Oto-Gakure - Wioska Ukryta w Dźwięku

Wioska Ukryta w Dźwięku jest najmłodszą ze wszystkich osad w uniwersum Naruto. Nie wiadomo ile dokładnie liczy sobie lat, ale na pewno jej powstanie wiąże się z opuszczeniem Orochimaru wioski Liścia.

Oto-Gakure leży na wielkim kontynencie, tuż obok znanych nam osad. Od południa graniczy z Ukrytym Liściem, z którym – ze względu na konotacje – Dźwięk był w konflikcie. Zaraz za wschodnią granicą rozpościera się teren kraju, gdzie mieści się Wioska Gorących Źródeł. Za zachodnią miedzą znajduje się kraina, która w czasie Czwartej Wielkiej Wojny Shinobi stanowiła kryjówkę Akatsuki. Shinobi na swoich opaskach mają wyryty symbol przedstawiający nutkę.

Symbol Wioski Dźwięku

Charakterystyka

Rozpoczynając charakterystykę tej osady należy zacząć od organów zarządzających. Trzeba tutaj nadmienić, że Oto-Gakure jest tak naprawdę osadą założoną przez Orochimaru. W związku z tym, oficjalnie to on powinien nosić tytuł chociażby daimyō. Osada nie posiada żadnych struktur zarządzających władzą, a przynajmniej nic nam na ten temat nie wiadomo. Co więcej – w żaden sposób nie jest podporządkowana którejkolwiek z pięciu Wielkich Nacji Shinobi.

Strój shinobi będących pod egidą samego Orochimaru znacznie się różnił od zwykłych wojowników Dźwięku. Ci drudzy charakteryzowali się przede wszystkim szarymi ubraniami. Na szyi mieli owinięty szal w czarno-szare łatki, przez co zgrabnie komponował się z resztą ubioru. Z kolei shinobi Oto biorący udział w wojnie z Liściem dodatkowo na twarzy nosili maski, spod których widoczne były jedynie oczy.

Drużyna Dźwięku na egzaminie na chuunina
Przykład ubioru charakterystycznego dla Oto-Gakure

Shinobi z Oto-Gakure na wojnie z Liściem
Shinobi z Wioski Dźwięku wchodzący w skład armii wroga Liścia

Ludzie, którzy podlegali bezpośrednio Orochimaru, przybierali odzienie na wzór swojego mistrza. Była to luźna szata bez rękawów. W pasie zawiązany był gruby, fioletowy sznur. Jedynym wyjątkiem jest Kabuto, który nie był nim obwiązany.

Ludzie od Orochimaru
Czwórka Dźwięku wysłana po Sasuke w charakrestycznych strojach, podobnych do Orochimaru

Z wielkim trudem przyszłoby scharakteryzować, jakimi technikami posługiwali się shinobi z Dźwięku. Każdy z nich prezentował inny poziom i każdy nie był wyzwaniem dla ninja z Liścia. Czystym zbiegiem okoliczności było to, że dwoje z Czwórki Dźwięku posługiwało się jutsu związanymi z melodią. Tak naprawdę paleta umiejętności shinobi Oto była wielka, ponieważ każdy mógł znaleźć schronienie w osadzie Wężowego Sannina.

Geograficznie nie było nam dane za bardzo poznać tej osady. Podobnie jak w każdej innej – posiada bujną roślinność. Bardziej niż fauna i flora, interesujące wydają się budowle wznoszone przez Orochimaru. Były to głównie bazy, kryjówki, w których mógł spokojnie przeprowadzać swoje eksperymenty. W wielu klatkach więziennych przewinęło tyle królików doświadczalnych, że nie da się nawet tego zliczyć. Do najbardziej znanych nam jego „okazów” zalicza się Kaguya Kimimaro, Juugo, Suigestu czy Czwórka Dźwięku. Każda z kryjówek Orochimaru kryje swoje tajemnice. Wiele z nich zabrał prawdopodobnie ze sobą, ale gdyby komuś jego wiedza wpadła w ręce, bez wątpienia byłaby warta nie jedną uncję złota.

Jedna z kryjówek Orochimaru
Jedna z kryjówek Orochimaru znaleziona przez Suigetsu i Juugo

Najbardziej znanym miejscem, a zarazem granicą między Krajem Ognia, a krajem, w którym leży Oto-Gakure jest Dolina Końca. Znana przede wszystkim z wielkim monumentów założycieli Konohy – Senju Hashiramy i Uchihy Madary. Między nimi znajduje się ogromny wodospad. W tym samym miejscu odbyli swój pojedynek Naruto i Sasuke.

Dolina Końca
Miejsce, które łączy ze sobą Kraj Ognia i obszar, w którym znajduje się Oto-Gakure

Historia

Jak wspomniano wcześniej – Wioska Ukryta w Dźwięku jest najmłodszą ze wszystkich znanych nam osad. Jednak sam kraj istniał już dość długo. Dopiero po pojawieniu się na tamtym terenie Orochimaru, jej pozycja na scenie politycznej zaczęła wzrastać. Dzięki Wężowemu Sanninowi zwiększyła się siła militarna, ale również gospodarczo było nie najgorzej. Dezerter z Konohy podróżował po całym świecie, zbierając informacje o najróżniejszych technikach. Za swoją kryjówkę obrał Oto, a na jej terenie stworzył laboratorium, gdzie mógł przeprowadzać eksperymenty.

Jedna z kryjówek Orochimaru
Jedna z pierwszych kryjówek Orochimaru w Wiosce Dźwięku

W czasie, gdy w Liściu odbywał się egzamin na chuunina, shinobi z Dźwięku brali w nim udział. Dalszy przebieg wydarzeń pokazał, że uczestniczenie w tym evencie było jedynie asumptem do zrealizowania mrocznych planów Orochimaru. Wężowy Sannin planował zniszczenie Konohy i w tym celu zawiązał przymierze z Piaskiem. Oczywiście i oni padli ofiarą, bowiem ich Kazekage został zabity przez Orochimaru. Po zakończonym konflikcie Oto-Gakure nie spotkały żadne reperkusje związane z tym incydentem.

Oto i Suna walczą z Liściem
Czwórka Dźwieku zakłada barierę, by nikt nie przeszkodził w walce Orochimaru z Trzecim Hokage

W czasie trwania time skipa Orochimaru intensywnie pracował nad młodym Uchihą wierząc, że pewnego dnia będzie mógł posiąść ciało swojego podopiecznego. W tym celu Sasuke musiał sobie poradzić z zastępami shinobi z Dźwięku, co – jak się okazało – nie było wyzwaniem dla niego. To, co zaniepokoiło wężowego Sannina to fakt, że każdy z poległych przeciwników został przy życiu. Jak widać tego Orochimaru nie mógł zmienić w Sasuke.

Orochimaru trenował Sasuke, chcąc wyzbyć go emocji - nieskutecznie
Orochimaru trenował Sasuke, chcąc wyzbyć go emocji - nieskutecznie

Od tamtej pory nic nie wiadomo na temat Wioski Dźwięku.

~Sanzoku

14 Sierpień 2012