Iwa-Gakure - Wioska Ukryta w Skale

Na opaskach ninja z tej osady widnieją dwie skały: duża, a przed nią mniejsza. Nawiązuje to do nazwy osady,  której etymologii należy szukać w geologii. Wioska znajduje się między skalistymi pasmami górskimi, ponadto wydaje się, że różnego rodzaju kamienie i skały są tam najbardziej powszechnym materiałem budowlanym.

 

Symbol wioski
Symbol Iwa-Gakure

 

Charakterystyka

Iwa-Gakure znajduje się w Kraju Ziemi, który bezpośrednio sąsiaduje z wioskami Wodospadu, Trawy i Deszczu. Nigdzie nie zostało pokazane, żeby jakiekolwiek działania wojenne miały miejsce bezpośrednio w samej wiosce, raczej walczyli na zewnątrz. Wrogom trudno by było dostać się do wioski i swobodnie tam walczyć, ponieważ jest ona otoczona naturalnym, skalnym murem.

Większość shinobi z wioski posługuje się naturą ziemi. W osadzie mieszkają lub mieszkały osoby, które posiadały Kekkei Genkai takie jak Bakuton i Kekkei Tōta – Jinton. Kekkei Genkai to prawdopodobnie występowało dość często, ponieważ w wiosce powstał oddział, Korpus Eksplozji, który zrzeszał jego użytkowników. Jedynymi, których znamy są Deidara i Gari. W wiosce było przekazywane kinjutsu, które umożliwiało spajanie czakry z jakimś materiałem.

Wioska miała dwa Biju: Kokuō zapieczętowanego w Hanie i Son Goku zapieczętowanego w Rōshim. Ten drugi w pewnym momencie opuścił wioskę, by szlifować swoje umiejętności i ulepszać współpracę z demonem. Obydwoje Jinchuuriki zostali schwytani przez Akatsuki i pozbawieni demonów. Obecnie Han bierze, razem ze swoim demonem, udział w Czwartej Wielkiej Wojnie Shinobi, przyzwany przez Tobiego. Roshi również był przyzwany, ale już odszedł, a razem z nim Son.

Fanbook Kai no Sho daje wiosce 4 na 5 gwiazdek populacji i siły militarnej oraz 2 na 5 siły ekonomicznej. Statystyki mówią same za siebie: wioska, jako jedna z niewielu Pięciu Wielkich, ma szansę zostać potęgą militarną, ale na krótko – ciężko sobie wyobrazić dominujące państwo, które ma tak słabą gospodarkę.

Obecnie mundur ninja z wioski stanowią czerwone stroje, brązowe kamizelki, sandały i ochraniacze na czoło. Wielu ninja ma bluzy z jednym rękawem, ale jak widać na przykładzie Akatsuchiego, nie wszyscy. Wydaje się, że kamizelki nie mają na stałe kieszonek, ale jedną doczepianą na brzuch. Każdy ninja wioski noszący mundur ma ciemnoczerwony materiał, wypuszczony po prawej stronie spod kamizelki sięgający kolana.

Mundur

Wioska stworzyła własną drogę ninją, która nazywa się Wola Kamienia. Symbolizuje ją monument, na którego szczycie leży mały kamyczek.

Monument

Całość otacza woda, w której jest mnóstwo podobnych kamyczków. Pomnik konotuje jak istotna jest silna wola dla Iwa-Gakure.

Historia

Jakiś czas przed Pierwszą Wielką Wojną Shinobi Senju Hashirama podarował wiosce dwa Bijuu: Cztero- i Pięcioogonaistego. Od tamtej pory najprawdopodobniej cały czas znajdowały się w posiadaniu wioski do momentu, w którym pochwyciło ich Akatsuki.

Nie pokazano, by Iwa-Gakure brała szczególnie aktywny udział w Drugiej Wielkiej Wojnie Shinobi – nie zaprezetowano walk, w których ninja wioski brali udział, ani nie przestawiono skutków, które w sposób bezpośredni wpływały na wioskę lub jej przyszłość. W efekcie tej wojny powstało Akatsuki, które działało lokalnie i po śmierci pierwotnego przywódcy powoli przeistaczało się w to, które znamy dziś. W szeregi tej organizacji wstąpił młody, acz bardzo utalentowany ninja, który pochodził z Wioski Kamienia – Deidara. Tsuchikage przyznał, że korzystał, a za tym i wioska, z usług organizacji jako zwykłych najemców, którzy za niewygórowaną cenę świadczyli usługi na wysokim poziomie.

O wiosce głośno zrobiło się podczas Trzeciej Wielkiej Wojny Shinobi, kiedy to walczyła z Konoha-Gakure o Most Kannabi . Kilku ninja wioski porwało Rin, uczennicę Namikaze Minato, której na pomoc samotnie ruszył Uchiha Obito, jednak w końcu dotarło wsparcie w postaci Kakashiego. W wojnie tej przyszły Czwarty Hokage zyskał swój przydomek: Żółty Błysk Konohy.  Zginął młody Uchiha, który dopiero co uaktywnił swojego Sharingana, narodził się nowy Kakashi, który od tego momentu pracował na swój przydomek: Kopiujący Ninja Kakashi.

Obecnie wioska, razem z innymi Wielkimi Nacjami, zawiązała sojusz, który ma na celu pokonanie Tobiego i nie dopuszczenie do tego, by urzeczywistnił swój plan Księżycowe Oko.

~minitsunade

07 Lipiec 2012