Uzushio-Gakure - Wioska Ukryta w Wirze

O tej wiosce nawet najstarsze kroniki nie wiele wspominają. My mogliśmy dowiedzieć się co nieco na jej temat dzięki spotkaniu Uzumakiego ze swoją matką – Kushiną, która pochodziła z tej osady. Historia tej wioski, jak i jej tradycje przepadły na zawsze w momencie, gdy na dobre zniknęła z mapy świata shinobi.

Lokalizacja Wioski Wiru

Wiemy tylko tyle, że Wioska Ukryta w Wirze leżała na terytorium nieistniejącego już Kraju Wirów. Był to niewielkich rozmiarów archipelag, który od strony zachodniej sąsiadował z Krajem Ognia. Na opaskach widnieje symbol, który dziś bardzo dobrze jest nam znany ze strojów shinobi Liścia – spirala kręcona w lewą stronę.

Symbol Wioski Wiru

Charakterystyka

Jak zostało wspomniane wcześniej – wszelkie informacje na temat tej wioski są owiane tajemnicą. Praktycznie do niedawna nie wiedzieliśmy, że taka osada w ogóle istniała. Jak się później okazało z Uzushio-Gakure wywodzi się klan Uzumaki, który – jak wszyscy mieszkańcy tejże osady – specjalizowali się w technikach pieczętujących. Dowodem na to może być żona Pierwszego HokageUzumaki Mito, która wykorzystując swoje umiejętności, zapieczętowała w sobie Dzięwięcioogoniastego.

Uzumaki Mito - pierwsza Jinchuuriki Kyuubiego
Uzumaki Mito była pierwszą Jinchuuriki Dziewięcioogoniastego.

Ale mieszkańcy Wioski Wiru nie słynęli tylko i wyłącznie z technik pieczętujących. Poza tymi wyjątkowymi umiejętnościami na świecie zasłynęli ze swej długowieczności, przez co ich osada zyskała nawet przydomek Wioski Długowieczności (Chōju no Sato).

Historia

Najstarsze wzmianki o tej osadzie sięgają czasów, kiedy system wiosek dopiero zaczął się kształtować. Mieszkańcy (niemalże wymarłej) Uzushio-Gakure zaczęli opuszczać granice swojego domu w poszukiwaniu nowego schronienia. W czasie wojny wielu shinobi chciało posiąść tajniki  pieczętujących technik, dlatego ludzie z wioski Wiru musieli opuścić swój dom. Część z nich trafiła do Kraju Ognia, do Wioski Liścia. Wśród nich byli członkowie klanu Uzumaki. Ich wyjątkowe umiejętności sprawiły, że najstarsza dziedziczka tegoż rodu została żoną Hashiramy Senju. Posłużyła mu jako Jinchuuriki na Dziewięcioogoniastego, którego Pierwszy Hokage poskromił w zwycięskim pojedynku z Madarą.

Porozumienie zawarte między klanami Uzumaki i Senju
Porozumienie zawarte między klanami Uzumaki i Senju.

Pieczętowanie demonów przez klan Uzumaki
Wysoki poziom umiejętności pieczętowania był atutem mieszkańców Uzushio-Gakure.

Tylko tyle wiemy na temat losów samej wioski, jak i jej mieszkańców. Jedyną pozostałością, jaka przetrwała do dnia dzisiejszego w uniwersum Naruto, jest symbol Wioski Wiru. Jako że klan Uzumaki i Senju były ze sobą spokrewnione, na dobre do życia mieszkańców Liścia zawitał symbol przedstawiający lojalność i braterskość dwóch osad. Można go zobaczyć niemalże na każdym ubiorze shinobi z Konohy.

Symbol Uzumakich na kamizelkach Liścia
Symbol Uzumakich na kamizelkach Liścia.

Trudno też tutaj mówić o losach innych mieszkańców Wioski Wiru. Prawdopodobnie, kiedy żywot osady chylił się ku upadkowi, wielu z jej osadników rozeszło się we wszystkie strony świata. Przykładem są tutaj przedstawiciele klanu Uzumaki, o których przynależności dowiedzieliśmy się tylko dzięki Tobiemu. Nagato, jako dziecko trafił do Wioski Deszczu, natomiast Karin – zanim nie dołączyła do Orochimaru – nosiła na opasce symbol Trawy.

Karin i Nagato - inni członkowie klanu Uzumaki
Inni, znani nam przedstawiciele klanu Uzumaki.

Warto pod koniec wspomnieć o pewnej cesze, która wyróżniała mieszkańców wioski Wiru na tle pozostałych osad. Otóż praktycznie każdy przedstawiciel Uzushio-Gakure posiadał czerwone włosy. Z każdym chapterem, kiedy Kishimoto przedstawiał nam coraz to nowych Uzumakich (i nie tylko) widać jak na dłoni, że wszyscy cechowali się czerwonymi włosami.

01 Wrzesień 2012

Znani mieszkańcy