18 - Decyzja Tsunade

Zamów tomik prosto z JPFu

2006-05

Data wydania

12.0 zł

Cena

88 - 92

Obejmuje odcinki

154 - 162

Obejmuje rozdziały

Naruto kontynuował swój trening. Pierwszy etap udało mu się zakończyć, więc przyszła pora na kolejny. Za każdym razem było coraz trudniej, ale determinacja chłopaka zaskakiwała nawet samego Jiraiyę. On w tym czasie dalej gromadził informacje na temat Tsunade.

Orochimaru razem z Kabuto spotkali na swojej drodze legendarną kunoichi. Jak sama się zorientowała, Wężowy Sannin nie pokwapiłby się spotkać z nią w tak kiepskim stanie, gdyby nie miał do niej sprawy. Tak też było. Orochimaru oczekiwał, że pomoże mu uzdrowić jego „chore” ręce. W zamian zaoferował jej, że przywróci do życia jej najbliższych, których straciła w przeszłości – młodszego brata i jej ukochanego.

Tsunade nie podjęła decyzji od razu, a Orochimaru, wiedząc że trafił w czuły punkt, dał jej trochę czasu do zastanowienia. Popijając kolejną czarkę sake, Tsunade dostrzegła w pobliżu Jiraiyę i Naruto. Doszło do rozmowy, w której to kunoichi wręcz obraża stanowisko Hokage. Zwłaszcza, że Jiraiya przybył tu, by zaproponować jej schedę po Sarutobim. Reakcja Uzumakiego była natychmiastowa. Jego wybuchowy temperament doprowadził do starcia z Tsunade. Będąc już na trzecim etapie treningu Rasengana, chciał wypróbować możliwości nowej techniki. Zaskoczona księżniczka w łatwy sposób uniemożliwiła chłopakowi wykonanie ataku. Kiedy Uzumaki tłumaczył jej, że jego celem było szybkie opanowanie Rasengana i że chce w przyszłości zostać Hokage, Tsunade szybko ogarnęła fala wspomnień – jej młodszy brat miał takie same marzenie. Założyła się z Naruto, że jeżeli w ciągu tygodnia opanuje technikę Czwartego, to przekaże mu swój naszyjnik. Jeżeli nie – Uzumaki odda jej wszystkie swoje oszczędności, które ona (oczywiście) straci na hazardzie...

Tydzień mijał, czas nieubłaganie kończył się Uzumakiemu. Nie opanował do końca techniki. Wszystkiemu przyglądała się Shizune, która w końcu zainterweniowała, gdy zobaczyła wycieńczonego chłopaka. Minął również czas, jaki Orochimaru dał Tsunade na podjęcie decyzji. Mimo sprzeciwu swojej pomocniczki, ślimacza księżniczka chciała się z nim spotkać. Jaką decyzję podjęła?

Lista rozdziałów:
154: Przybycie
155: Trzeci etap
156: Układ
157: Jaka odpowiedź?
158: Nie daruję...!
159: Zakład...!
160: Naszyjnik śmierci
161: Decyzja Tsunade
162: Nie poddająca się dusza

19 Maj 2006