16 - Rozpad Konohy - finał

Zamów tomik prosto z JPFu

2006-01

Data wydania

12.0 zł

Cena

78 - 83

Obejmuje odcinki

136 - 144

Obejmuje rozdziały

Atak na Konohę zbliżał się ku wielkiemu końcowi. Teatr walk przeniósł się z centrum osady na jej okolice, jak również walka Orochimaru z Trzecim Hokage była bliska uwieńczenia. Tom 16 prezentuje zakończenie pojedynku między dwoma Jinchūriki – Jedno- i Dziewięcioogoniastym. Naruto przy pomocy Gamabunty i niewielkiego wsparcia Kyūbiego, pokonał Gaarę. Tym samym młody Uzumaki uratował swoich przyjaciół i przyczynił się do zakończenia konfliktu między Liściem a Piaskiem.

Wracając do Konohy – Sarutobi ostatkiem sił zapieczętował ręce Orochimaru, żeby ten już nigdy więcej nie mógł wykonywać ninjutsu. W ten sposób Hokage uratował wioskę przed zagładą. Wężowy Sannin wycofał się z osady wraz ze swoją świtą, z jednej strony zawiedziony niepowodzeniem swojej misji, a z drugiej usatysfakcjonowany, bowiem udało mu się zabić dwóch Kage.

Po wojnie życie zaczęło powoli wracać do normy. Odbył się pogrzeb Trzeciego, a starszyzna zaczęła rozglądać się za następcą Sarutobiego. Na jego następcę wyznaczyli Jiraiyę, który odmówił przyjęcia posady. W zamian wyruszył w podróż z młodym Uzumakim, by odnaleźć Tsunade, która – według niego – w sam raz nadawała się na stanowisko nowego przywódcy wioski.

W międzyczasie w osadzie pojawiło się dwóch zamaskowanych przybyszów, którzy okazali się członkami „Brzasku”. Jednym z nich był Uchiha Itachi. Jak się okazało, przybyli w jednym celu – szukali spadku po Czwartym Hokage... Polowanie na Lisiego Demona rozpoczęło się.

Lista rozdziałów:
136: Ostatni cios!
137: Shinobi z Konohy!
138: Rozpad Konohy – finał
139: A imię jego to...
140: Zbliżenie
141: Itachi Uchiha!
142: Kakashi kontra Itachi
143: Spadek po Czwartym Hokage
144: Pościg

07 Styczeń 2006