27 - Komu w drogę

Zamów tomik prosto z JPFu

2008-09

Data wydania

13.0 zł

Cena

132 - 135

Obejmuje odcinki

227 - 235

Obejmuje rozdziały

Podczas rozmowy z Tsunade, Shikamaru poruszył ważny temat, dotyczący medyków w drużynach.

W odwiedziny do Naruto przyszedł Shikamaru, potem dołączyła Sakura, a chwilę po niej Tsunade. Później Haruno poprosiła Piątą, by ta nauczyła ją sztuki medycznego ninjutsu. W odwiedziny do Uzumakiego wpadł jego mentor – mistrz Jiraiya.

Sasuke był bardzo niecierpliwy, a Kabuto czuł się w obowiązku go pouczać, co denerwowało młodego Uchihę. Orochimaru utwierdzał się w przekonaniu, że w ciele Sasuke była jego przyszłość.

Sakura trenowała pod okiem Tsunade. Była bardzo zdolna, w trzy miesiące zrobiła ogromne postępy. Kiba i Shino, w drodze na zbiórkę, rozmawiali. Poszli po Hinatę do jej rodzinnej posiadłości, gdzie spędzała czas z ojcem i kuzynem Nejim. Chōji, Ino i Asuma spędzali razem czas na grillu. Młody Akimichi pragnął już rozpocząć trening. Lee ostro trenował, dając się we znaki swojemu mistrzowi, który stwierdził, że jest na to za stary. Shikamaru żegnał ninja Piasku, gdy wracali do wioski. Naruto wyruszył na trening z mistrzem Jiraiyą!

Miejsce miało pierwsze od siedmiu lat spotkanie organizacji Akatsuki.

Spis rozdziałów:
236: Niespełniona obietnica
237: Głupiec
238: Komu w drogę…
 

Kakashi Gaiden

Akcja toczyła się podczas Trzeciej Wielkiej Wojny Shinobi.

Obito Uchiha spóźnił się na zbiórkę, za co dostał ostrą reprymendę od swojego kolegi z drużyny – Kakashiego. Ich mistrz, Minato, nie miał za złe swemu uczniowi, że się spóźnił – jak zawsze. Napięcie między kolegami z drużyny próbowała rozładować Rin.

Był to bardzo ważny dzień – Kakashi został jōninem, tak jak ich mistrz. Z tej okazji wszyscy mieli dać mu prezenty, ale Obito twierdził, że nic o tym nie słyszał. Pewne jest tylko to, że nic nie przygotował dla swojego kolegi z drużyny.

Mistrz wyjaśnił im, na czym będzie polegać misja. Po drodze spotkali przeciwnika. Kakashi chciał użyć swojej nowej techniki, ale Minato go powstrzymał. W końcu pozwolił mu zaatakować. Niestety manewr ten się nie powiódł. W końcu Minato dorwał przeciwnika, ale zakończyło się to dość głęboką raną Kakashiego. Mistrz doradził mu, by nie używał tej techniki, ponieważ nie jest idealna.

Wieczorem Obito i Minato rozmawiali o Kakashim, dlaczego jest zapatrzony w zasady. Mistrz opowiedział młodemu Uchiha historię ojca Kakashiego, wyjaśnił jaki to wszystko miało na niego wpływ.

Drużyna się rozdzieliła. W pewnym momencie Rin została porwana przez ninja Skały. Obito chciał biec jej na pomoc, jednak Kakashi nie chciał złamać zasad (musieli dokończyć misję), co doprowadziło do kłótni. Zakończyła się ona tym, że młody Uchiha poszedł samotnie na pomoc przyjaciółce.


Gdy był już w kryjówce wroga, spanikował, ale na pomoc przybył mu Kakashi! Niestety, Obito nie zareagował odpowiednio szybko, a wróg atakował. Pomógł mu Kakashi, ale w akcji tej stracił oko. Młody Uchiha wziął kunai i zaatakował – ranił niewidzialnego przeciwnika dzięki aktywacji Sharingana!

Przybyli Rin na pomoc. Okazało się, że była uparta i nie wydała żadnych tajemnic wioski.

W końcu udało im się powalić wrogów i dostać do Rin. Uwolnili ją z genjutsu i chcieli uciekać, ale przeciwnik ich zaskoczył. Zaczął atakować skałami. Jedną z nich oberwał Kakashi i upadł. Gdy leciała kolejna, odepchnął go Obito. Skała zmiażdżyła mu połowę ciała. Uchiha przypomniał sobie, że nie dał Kakashiemu żadnego prezentu z okazji awansu, więc postanowił dać mu swojego Sharingana. Przeszczepu dokonała Rin. Gdy była przy Obito, Kakashi zabił ninja, który zaatakował głazami. Później przybyło wsparcie ninja Skały. Kakashi obudził się dopiero w obozie, uratowany przez ich mistrza.

Imię Obito trafiło na skałę bohaterów, podczas gdy imię Kakashiego obiegło cały świat.

Spis rozdziałów:
239: Część 1: Początek misji
240: Część 2: Siła grupy
241: Część 3: Prawdziwy bohater
242: Część 4: Ninja beksa
243: Część 5: Podarunek
244: Część 6: Bohater z Sharinganem

19 Wrzesień 2008