Ame-Gakure - Wioska Ukryta w Deszczu

Wioska Deszczu jest niewielką osadą ulokowaną w nieznanym nam kraju. Powszechnie się przyjęło, że owym państwem jest obszar o tej samej nazwie, a Ame-Gakure jest jej stolicą. Cechą szczególną tejże osady jest iście brytyjska pogoda – nie ma takiej pory dnia, roku, żeby tam nie padało. W końcu nie bez powodu wioska przyjęła taką a nie inną nazwę.

Symbolem Wioski Deszczu są cztery pionowe kreski, które symbolizują opady. Ten właśnie emblemat widnieje na opaskach wszystkich shinobi z tego rejonu. Ame-Gakure nie było za wiele na kartach mangi Masashiego Kishimoto, jednak w historii całego uniwersum odegrało znaczącą rolę, bowiem na terenie tej osady znajdowała się kryjówka najniebezpieczniejszej organizacji w świecie NarutoAkatsuki.

Charakterystyka

Wioska Ukryta w Deszczu, ulokowana jest praktycznie w centrum kontynentu uniwersum Naruto. Kraj, w którym się znajduje – a nam nie jest dane poznanie jego nazwy – sąsiaduje z Krajem Ognia, Wiatru, Ziemi, Rzeki (fillery) i z dwoma niezidentyfikowanymi, wśród których jest wioska Trawy i inna osada z zapychaczy. W związku z tym, w czasie wielu konfliktów obszar Deszczu był areną walk shinobi wielu nacji. Do każdej ze stron byli rekrutowani tamtejsi wojownicy, którzy w ten sposób mogli wzbogacić się i zapewnić swojej rodzinie odpowiedni dobrobyt, bowiem  w ramach tych walk gospodarka osady znacząco cierpiała.

Konan na tle Wioski DeszczuShinobi Deszczu słyną przede wszystkich z nader oryginalnych technik, za które wiele innych krajów było gotowych słono zapłacić. Warunki atmosferyczne osady sprawiły, że nieodłącznym elementem ekwipunku tychże shinobi są parasolki, a także wszelkie jutsu związane z żywiołem wody. Wyjątkiem odbiegającym od reguły jest Konan, która w odróżnieniu od pozostałych druhów z wioski używała origami.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to obfite opady deszczu, które towarzyszą mieszkańcom na każdym kroku. Mimo tak ponurej aury, osada słynie z wielkich drapaczy chmur w całości wykonanych z metalu. Jest to niewątpliwie cecha wyróżniająca osadę na tle pozostałych. Ame-Gakure na pewno nie jest przyjaznym miejscem dla turystów, bowiem szary i ponury klimat nie jednego przejezdnego może doprowadzić do depresji. Wspomniane wcześniej metaliczne budowle w pewnym sensie nadają uroku deszczowej osadzie, bowiem przechadzając się uliczkami, nie jeden może odczuć przeszywającą gęsią skórkę na plecach.

Historia

Legendarna Trójka przeciwko HanzoTrudno jest oszacować kiedy dokładnie powstała ta jednostka administracyjna. Pierwsze informacje na temat Ame-Gakure pochodzą z czasów Drugiej Wielkiej Wojny Shinobi, kiedy ówczesny przywódca osady, Hanzō, walczył przeciwko uczniom Sarutobiego HiruzenaJiraiyi, Tsunade i Orochimaru. Krwawy konflikt, który zebrał spore żniwa wśród populacji deszczowej wioski. Przede wszystkim ofiarami tej bezwzględnej wojny były dzieci, które stawały się sierotami z dnia na dzień. Do takich osób należała trójka młodych (Konan, Nagato i Yahiko). Mimo to, trudny okres sprawił, że Ame-Gakure stała się azylem dla wielu uchodźców, którzy starali się znaleźć schronienie przed krwawym konfliktem. Niestety masowe migracje doprowadziły do jeszcze większego chaosu i pogorszenia wewnętrznej sytuacji w osadzie.

Grupa założona przez Yahiko, Konan i NagatoPomimo zakończonego konfliktu militarnego, Wioska Deszczu dalej była pogrążona w chaosie. Mimo wielu niesnasek i kolejnych wojen (m.in. Trzecia Wielka Wojna Shinobi), Hanzō spoufalił się z przywódcą Korzenia (Danzō) i połączyli siły przeciwko ruchowi, który chciał wyzwolić z niedoli Ame-Gakure. Na czele tej grupy stała wspomniana wcześniej trójka. Niefortunne wydarzenia doprowadziły do stworzenia mrocznej organizacji, która z Wioski Deszczu zrobiła sobie przyczółek. Czasy tyrana Hanzō nieubłagalnie zbliżały się ku końcowi. Na kilkanaście lat przed rozpoczęciem historii mangi, w Wiosce Deszczu doszło do wojny domowej, którą chciano za wszelką cenę zatuszować. Obawiano się bowiem, że w momencie, gdy informacja o tym wypłynie na zewnątrz, szybko znajdą się chętni, chcący podporządkować sobie deszczową osadę. Niepokonany dotąd Hanzō został brutalnie zamordowany (wraz ze swoją rodziną i świtą) przez nieznanego nikomu osobnika, który sam siebie określał jako Pain. Wszystko wskazywało na to, że najgorsze czasy osada miała już za sobą. Na arenie międzynarodowej Wioska Deszczu nic tak naprawdę nie znaczyła. W jej szeregach nie było silnych shinobi, o których mógłby usłyszeć świat. Nawet podczas egzaminów na chūnina organizowanych w sąsiednich krajach, nie było delegacji wystarczająco silnych, żeby mogły przejść do ostatnich etapów. Tak przynajmniej było oficjalnie, bowiem wielu wybierało drogę rozwijania swoich umiejętności na własną rękę.

Obecnie Wioska Deszczu nie posiada swojego przywódcy. Teoretycznym liderem była Konan, która z trójki założycieli bandy rebeliantów przetrwała jako jedyna. Jednak po jej śmierci, nic nam nie wiadomo na temat dalszych losów Ame-Gakure.

~Sanzoku

07 Lipiec 2012