28 - Powraca Naruto

Zamów tomik prosto z JPFu

2008-10

Data wydania

13.0 zł

Cena

1 - 10 Shippūden

Obejmuje odcinki

245 - 253

Obejmuje rozdziały

Po 2,5 roku do wioski powrócił Naruto! Spotkał Kakashiego, któremu dał prezent – najnowszą książkę z serii „Flirtujących”. Później spotkał się z Sakurą, Konohamaru i jego przyjaciółmi z drużyny.

Kakashi, chciał sprawdzić umiejętności, jakie Sakura i Naruto nabyli przez te prawie 3 lata, zrobił im test z dzwoneczkiem, który zaliczyli. Później udali się na miasto, gdzie spotkali Shikamaru i Temari, odpowiedzialnych za tegoroczny egzamin. Gdy Naruto nie było w wiosce, przyjaciele z jego rocznika awansowali na stopień chūnina, Neji i Kankurō na jōninów, a Gaara został Kazekage.

Do wioski Piasku przybyli Deidara i Sasori, członkowie organizacji Akatsuki, którzy chcieli złapać Jednoogoniastego zapieczętowanego w Kazekage. Deidara zaatakował z góry i wywołał tym spore zamieszanie, ponieważ wszystko wysadził w powietrze. Do walki z nim stanął Gaara. Walka była dość wyrównana, ale w końcu drobną przewagę zdobył Gaara. Deidara zrzucił na wioskę gigantyczną bombę!

Ratując osadę przed wybuchem, Gaara odsłanił się i został pokonany przez Deidarę, który go zabrał. Za porwanym Kage wyruszył jego brat, za nim oddział pościgowy, a do Konohy została wysłana informacja o całym zajściu. Opuszczając wioskę Kankurō zauważył, że wszyscy przy wejściu są martwi. Dogonił członków Akatsuki. Deidara poleciał z Gaarą, a został Sasori, wyraźnie zainteresowany tym, że Kankurō jest lalkarzem.

Do Konohy dotarła informacja o porwaniu Kazekage. Drużyna Kakashiego została wysłana do Suny, by ocenić sytuację i złożyć raport, a później wejść pod ich dowodzenie i pomóc.

Kankurō, mimo nieprzeciętnych umiejętności, przegrał, ponieważ twórcą jego lalek był jego przeciwnik! Sasori z Czerwonych Piasków – żywa legenda, która opuściła osadę ponad 20 lat temu.

Kankurō leżał w szpitalu w Sunie, gdzie żaden z sanitariuszy nie mógł mu pomóc, ponieważ był zatruty nowym rodzajem trucizny.

W trakcie podróży do Suny drużyna Kakashiego spotkała Temari i od tej pory podróżowali razem. Naruto był zdeterminowany, by uratować Gaarę.

Na pomoc do Kankurō została wezwana Chiyo, jednak nawet ona nie potrafiła rozpracować tej trucizny. Mówiła, że jedyną osobą na świecie, która lepiej od niej zna się na truciznach, był księżniczka Tsunade, jednak ona była aktualnie Hokage i nie mogłą po prostu opuścić osady, poza tym nie zdążyła by na czas.

Do szpitala w końcu dotarła drużyna Kakashiego. Sakura postanowiła zająć się rannym Kankurō, podczas gdy Kakashi został zaatakowany przez Chiyo! Pomyliła go z jego ojcem, który zabił jej jedynego syna. Sakurze udało się wyciągnąć większość trucizny z organizmu Kankurō. Z resztki, która pozostała postanowiła przygotować odtrutkę. Jej umiejętności medyczne zrobiły ogromne wrażenie.

Jako wsparcie Tsunade wysyła drużynę Gaia.

Spis rozdziałów:
245: Powraca Naruto
246: Postępy
247: Intruzi w Sunagakure
248: Piasek wychodzi naprzeciw
249: Jako Kazekage...
250: Pierwsze zadanie nowej drużyny
251: Ku piaskom
252: Bieg pełen uczuć
253: Pomoc, na której można polegać

19 Październik 2008