Kamui umożliwia użytkownikowi przenoszenie się, w całości lub częściach, oraz różnych elementów do innego wymiaru. Wymiar jest wspólny dla użytkowników Kamui, jako, że pochodzi on z jednego źródła – oka Obito.

Przenoszenie elementów ciała do innego wymiaru przypomina przenikanie. Gdy pewien element ciała zostanie wysłany, a równolegle w czasie do niego jakaś broń lub atak, a atak będzie w świecie rzeczywistym wycelowany w przeniesioną część, wówczas w innym wymiarze przeniesiona część ciała odniesie obrażenia, które będą widzialne i odczuwalne w świecie rzeczywistym.

Podstawową słabością tej techniki jest to, że obydwie jej odmiany nie mogą być używane jednocześnie, ponieważ musi być kontakt fizyczny, aby transportować siebie lub innych do wymiaru Kamui. Obito staje się wtedy podatny na atak. Będąc zaś nietykalnym, nie ma możliwości teleportacji. Ponadto, szybciej przenosi siebie, niż ludzi i przedmioty. W przeciwieństwie do większości innych użytkowników Mangekyō Sharingana, Obito zdaje się nie męczyć ciągłym używaniem Kamui, nie zauważono też objaw ślepoty. Obito jest wstanie użyć kamui bez aktywacji Mangekyō Sharingana, wykorzystuje do tego standardowy "trójłezkowy" Sharingan.

Informacje dodatkowe

  • Kanji 神威
  • Polska nazwa Kamui
  • Rodzaj Kekkei Genkai, Ninjutsu, Doujutsu, Jutsu Czasoprzestrzenne

Postacie które używają techniki Kamui

03 Styczeń 2012