58 - Naruto kontra Itachi

Zamów tomik prosto z JPFu

2013-02

Data wydania

16.0 zł

Cena

296 - 302

Obejmuje odcinki

545 - 555

Obejmuje rozdziały

Naruto, opuściwszy w końcu kryjówkę, rusza razem z Killer Bee na pomoc sojusznikom w walce z wrogiem. Dzięki nowym umiejętnościom potrafi bez problemu wyczuć białych Zetsu podszywających się pod shinobi aliantów. Poziom bowiem umiejętności Uzumakiego podniósł się na tyle, że mógł stworzyć kilka klonów, które ruszyły na różne fronty walk.

Tymczasem Gaara, Oonoki i podlegający im shinobi muszą stawić czoła nie byle jakiemu przeciwnikowi – poprzednim kage największych osad. Zapowiada się walka pokoleń, a to nie będzie łatwy orzech do zgryzienia. Gaara wraz z pozostałymi shinobi zajął się kage z wioski Chmur, Piasku i Mgły. Oonoki zaś wziął na siebie byłego kage z wioski Kamienia – swojego byłego mistrza Muu. Gaara, walcząc ze swoim ojcem, udowadnia mu, że zasłużył sobie na tytuł Kazekage. Dowiaduje się również nowych informacji o swojej matce, jak i o nienawiści ojca do syna. Pojedynek pokoleń kończy się jednak sukcesem dla młodszych shinobi, a byli kage, po ciężkich bojach (w których pomaga również klon Uzumakiego Naruto), ostatecznie lądują zapieczętowani w zwojach.

Oryginał Naruto razem z Bee dalej pędzą lasem, gdy na ich drodze niespodziewanie pojawia się Itachi z Nagato. Nawiązuje się między nimi rozmowa, podczas której starszy Uchiha poinformowany zostaje, że jego brat nie obrał drogi, jaką ten mu nakreślił. Itachi – geniusz jedyny w swoim rodzaju, jemu jedynemu udaje się uwolnić spod manipulacji Kabuto. Wykorzystał do tego czarnego kruka, którego wcześniej przekazał Naruto. Ów ptak posiadał w sobie oko Uchihy Shisui’ego. Jego techniki oczne potrafiły stworzyć najpotężniejsze genjutsu, które początkowo miało być skierowane przeciwko Sasuke.

Ostatecznie walka zakończyła się sukcesem aliantów. Nagato bezpowrotnie został pokonany, a Itachi zdecydował się ruszyć w kierunku Kabuto, by raz na zawsze położyć kres działaniu Edo Tensei. Tym samym po raz kolejny powierzył los w rękach Uzumakiego.

 

Spis rozdziałów:

#545: Armia nieśmiertelnych
#546: Teraźniejszość kontra przeszłość – starcie kage
#547: To, co posiada wartość
#548: Naruto kontra Itachi
#549: Pytanie Itachiego
#550: Wyróżnione Duchy Nieba
#551: Powstrzymać Nagato
#552: Warunek Hokage
#553: Główne pole bitwy
#554: Maksymalny wirujący shuriken
#555: Sprzeczność

01 Luty 2013