37 - Walka Shikamaru

Zamów tomik prosto z JPFu

2009-07

Data wydania

13.0 zł

Cena

82 - 87 Shippūden

Obejmuje odcinki

330 - 339

Obejmuje rozdziały

Drużyna 10 wróciła i zameldowała o niepowodzeniu. Naruto ciągle trenował pod okiem Kakashiego, by opanować nową technikę. W trakcie treningu dowiedzieli się, że Asuma nie żyje. Kurenai o śmierci ukochanego dowiedziała się od Shikamaru. Było to dla niej bardzo trudne. Niedługo potem odbył się pogrzeb, w którym uczestniczyli wszyscy jego przyjaciele, rodzina, znajomi. Najbardziej płakał Konohamaru, który nie mógł pogodzić się ze śmiercią wujka. W uroczystości nie wziął udziału Shikamaru.

Wkrótce członkowie drużyny Asumy chcieli udać się, by dokończyć misję. Przeszkodziła im Tsunade, ale powiedzieli, że mają plan i wystarczy, gdy ich śladem pośle wsparcie. Jednak Drużyny muszą być co najmniej czteroosobowe, ale z pomocą przybył Kakashi, który zgłosił się do bycia kapitanem. Shikamaru przedstawił swojej drużynie plan.

W wiosce Ibiki przesłuchiwał mężczyznę, który skupował zwłoki, a Akatsuki pieczętowało Nibiego.

Drużyna pod dowództwem Kakashiego odnalazła Hidana i Kakuzu i wdrożyła plan w życie.

Podczas gdy Shikamaru wraz z resztą drużyny walczyli z Akatsuki, Naruto zgłębiał wiedzę na temat natur czakry oraz doskonalił swoją nową technikę.

Okazało się, że Kakuzu był jeszcze potężniejszy, niż by się to wydawało – miał aż 5 serc, co oznaczało, że trzeba zniszczyć każde, by go pokonać! Shikamaru zwabił Hidana i walczył z nim samodzielnie, a pozostała trójka zajmowała się Kakuzu.

Shikamaru miał bardzo dobrze przygotowany plan i zabrał Hidana w miejsce, w którym czekała przygotowana wcześniej pułapka. Poznał i zrozumiał umiejętności Hidana, na podstawie czego wymyślił, jak go pokonać – zakopać żywcem w lesie, do którego wstęp mają tylko członkowie klanu Nara. Zanim to zrobił, to "spotkał" Asumę, który go pochwalił i powierzył mu swoją Wolę Ognia.

Na pomoc Kakashiemu przybył Naruto i postanowił sam stawić czoła Kakuzu!

Spis rozdziałów:
330: Smutna wiadomość
331: Wyrusza drużyna nr 10
332: Walka Shikamaru
333: Zgranie
334: Czarna przemiana
335: Przerażający sekret
336: Nieoczekiwana zmiana sytuacji
337: Talent Shikamaru
338: Kto dołki kopie...
339: Nowa technika...

19 Lipiec 2009