19 - Godny następca

Zamów tomik prosto z JPFu

2006-09

Data wydania

12.0 zł

Cena

93 - 96

Obejmuje odcinki

163 - 171

Obejmuje rozdziały

Tsunade postanowiła wybrać się na spotkanie z Orochimaru. Wieczór wcześniej spędziła z Jiraiyą, lecz aby mieć pewność, że nie podąży za nią, postanowiła dodać mu odrobinę środka odurzającego do trunków. Stojąc twarzą w twarz z dawnym kompanem, w głowie Tsunade kołatały się najróżniejsze myśli. Cały czas w pamięci miała słowa Orochimaru o wskrzeszeniu jej najukochańszych osób. Jednak zachowuje zimną krew o czym miał się przekonać jej były kompan.

W ostatniej chwili wkroczył Kabuto i uratował swojego mentora. Dość szybko między Yakushim, a Tsunade doszło do walki, a całemu zajściu w spokoju przyglądał się Orochimaru. Pojedynek przenosi się na rubieże Tanzaku, gdzie Kabuto musiał stawić czoła najsilniejszej kunoichi Liścia. Walka dwóch medyków opierała się na atakach skupiających się na uszkodzeniu punktów witalnych. Wszystko szło po myśli Tsunade, gdy nagle Kabuto umyślnie rozciął sobie rękę, by na Ślimaczą Księżniczkę bryznęła krew. Kunoichi miała hemofobię.

Na polu walki pojawili się Jiraiya, Naruto i Shizune. Pierwszy raz od bardzo dawna Legendarni Sanninowie spotkali się w pełnym składzie. Doszło do pojedynku między wielkimi shinobi Liścia. Z kolei Naruto walczył z Kabuto stojąc w obronie Tsuande, której ciężko było się pozbierać. Chęć do walki odzyskała dopiero w momencie, gdy zobaczyła Naruto gotowego poświęcić swoje życie – od razu przypomniała sobie postawę Nawakiego (młodszy brat) i Dana (kochanek). Naruto pokazał również, że udało mu się opanować technikę Czwartego Hokage. Wprawił w zdumienie Tsunade, która automatycznie przegrała z nim zakład.

Na polu bitwy doszło w końcu do kulminacyjnego momentu – trio z Liścia zaczęło walczyć ze sobą. Do pomocy przywołali swoje summony. Z jednej strony był Orochimaru, zaś z drugiej Tsunade i Jiraiya. Walka wydawała się przesądzona, dlatego w najbardziej krytycznym momencie Wężowy Sannin zdecydował się wycofać z pola bitwy. Po powrocie do pobliskiej wioski, Tsunade postanowiła zostać Piątą Hokage, co niezbyt spodobało się Uzumakiemu. Na koniec pobytu poza Konohą znów doszło do pojedynku między Naruto i Tsunade. Tym razem chłopak nie dostał pstryczka w nos, a pocałunek w czoło... Dwa razy okazał się zabójczy, a jak będzie tym razem?

Lista rozdziałów:
163: To, co nigdy nie wyblaknie
164: Specjalistka od uzdrawiania
165: Naruto w natarciu
166: Talent
167: Zgodnie z obietnicą
168: Jeszcze jeden tylko raz
169: Położyć życie na szalę
170: W impasie
171: Poszukiwacze

19 Wrzesień 2006