Sekretna i zakazana technika klanu Uchiha. Żeby móc z niej korzystać potrzeba czakry Yin i Yang, które są odpowiednio genami Uchiha i Senju. Ta reguła odnosi się jedynie do osób spoza klanu, które chcą posiąść te doujutsu. Technika ta pozwala na „czasową nieśmiertelność” i niewrażliwość na ataki wroga. Dzieje się tak, bowiem użytkownik Izanagi może zmieniać swoje przeznaczenie, kształtując tym samym całkiem inną rzeczywistość. W zależności od stopnia opanowania czakry Senju i Uchiha, czas trwania nietykalności jest różny. U Danzou trwało to jedną minutę, natomiast u Madary – pięć. Ceną za nieśmiertelność jest jednak utrata na zawsze Sharingana.

Gdy jej użytkownik zostanie śmiertelnie ranny podczas walki, technika ta jest w stanie zmienić bieg wydarzeń w zwykłą "iluzję". Gdy użyje się Izanagi w takim zdarzeniu, automatycznie się zanika jakby było się iluzją, a następnie powraca do rzeczywistości bez szwanku. Technika opiera się na zdolności posiadanej przez Mędrca Sześciu Ścieżek odnoszącej się do " Banbutsu Sōzō”.

Nie bez powodu Izanagi zostało szybko uznane za kinjutsu. Ci, którzy byli w stanie posiąść wiedzę i opanowali to genjutsu, mogli wykorzystywać je do swoich celów. W łatwy sposób mogli oszukiwać przeznaczenie i kreować całkiem nową rzeczywistość.

W przeszłości członkowie klanu Uchiha stosowali tą technikę podczas ważnych bitew, które musieli wygrać za wszelką cenę. Jednak wkrótce zaczęli nadużywać możliwości tej techniki. Dlatego opracowano nową technikę: Izanami, która miała karać użytkowników Izanagi.

Informacje dodatkowe

  • Kanji イザナギ
  • Polska nazwa Izanagi
  • Ranga ?
  • Rodzaj Genjutsu, Kinjutsu

Postacie które używają techniki Izanagi

31 Grudzień 2011