51 - Sasuke kontra Danzō

Zamów tomik prosto z JPFu

2011-12

Data wydania

16.0 zł

Cena

208 - 214 Shippūden

Obejmuje odcinki

474 - 483

Obejmuje rozdziały

Wolumen nr 51 skupił się przede wszystkim na szczycie pięciu Kage. Dla przypomnienia – przywódcy największych krajów shinobi zebrali się w Kraju Żelaza, by podjąć środki przeciwko nukeninowi Sasuke. Obrady przywódców przerwał niespodziewany atak Akatsuki. Wśród nich był młody Uchiha, który chciał dorwać jedynie Danzo. Nim jednak do tego doszło, Sasuke musiał skrzyżować rękawice z Raikage, a później z Mizukage.

Sasuke spotkał jednego z członków starszyzny i staje z nim w szranki. Żądny krwawej zemsty za swojego brata, Sasuke raz za razem prezentuje wachlarz swoich nowo nabytych umiejętności po przebudzeniu Mangekyo Sharingana. Wszystkiemu z daleka przyglądał się Tobi, który chciał sprawdzić, jak bardzo przydadzą mu się w przyszłości umiejętności młodego Uchihy. W czasie walki dowiadujemy się, że Danzo posiada Sharingany zaimplementowane w rękę, którą do tej pory ukrywał pod płaszczem. Jak się okazało – służyły one do aktywowania zakazanego jutsu nawet dla samych Uchiha – Izanagi. Koniec pojedynku wydawał się dość oczywisty – zwycięsko wyszedł Sasuke. Tuż przed śmiercią Danzo, autor zafundował nam krótkie retrospekcje z dzieciństwa Szóstego Hokage, w których została pokazana rywalizacja z ówczesnym Trzecim Hokage, Sarutobi Hiruzenem.

Ostatnie strony mangi wydają się nader zaskakujące, bowiem, ku wielkiemu zdziwieniu Sasuke, pojawia się Sakura, która zadeklarowała przyłączenie się do uciekiniera z Liścia. Młody Uchiha przejrzał jednak zamiary konoszańskiej kunoichi, lecz od śmiertelnego ciosu uratował ją ich były nauczyciel – Hatake Kakashi.

Następny tom, z numerkiem 52, będzie kontynuował spotkanie Drużyny 7. Brakuje jedynie najgłośniejszego ninja, jakiego widział świat. Gdzie jesteś, Naruto?

Lista rozdziałów:
474: Gotowość Hokage
475: Prawdziwe oblicze Madary
476: Sasuke kontra Danzo
477: Ani słowa o Itachim
478: Bóg Nawałnic Sasuke
479: Bóg Nieba
480: Ofiara
481: Śmierć Danzo
482: Raz jeszcze
483: Ponownie dziećmi
 

07 Grudzień 2011