55 - Początek wielkiej wojny

Zamów tomik prosto z JPFu

2012-08

Data wydania

16.0 zł

Cena

255-256 - 261-266 Shippuuden

Obejmuje odcinki

515 - 524

Obejmuje rozdziały

Kapitan Yamato został porwany przez Kabuto, a wielka wyspa, na której przebywa Naruto wraz z Bee, została przetransportowana do Kumo-Gakure. Nie ma czasu na zmianę planów, a więc Zjednoczone Siły Shinobi muszą liczyć się z tym, że wróg zna lokalizację i siły, jakimi dysponują.

Tuż przed wyruszeniem na front Gaara – przywódca wojsk shinobi - wygłosił mowę, która pokrzepiła do walki wielu ninja, a tym samym zakopał kość niezgody, jaka była między wszystkimi osadami. Pierwszym przeciwnikiem Zjednoczonych Sił byli Deidara, Sasori i Shin – brat Saia z Korzenia. Oddział Kankurou sprawnie sobie poradził z przeciwnikiem. Nieco twardszy orzech do zgryzienia miał Kakashi i jego ludzie, bowiem po drugiej stronie stali niemalże sami użytkownicy Ograniczonych Więzów Krwi, a nieco później pojawiło się Siedmiu Mistrzów Miecza.

Tymczasem z dala od areny walk, Naruto uczy się opanować nową technikę – Bijuudama. Jak się okazuje, jest ona bardzo podobna do Rasengana, którego wymyślił Namikaze Minato, przez co chłopakowi łatwiej było załapanie podstaw.

Kabuto chcąc wyrazić lojalność względem swojego towarzysza broni, zgodził się na wytłumaczenie mu działania Techniki Transmigracji. Pokazuje dokładnie w jaki sposób można przywołać do życia zmarłą osobę, jak również informuje, że nawet zabicie użytkownika tego jutsu, nie jest w stanie zatrzymać jego działania.

Ostatnie strony zapowiadają pojawienie się nowych przeciwników, którym będzie musiał stawić czoła Gaara i jego armia.

 

Lista rozdziałów:

515: Początek wielkiej wojny
516: Przemowa Gaary
517: Wojna Omoi
518: Oddział Nagłego Uderzenia
519: Ogoniasta Kula
520: Tajemnica Transmigracji
521: Alianci w natarciu
522: Nie żyje
523: Siedem Legend Miecza
524: Ci, których trzeba chronić

02 Sierpień 2012