Osiem bram to odpowiednie punkty czakry w organizmie. Otwarcie ich chwilowo zwiększa wydajność organizmu, a po otwarciu każdej kolejnej organizm jest coraz słabszy, aż do otwarcia ostatniej, ósmej bramy – wtedy użytkownik umiera. Technika ta jest na tyle potężna i niebezpieczna, że należy do technik zakazanych.

Rozmieszczenie bram w organizmie

#1 Brama Otwarcia (開門, Kaimon)  znajduje się w mózgu. Usuwa naturalne ograniczenia z mózgu, które odpowiadają za działanie i wykorzystywanie mięśni, dzięki czemu użytkownik może użyć 100% ich siły. Otwarcie tej bramy umożliwia wykonanie techniki Omote Renge

#2 Brama Leczenia (休門, Kyūmon), podobnie jak pierwsza brama, znajduje się w mózgu.Zwiększa siłę fizyczną, tymczasowo pobudza i regeneruje organizm oraz podnosi poziom czakry użytkownika. 

#3  Brama Życia  (生門, Seimon) i znajduje się w rdzeniu kręgowym. Spośród wszystkich bram wzdłuż kręgosłupa, ta znajduje się najbliżej głowy. Ponadto, jest to pierwsza brama, przy której fizycznie widać otwarcie: ciało robi się czerwone, a na twarzy „wychodzą” żyły. Niweluje limit informacji przesyłanych systemem nerwowym, dzięki czemu działa on znacznie szybciej.  Szybciej płynąca krew zmienia kolor cery użytkownika na czerwony. Otwarcie tej bramy pozwala użyć techniki Ura Renge

#4 Bramą Bólu (傷門, Shōmon) znajduje się w rdzeniu kręgowym i jest to pierwsza brama, która może spowodować poważne efekty uboczne. Zwiększa siłę i szybkość użytkownika. Otwarcie tej bramy może spowodować oderwanie tkanki mięśniowej.  

#5 Brama Limitu (杜門, Tomon) znajduje się w brzuchu. Jeszcze bardziej zwiększa szybkość i siłę użytkownika. 

#6 Brama Widoku ((景門, Keimon) znajduje się w żołądku. Jeszcze bardziej zwiększą siłę i szybkość użytkownika. Po otwarciu tej bramy uwalnia się tak dużo czakry, że woda w pobliżu tworzy wir wokół użytkownika. Umożliwia wykonanie techniki Asa Kujaku.

#7 Brama Cudu  (驚門, Kyōmon) znajduje się w podbrzuszu. Jeszcze bardziej zwiększa siłę i szybkość użytkownika. Po otwarciu tej bramy użytkownik poci się zielonym potem, który od razu paruje. Skutkiem wykorzystania mocy Bramy cudu są podarte włókna mięśniowe, przez co najmniejszy dotyk powoduje ogromny ból. Otwarcie tej bramy pozwala na wykonanie techniki Hirudora

#8 Ostania brama, Śmierci (死門, Shimon), znajduje się w sercu. Otwarcie tej bramy powoduje, że organizm pracuje na pełnych obrotach, serce pompuje krew jak oszalałe. Użytkownik otwierający ostatnią bramę jest w tym czasie, prawdopodobnie, najpotężniejszym shinobi na świecie. Niestety dla niego, nie trwa to długo i za tak ogromną siłę musi zapłacić najwyższą cenę. 

Informacje dodatkowe

  • Kanji 八門
  • Polska nazwa Osiem wewnętrznych bram
  • Rodzaj Kinjutsu

Postacie które używają techniki Hachimon

03 Styczeń 2012