Taki-Gakure - Wioska Ukryta w Wodospadzie

Taki-Gakure bezpośrednio graniczy na zachodzie z Iwa-Gakure, na południu z Konoha-Gakure, na wschodzie z krainą, która podczas obecnej wojny stanowiła kryjówkę Akatsuki, a za północną granicą znajduje się tylko morze. 

Taki na mapie

 

Na ochraniaczach ninja tej osady znajdują się dwie połówki strzałki skierowanej w dół, symbolizujące wodospad. Znamy niewiele postaci pochodzących z tej osady, ale są one dość istotne. Mowa tu o Kakuzu, który wiele lat temu opuścił wioskę i w ostatnim etapie życia był członkiem Akatsuki, i Fuu – jedynym znanym Jinchuurikim, który nie pochodzi z żadnej z Pięciu Wielkich Osad.

Symbol Taki-Gakure

Charakterystyka

Trudno powiedzieć cokolwiek o ogólnych umiejętnościach mieszkańców tej wioski, ponieważ widzieliśmy tylko dwie postacie z tej osady w walce, w tym jedna „nie była sobą”. Wiemy, że u ninja z wioski występuje wszystkie pięć natur czakry, a niektórzy shinobi posługują się technikami hiden i kijutsu.

Nie można powiedzieć, jak wyglądają ninja tej osady w mandze, ponieważ ich nie pokazano w mundurach. Sześciu geninów z Taki brało udział w egzaminie na chuunina w tym samym czasie co Naruto, ale zawsze pokazana jest głowa lub popiersie i jedyne co możemy powiedzieć o ich wyglądzie, jako zbiorowości, to to, że mają opaski na czołach.  

Historia

Mniej więcej w czasie, gdy formowały się osady, Kakuzu dostał za zadanie zabić Senju Hashiramę. Jak łatwo się domyślić, nie udało mu się pokonać jednego z najpotężniejszych ninja z historii. W związku z tym został ukarany przez swoją wioskę i napiętnowany, co doprowadziło do tego, że opuścił osadę. Napędzany nienawiścią Kakuzu, użył zakazanej techniki wioski – Jiongu – i ukradł serca starszyzny osady stając się pozornie nieśmiertelnym. Nie wiadomo, czy wioska podjęła jakiejś kroki w kierunku schwytania Kakuzu.

Jakiś czas później Taki pozyskała siedmioogoniastego Choumeia. Ostatnim Jinchuurikim demona była młodziutka Fuu. Obecnie wioska nie posiada bestii, ponieważ Fuu została schwytana przez Akatsuki, a Bijuu zapieczętowane. Nie wiemy kiedy dokładnie to się stało.

I to jest właściwie wszystko co wiemy o tej tajemniczej osadzie. Nic nie wiadomo na temat jej udziału w którejkolwiek z pierwszych Trzech Wielkich Wojen, a w tej prawdopodobnie nie bierze udziału, ponieważ sojusz obejmuje Pięć Wielkich Osad  i Samurajów.

20 Sierpień 2012

Znani mieszkańcy