41 - Wybór Jiraiyi

Zamów tomik prosto z JPFu

2009-11

Data wydania

13.0 zł

Cena

127 - 132 Shippūden

Obejmuje odcinki

370 - 379

Obejmuje rozdziały

Jiraiya przesłuchiwał ninja z Ame-Gakure, a Naruto nadal szukał Sasuke. Jeden z jego klonów wpadł na niego! Obecność Jiraiyi została wykryta w wiosce. Na spotkanie z nim wyruszyła Konan!

Okazało się, że Jiraiya i Konan to starzy znajomi, którzy ostatnio widzieli się dość dawno temu - Jiraiya był jej nauczycielem. Rozpoczęła się walka, jednak Sannin bez problemu obezwładnił swoją byłą uczennicę. Po krótkiej rozmowie Jiraiya przypomniał sobie, jak podczas wojny zaopiekował się trójką sierot, które Orochimaru radził zabić. Konan – jedyna dziewczyna w grupie, bardzo lubiła robić różne figurki metodą origami, Nagato – nieporadny, często smutny, posiadacz legendarnego Rinnegana i Yahiko – najweselszy, najodważniejszy, najgłośniejszy z całej grupy. Jiraiya mieszkał z nimi, uczył wielu rzeczy, przede wszystkim walki i sztuki ninjutsu. Jednakże, pewnego dnia, gdy uznał, że są gotowi, opuścił ich, wróżąc im odmianę ich zniszczonej wioski.

W końcu do Jiraiyi i Konan dołączył Pain. To Nagato, jednak wyglądał zupełnie inaczej. Między uczniem i mistrzem rozpętała się walka. Pain był niezwykle potężny – nic dziwnego, w końcu urósł do rangi Boga, ale Jiraiya był przecież jednym z legendarnych Sanninów, a do tego nie był sam!

Walczył z żabim małżeństwem – Shimą i Fukasaku. W trakcie walki wspomnieli o dziecku z przepowiedni, na te słowa Jiraiya przypomniał sobie, gdzie i od kogo usłyszał tę przepowiednię.

Walka trwa, a Pain przyzywał nie tylko zwierzęta, ale i ludzi – pozostałych Painów. Jiraiyi udało się zabić jednego, ale pozostało jeszcze trzech, a każdy dysponował innymi, wysoko rozwiniętymi umiejętnościami! Walka była bardzo trudna, ale w końcu udało mu się przebić pozostałych trzech Painów. Ku jego zaskoczeniu, jego wcześniejsze działania nic nie dały  - oto stanęło przed nim Sześć Ścieżek Bólu! W tym te pokonane!

Spis rozdziałów:
370: Niepokój
371: Stary znajomy
372: Kraj we łzach
373: Mistrz i uczniowie
374: Droga ku boskości
375: Dwoje największych pustelników
376: Dziecię z przepowiedni
377: Tryb pustelniczy
378: Jeden na jednego
379: Wybór Jiraiyi
 

19 Listopad 2009