Jedna z potężniejszych technik Sasuke, jak nie najpotężniejsza (nie biorąc pod uwagę jutsu Sharingana). Jednorazowy pocisk, mogący osiągnąć prędkość szybszą od prędkości światła, jest asem w rękawie młodego Uchihy. Ma ona tyle samo plusów, co minusów. Najważniejszym elementem sukcesu tejże techniki, są sprzyjające warunki atmosferyczne, bowiem Kirin jest techniką czerpiącą pokłady czakry z powietrza, a nie z ciała jej użytkownika. Żeby ją wykonać muszą być chmury burzowe, a jeśli jest ich brak, wtedy trzeba je wytworzyć.

Do przywołania burzowych chmur można użyć jednej z technik elementu ognia (np. Gouryūka no Jutsu), by podgrzać atmosferę. Mając odpowiednie warunki, użytkownik za pomocą Chidori zaczyna formować czystą energię pochodzącą z nieba. W ten sposób nad nim tworzy się niewyobrażalna moc, która dobrze wycelowana w oponenta może zakończyć się tylko śmiercią.

Na polu walki Kirin tak naprawdę jest na jeden raz, bowiem zaraz po wykonaniu tej techniki niebo w mgnieniu oka się rozpogadza.

Informacje dodatkowe

  • Kanji 麒麟
  • Żywioł Raiton
  • Ranga S
  • Rodzaj Ninjutsu

Postacie które używają techniki Kirin

26 Czerwiec 2012