56 - Drużyna Asumy znów w komplecie

Zamów tomik prosto z JPFu

2012-10

Data wydania

16.0 zł

Cena

267 - 274

Obejmuje odcinki

525 - 534

Obejmuje rozdziały

56 wolumin przygód Uzumakiego Naruto w znacznej części koncentruje się nad wybrzeżem, gdzie sformowane są oddziały Darui. Kabuto poza tysięcącami białych Zetsu, wysłał dodatkowo sławetnych shinobi z różnych wiosek. Wśród nich oczywiście nie zabrakło z Konoha-Gakure – mianowicie Dana, Hiazashiego i Asumy. Z innych osad w pierwszym szeregu stali m.in. Kakuzu, a także bracia Kinkaku i Ginkaku.

Oczywiście każdy z tych przeciwników trafiał na alianckie siły ze swoich osad – demoniczni bracia (nazwa wzięta od zdobycia mocy Dziewięcioogoniastego z czasów, kiedy Kumo-Gakure próbowała zdobyć na własność demona) stanęli we szranki z oddziałem Darui. Zjednoczone Siły Shinobi mierzyły się z Kakuzu, natomiast z Hizashim, Asumą walczyli rzecz jasna wojownicy z Liścia. Los niestety chciał, że trójka Shika-Ino-Cho musiała zmierzyć się ze swoim nauczycielem, co nie ułatwiało im zadania. Na początku drużyna miała duże opory przed atakowaniem Asumy, jednak ten za każdym razem starał się ich przekonywać, że nie mają wyjścia. Najgorzej sobie radził z tym Chouji, który nigdy nie był w stanie podnieść ręki na swojego byłego mistrza. Po wielu oporach w końcu się przemógł, co przechyliło szalę zwycięstwa na uczniów Sarutobiego.

W innym miejscu miecze krzyżowali ze sobą dawni rywale – Hanzou i Mifune. Jak pokazywały retrospekcje w przeszłości dwaj samurajowie mieli okazję ze sobą walczyć. W pierwszym starciu zwycięsko wyszedł z niego przyszły dyktator wioski Deszczu, zostawiając przy życiu swojego przeciwnika, podziwiając go za jego ideały. Po zażartej walce i ostrej wymianie ciosów, tym razem lepszym okazał się Mifune, tym samym kolejna marionetka Kabuto została pokonana.

W końcówce tomu akcja przenosi nas na Żółwią Wyspę. Tam Naruto w końcu zaczyna sobie zdawać sprawę, że wszyscy coś przed nim ukrywają. Zwłaszcza, kiedy był w stanie wyczuć moc Dziewięcioogniastego poza obszarem wyspy. Chcąc opuścić miejsce treningowe, na przeszkodzie stają mu inni shinobi, którzy nie mogą do tego dopuścić.

Spis rozdziałów:

#525: Odrodzeni Kage
#526: Zażarta walka kapitana Darui
#527: Zakazane słowa
#528: Więcej niż „męczący”
#529: Złota więź
#530: Determinacja
#531: Drużyna Asumy w komplecie
#532: Mifune kontra Hanzou – rozstrzygnięcie
#533: Czas przysięgi
#534: Żegnaj, formacjo „Ino-Shika-Chou”

01 Październik 2012