39 - W drogę

Zamów tomik prosto z JPFu

2009-09

Data wydania

13.0 zł

Cena

117, 118 - 121-123 Shippūden

Obejmuje odcinki

350 - 359

Obejmuje rozdziały

Sakura i Naruto stawili się na wezwanie Piątej, gdzie dowiedzieli się o tym, że Sasuke zabił Orochimaru i nie wraca do wioski.

Sasuke zwerbował ostatniego członka swojej nowej drużyny. Jūgo miał napady złości, w których nad sobą nie panował i pragnął zabić wszystkich. Tak naprawdę nie lubił i nie chciał zabijać, a u Orochimaru siedział, ponieważ był odizolowany i nie miał okazji, by komuś zrobić krzywdę. Mimo to, Sasuke przekonał go, by do niego dołączył. Potrafił poskromić jego „napady”, co wcześniej udawało się tylko jego przyjacielowi, Kimimaro.

Po zebraniu całej trójki, Sasuke przedstawił im swój cel, w którego realizacji mają pomóc – chciał zabić Uchihę Itachiego. Grupa od tej pory nazywała się „Wąż” (jap. Hebi, 蛇).

Naruto nadal pragnął przyprowadzić Sasuke do wioski. W tym celu musiał dokończyć misję „Polowanie na Brzask” i odnaleźć Uchihę Itachiego.

Itachi i Kisame, a właściwie ten drugi, schwytali właśnie Czteroogoniastego. Teraz nie pozostało im nic innego, jak zapieczętowanie demona w statule. Itachi rozmawiał z Kisame o możliwych konsekwencjach schwytania demonów w złej kolejności lub zbyt wczesne zaatakowanie Konohy, co według niego mogło by zakończyć się sojuszem z zaprzyjaźnionymi wioskami. Potem udali się, by rozpocząć rytuał pieczętujący. Brakowało tam dwóch członków – Hidana i Kakuzu. Dopiero teraz pozostali członkowie tej organizacji dowiedzieli się od lidera, że zostali wyeliminowani. Okazało się, że nie cieszyli się zbytnią sympatią w szeregach swojej organizacji, jednak lider pilnował, by wyrażać się o nich z szacunkiem.

Drużyna Sasuke udała się do opuszczonego miasta po zaopatrzenie. Spotkali tam dwa gadające koty – Denkę i Hinę, koty ninja. Zaopatrzenie uzupełnili u Kociej Pani, która przydomek zawdzięczała zapewne kocim uszom i temu, że mieszkała z ogromną ilością kotów i tylko jednym człowiekiem, swoją wnuczką.

Konoha wysłała kilka drużyn do odnalezienia Sasuke. „Wąż” również nie próżnował i zbierał potrzebne informacje. Drużyna z Konohy rozdzieliła się. Jedna z nich spotkała Kabuto, który dał im wszystkie informacje, jakie posiadał Orochimaru na temat Akatsuki.

Deidara i Tobi odnaleźli Sasuke, walka się rozpoczęła! Nie należała do prostych, bo jak zauważył Deidara, Uchiha może i był dzieciakiem, ale trzeba było uważać. Podczas walki Sasuke aktywował pieczęć oraz Sharingana. Spojrzenie w te oczy spowodowało, że Deidarę zalała fala wspomnień z jego pierwszego spotkania z Akatsuki. Deidara miał zamiar zaatakować z grubej rury, kazał uciekać Tobiemu!

Spis rozdziałów:
350: Szokująca wiadomość
351: Męska rozmowa
352: Cel…
353: Zebranie „Brzasku”
354: W drogę
355: Dokąd?!
356: Starcie
357: Deidara kontra Sasuke
358: Atakuje C2
359: Te oczy!

19 Wrzesień 2009