54 - Na rzecz pokoju

Zamów tomik prosto z JPFu

2012-06

Data wydania

16.0 zł

Cena

249 - 254

Obejmuje odcinki

505 - 514

Obejmuje rozdziały

Naruto pożegnał się ze swoją matką, a tym samym udało mu się dokończyć kontrolę nad czakrą Dziewięcioogoniastego. Jednak to nie koniec problemów, bowiem będąc teraz w trybie Lisa Uzumaki wyczuł czyjąś obecność. Jako jedynemu udało mu się namierzyć czakrę szpiega AkatsukiHoshigaki Kisame. Niestety pozwolił mu uciec, bowiem nie był jeszcze w stanie w pełni kontrolować mocy lisa. Przed Wodospadem Prawdy czekał na niego Maito Gai, Aoba i Motoi, którzy nie byli świadomi nadchodzącego niebezpieczeństwa.

Między Zieloną Bestią Konohy a rekinim shinobi doszło do trzeciego starcia. Jednak tym razem ten pojedynek okazał się ostatnim. Zwycięską ręką wyszedł z niego Maito Gai, który tak naprawdę, do samego końca, nie potrafił sobie przypomnieć swojego oponenta. Dzięki temu udało się powstrzymać wyciek informacji o położeniu wyspy i kondycji sojuszniczych wojsk. Aoba jednak postanowił przejrzeć pamięć Kisame w celu wyciągnięcia cennych informacji o Akatsuki.

W tym tomiku poznajemy nieco bardziej przeszłość Kisame. Autor mangi pokazuje nam jak za wszelką cenę można pilnować, by pewne informacje nie przedostały się w niepowołane ręce. Hoshigaki – jak widać – od zawsze był lojalnym wojownikiem wobec swoich zwierzchników, lecz kiedy górę brały własne interesy, umiał je przedłożyć na nad swoich towarzyszy. W tym samym czasie pojawił się Czwarty Mizukage, który okazał się nikim więcej jak marionetką w rękach Tobiego. Na tym ucinają się retrospekcje rekiniego shinobi, bowiem jakimś cudem udało mu się wydostać spod techniki Aoby i w szybki sposób zakończył swój żywot.

Tymczasem gdzie indziej, w kraju Deszczu, Tobi spotkał się z Konan. Chciał odebrać, co należało do niego, czyli Rinnengana. Z początku towarzyszka Nagato stawiała opór, jednak ostatecznie nie była w stanie pokonać Sharigana. Kiedy wydawało się, że szala przechyliła się na jej stronę, okazało się, że padła ofiarą Izanagi. Pozyskując Rinnengana, Tobi był gotów ruszać na wojnę. W tym czasie Kabuto wraz Deidarą udali się na wyspę w poszukiwaniu Dziewięcioogoniastego. Jak się później okazało, cenniejszym okazem poza Jinchuurikim był Yamato, dzięki którego Kabuto mógł ulepszyć Zetsu.

 

Spis rozdziałów:

#505: Lisia moc uwolnienia
#506: Gai kontra Kisame
#507: Fałszywa postać
#508: Umrzeć jako shinobi
#509: Na rzecz pokoju
#510: Niespodziewana zakazana technika
#511: Wracajmy
#512: Prawda o Zetsu
#513: Kabuto kontra Tsuchikage
#514: Plan Kabuto

12 Czerwiec 2012