Jest to zakazana technika, która służy do przyzywania zmarłych. Przed wykonaniem jutsu, użytkownik musi się zdobyć odrobinę DNA osoby, którą chce wezwać oraz przygotować żywego człowieka, którego później użyje jako ofiary. Dusza osoby, która ma być przyzwana, musi znajdować się w Czystej Krainie, czyli techniką nie mogą zostać przyzwane osoby, których dusze zostały zapieczętowane, np. przez Shinigami.

Samo wykonanie techniki polega na umieszczeniu przygotowanego DNA na specjalnym zwoju, który ustawiony jest tuż przy pieczęci namalowanej na ziemi, po środku której znajduje się ofiara. Po aktywowaniu techniki z pieczęci wyłaniają się skrawki, które obrastają ofiarę nadając jej kształt osoby przyzwanej.

Podczas pierwszego przyzwania, zmarły znajduje się w trumnie. Potrafi myśleć samodzielnie, ma swoje wspomnienia i umiejętności. Aby kontrolować przyzwanego, użytkownik używa talizmanu, który przyłączony jest za pomocą kunaia do mózgu ofiary.  Talizmany mogą różnić się od siebie: jedne całkowicie ograniczają wolę i wspomnienia, w skutek czego przyzwany staje się marionetką, inne pozostawiają część osobowości.

Przyzwanych osób nie można zabić normalnie, po ataku fizycznym się regenerują. Aby pozbyć się ich na dobre, można sprawić, by ich dusza odeszła w pokoju lub zapieczętować ją razem z ciałem.

Informacje dodatkowe

  • Kanji 口寄せ・穢土転生
  • Polska nazwa Wskrzeszenie z Nieczystego Świata
  • Ranga S
  • Rodzaj Ninjutsu, Kinjutsu, Ninjutsu reinkarnacji, czasoprzestrzenne

Postacie które używają techniki Edo Tensei

28 Maj 2012