wioski aby tam się nią opiekować oraz opuszcza szeregi Akatsuki . Zanim jednak odeszła powiedziała Naruto iż jej nadzieja na nowy lepszy świat należy teraz do niego.

Niedługo później widzimy Konan stojącą na środku jeziora otaczającego Ame-Gakure naprzeciw byłego lidera Akatsuki. Tobi przybywa, aby ukraść rinnegan z ciała Nagato. W wymianie zdań pomiędzy bohaterami, posiadacz sharingana mówi Konan iż on kazał Yahiko założyć Akatsuki i to on dał Nagato rinnegana, więc przyszedł tylko po swoją własność. Sprowokowana kunoichi atakuje przeciwnika falą kartek, a ten zaczyna we kartki wraz z samą Konan zasysać do innego wymiaru. Ta zaś postanawia siebie wysadzić, po to aby zabić swojego rywala, ten aby zapobiec katastrofie ratuje swoje życie, a tym samym i jej. W efekcie Konan uchodzi bez szwanku, a Tobi ponosi ciężkie obrażenia. Kunoichi odsłania swoją ostatnią, najpotężniejszą kartę - zamienia część jeziora, na którym walczą w wybuchowe kartki, tworząc ich w efekcie techniki 600 miliardów, co w sumie daje 10 minut nieustającej eksplozji, gdy oponent Konan unika i tej techniki, atakuje ją z ukrycia i zabija. Przed śmiercią Konan zostaje poddana działaniu genjutsu i ujawnia miejsce ukrycia ciała Nagato i Yahiko.

Konan była zdecydowanie zaskakującą i tajemniczą postacią. Najpierw od pełnego emocji dziecka stała się skrytą i nieczułą na ból innych kobietą, następnie po śmierci Nagato odzyskała wiarę w świat i gdy postanowiła chronić ciało swojego poległego przyjaciela, przyszło jej zapłacić najwyższą cenę - tracąc życie. Słysząc ciągle od Yahiko iż Nagato stanie się mostem do pokoju, a od Nagato, że będzie nim Yahiko, pragnęła tego by oni dwóch stali się mostem do owego pokoju, a ona sama stanie się jego podporą. Odchodząc pozostała z poczuciem winy, że zawiodła i nie była w stanie utrzymać mostu budowanego przez jej dwóch najlepszych przyjaciół.

Statystyki postaci

 • Data urodzenia 02 Luty
 • Wioska Ame-Gakure
 • Ukończył szkołę w wieku ?
 • Egzamin w wieku ?
 • W anime odcinek #135 Shippūden
 • W mandze rozdział #363
 • Grupa krwi 0
 • Misje rangi D 0
 • Misje rangi C 65
 • Misje rangi B 181
 • Misje rangi A 85
 • Misje rangi S 30
 • Shinobi

Naruto

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Naruto Shippuuden

 • Ranga ? (potencjalnie klasa S)
 • Waga 45.0
 • Wzrost 169.4
 • Wiek 0.0

Po zakończeniu mangi

 • Ranga Brak danych
 • Waga Brak danych
 • Wzrost Brak danych
 • Wiek Brak danych

Wybrane figurki postaci

27 Grudzień 2011