Bratnia technika Izanagi, która została stworzona do tego, by karać swoich towarzyszy z klanu, którzy chcieli przeciwstawić się swojemu losowi. W odróżnieniu od innych wzrokowych jutsu, ta działa ponad wszystkimi pięcioma zmysłami, tak więc nawet najbardziej odporna osoba (zwłaszcza, że trudno było poddać iluzji innego Uchihę) jest w stanie temu ulec.

Cena użycia Izanami jest identyczna co w przypadku Izanagi – użytkownik na zawsze traci swojego Sharingana. Zanim jednak zastosuje tę technikę, musi się odpowiednio przygotować. Izanami polega na wprowadzeniu przeciwnika w pętlę wydarzeń, których oponent tak naprawdę nie jest w stanie odróżnić. Polega to na zapamiętaniu pewnych sytuacji, niczym fotografii, za pomocą oczu. Kopiuje się wtedy te wydarzenia i zazębia ze sobą, tworząc zupełnie nową projekcję. Będąc pod wpływem tej iluzji, umysł ofiary jest karmiony taką dawką informacji, jakie chce pochłaniać, a tak naprawdę stoi unieruchomiona. Wydawałoby się, że jest to technika idealna, jednak można się z niej uwolnić w łatwy sposób. Wystarczy, że oponent zaakceptuje swój los takim jaki jest, a nie na siłę będzie starał się go zmienić.

Jedyną ofiarą tej techniki jest Yakushi Kabuto, mimo że od początku próbował się przeciwstawić, to nie dawało to żadnych skutków. Koniec końców zaakceptował on jednak swój los, uwalniając się z Izanami.

Informacje dodatkowe

  • Kanji イザナミ
  • Rodzaj Kekkei Genkai, Kinjutsu, Dōjutsu

Postacie które używają techniki Izanami

03 Czerwiec 2012