No name - MIŁOŚĆ Podsumowanie

Rozdział o
Miłości -
Podsumowanie

Nastał poranek. Dzieci już dawno zostały wybudzone przez swoich opiekunów a część z nich dziwnym trafem znalazła się w łóżku jeszcze zanim się przebudziły. Ja sam ledwo egzystowałem. By przywrócić sobie naturalnie szyderczy wyraz i sposób spostrzegania świata pojechałem windą do kawiarenki tuż za szpitalem i zamówiłem sobie kubek gorącego kakao. Po drodze spotkałem znajomą pielęgniarkę, która odnoszę wrażenie ostatnio, że mnie śledzi. Postanowiłem się zbytnio nie zagadywać z nią i ominąłem z nadzwyczaj spokojnym akcentem. Wróciłem do Skrzacika i od tamtej pory już cały czas przy niej siedziałem. Nawet dochodziły do mnie słuchy, że cały szpital zaczynał plotkować o moich relacjach z tą dziewczynką, że niby zachowuje się dla niej jak ojciec którego nigdy nie miała. Większej bzdury chyba nigdy...o przepraszam. Jednak kiedyś słyszałem większą głupotę.
Tak czy siak przestało mnie już dawno temu interesować coś takiego jak ,,plotka na mój temat''. Podczas kończenia kawy przebudziła się w końcu Skrzacik. Widać było po jej zmęczonych oczkach, że miała ciężką nockę ale mimo to chciała kontynuować opowieść. Rozpoczęliśmy nasze tradycyjne podsumowanie rozdziału ,,Miłość'' od wytoczenia poszczególnych scen z opowieści i dopasowania do nich elementów magicznych lub zwyczajnych.
- Dobrze panie No name, zacznijmy od powieści pierwszej rozdziału drugiego.
- Proszę bardzo Skrzaciku.
- Scena w której Rina przedstawia swoje uczucia względem Dana.
- Ta scena nie zawiera elementów fantastycznych.
-Jak to? W poprzedniej powieści były opisywane dokładnie uczucia Dana względem Riny lecz ją pan przedstawił jako obojętną. Dlaczego w tamtym wymiarze ona nie zgodziła się na to by z nim chodzić, a w tym tak?
- To proste. To są dwie różne alternatywne rzeczywistości. W świecie pierwszym przedstawiłem relacje jakie zdawał mi Dan względem uczuć do Riny. W tym wymiarze prócz Dana swoje uczucia przedstawiła też Rina.
- Co spowodowało zmianę jej decyzji?
- Zmiana decyzji nie ma nic wspólnego z elementami fantastycznymi. Rina w pierwszym świecie nie wybrała uczuć ponieważ przyjaźń względem Tiny była mocniejsza. Postawa Tiny i to jak broniła Elizy wpłynęło najbardziej na końcową decyzje bohaterki rozdziału pierwszego.
- Czy Rina w świecie pierwszym również posiadała pamiętnik?
- Tak.
- Było mówione, że Rina nie pokazywała nikomu pamiętnik, mimo to w świecie drugim widział go tylko Ado. Zatem pan jest Ado.
- Scena w której Ado zobaczył pamiętnik Riny jest fikcyjna.
- Że co proszę?! Ale powiedział pan, że w pańskiej opowieści jest tylko jeden element fantastyczny i była nią scena w której Tina wrzuciła do wody Rinę, zatem z logicznego punktu widzenia w świecie drugim taką sceną powinna być scena wrzucenia do wody Marco.
- To prawda, ale już Ci tłumaczyłem z początku, że w pomarańczowym kolorze będę oznaczał te fragmenty, które będą uchodzić za fantastyczne. Innymi słowy mówiąc nikt nie powiedział, że fragmenty będą ograniczały się ZA KAŻDYM razem do jednego pomarańczowego koloru.
- Chce pan przez to powiedzieć, że w każdym rozdziale tak jakby resetują się kolory z poprzednich podsumowań i zostają unieważnione i zastąpione nowymi?!
- Nie do końca. Wyjaśnię Ci to na przykładzie.
W Świecie #1 - Marco nie został wspomniany w powieści ponieważ nie było potrzeby pokazywania go. Marco jest człowiekiem i w świecie #2 również nim jest ale uznałem, że tym razem przedstawię tą postać.
- Hmmm...czyli że kolory szare nie zostały naruszone.
- Dokładnie.
- Zatem szare mogą zostać bez zmian i tylko pomarańczowe będą się zmieniać?
- Sprytna jesteś Skrzaciku ^^
- Hmm...ale jak ma to się niby odnieść do odnalezienia wśród tego wciąż zwiększającego się tłumu ludzi pana?
- Kombinuj Skrzaciku.
- To może uczucia...skoro zostały zmienione na potrzeby rozdziału drugiego to jak można tu mówić o tym, że ,,wszystkie uczucia w pana utworze są prawdziwe'', skoro np. w świecie 16 powie pan, że Dan kocha Rinę, a w świecie 319 powie pan, że Dan tak naprawdę zawsze kochał Tinę, i co?
- Właśnie dlatego najpierw ogólnikowo przedstawiłem Ci wymiar w którym wszystko potoczyło się zgodnie z prawdą i bez elementów fantastycznych.
- Aha. Czyli jeśli w innym wymiarze ukaże się dany element jako fantastyczny to muszę przytoczyć go sobie do oryginalnej wersji ze świata pierwszego?
- Dokładnie. Jeśli teraz powiedziałem w pomarańczowym, że scena w której Ado znalazł pamiętnik Riny jest zmyślona to oznacza, że w świecie prawdziwym ktoś odnalazł ten pamiętnik, ale na pewno nie był to Ado, mam racje?
- Zupełnie jakbyś czytała mi w myślach Skrzaciku.
- Dobrze! Podoba mi się.
Wtem naszą konwersacje przerwała irytująca pielęgniarka, która nie mogła darować sobie zaistnienia w mojej fabule i swoje niezapowiedziane przybycie starała się usprawiedliwić tym, że musiała sprawdzić stan zdrowia pacjentki Doktora Myuu.
- Kim jest ta pani panie No name?
- Taka moja znajoma.
- Czemu nie przedstawisz mnie Skrzacikowi? ^^
- Bo nie jesteś istotna dla fabuły.
- Ja widziałam jak rozmawiał pan wczorajszego wieczoru z ta panią i nie był pan zadowolony. Czy ona kiedyś coś panu zrobiła?
- Jasne, zróbcie ze mnie czarny charakter ^^"
- Nic nie zrobiła i w tym cały problem.
- Oj No name, nie bój się. Wszystko naprawimy ^^
- Co ona miała na myśli?
- Nic.
- Nie bój się mnie dziewczynko. Jestem Twoją dobrą sojuszniczką, nazywam się Pati i od dzisiaj będę regularnie sprawdzała Twój stan zdrowia bimbasku ^^
- I tak nie zostało mi za dużo życia więc sprężajmy się panie No name.
- Chyba nie jesteś tu mile widziana Pati, heh.
- Nie zwracajcie na mnie uwagi i grajcie sobie w tą grę ^^
- Dobrze, zatem niech będzie scena w której Rina zerwała przysięgę którą nadała Tinie. W świecie pierwszym obiecała, że jeśli mogłaby odzyskać utraconą miłość to potem przekonałaby Dana do tego by w przyszłości on również walczył z nią i jej przyjaciółkami o jezioro.
- Scena jak najbardziej nie fantastyczna. Rina w wymiarze drugim nie dotrzymała obietnicy ponieważ zamiast skupić się na uratowaniu swojej miłości i przekonaniu go do ich racji ORAZ nie zaniedbywanie kontaktów z Tiną i Elizą to właśnie nie spełniła tego trzeciego warunku co skutkowało tym, że postać Riny utraciła swój cel więc znalazła sobie nowy. Bezgraniczne oddanie się celom Dana. Jedyna różnicą jaką odniósł Dan między wymiarem 1 a 2 jest to, że w poprzednim działał sam, teraz ma swoją miłość.
- Czyli bez względu na to jakby sprawy się potoczyły w tym elemencie opowieści to Kado i tak został by odtrącony i przyłączyłby się do Ado?
- Dokładnie Skrzaciku.
- Zatem w pierwszym wymiarze Ado również starał się by miłość miedzy Kado a Danem nie miała nigdy miejsca?
- Tak ten fragment nie został wrzucony w margines powieści i jest jak najbardziej prawdziwy.
- W trakcie moich dygresji wspomniał pan, że Kado jest jedynym przyjacielem Ado, ale później dowiedzieliśmy się, że dzięki jego ,,wtyczce'' był w stanie na bieżąco śledzić losy Kado i Dana. Czyżby wtyczka była elementem fantastycznym?
- Tak. Osoba, którą przedstawiał Ado jako ,,wtyczkę'' nie istnieje. Można uznać, że Ado w tamtym czasie miał hopla na punkcie śledzenia Kado i wszystkich tych z którymi się zadawał.
- Scena w której Ado spoglądał na przebieg wydarzeń przez lornetkę.
- Ta scena jest oczywiście prawdziwa. Wszystko co w niej zawarte nie zostało wyrwane z kontekstu.
- ale jak to możliwe...Ado dowiedział się o uczuciach Riny względem Dana nie poprzez pamiętnik, ani wtyczkę czyli musiał dowiedzieć się przypadkowo ponieważ dalsze jego posunięcia są prawdziwe, ale wynikają z informacji jaką zawarł.
- Jeej. Że też dziewczynka w tak młodym wieku jak ty potrafiła skumulować tyle informacji i dezinformacji w jedno...
- Hm. Czyli wniosek jest prosty. Ado dowiedział się o uczuciach Riny od osoby która o nich wiedziała, ale nie był to nikt z przyjaciół Riny. A przyjaciółki (te fałszywe) również nie mogły być ponieważ one są płci żeńskiej a pan jest mężczyzną.
- Ciepło ciepło Skrzaciku...
- Ado dowiedział się tego od kogoś kto nie był jego przyjacielem, ale była to osoba z jego otoczenia. Dobrze, co powie pan o scenie Marco.
- A konkretnie? Było o nim całe opowiadanie...
- Teraz to on został ,,wybrany'' przez Tinę prawda?
- Oczywiście fragment utopienia Marco to fragment fantastyczny.
- Tak wiem, ale chciałam zapytać czy Marco maczał palce w planach Ado względem Kado i Dana? Czy relacje jakie są ukazane Jego względem pozostałych bohaterów są takie same w świecie pierwszym jak i drugim?
- Relacje jakie były między Marco a pozostałymi były takie same w obu światach. Z tą różnicą, że Marco w wymiarze pierwszym nie nawiązał tej więzi co podczas pocieszania Elizy w drugim świecie ponieważ Eliza w pierwszym świecie została uratowana przez Tinę, a drugim świecie nikt jej w klasie nie pomógł. Zatem nie ma tu żadnych elementów zmyślonych.
- Fragment w którym Marco popełnia samobójstwo.
- To wydarzyło się na faktach autentycznych. I tak samo w świecie pierwszym jak i drugim tylko on przeżył. Z tą różnicą, że w drugim wymiarze umarło 5 osób, a w tamtym tylko 4.
Skrzacik już miał zadać kolejne nurtujące ją pytanie kiedy niespodziewanie zasłabła i dzięki szybkiej interwencji pielęgniarki Pati Skrzacik nie uderzył głową o ostry kant szafki. Dziewczynka straciła przytomność na dobre kilka godzin. Kiedy się przebudziła czekała na nią miła niespodzianka. Zaraz po tym jak przetarła swoje zaspane oczka dostrzegła w dwuszeregu gromadkę dzieciaków którzy pracowali w pocie czoła by zrobić dla niej laurki z jej wizerunkiem. Najładniejsze prace zostały wywieszone w gablotce na korytarzu oraz na ścianie w pokoju Skrzacika.
Wtedy to właśnie po raz pierwszy na twarzy ponurej jak dotąd dziewczynki zagościł uśmiech. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie dorzucił czegoś od siebie.
- Pamiętasz Skrzaciku jak mówiłaś mi, że nigdy nie poznałaś swoich rodziców?
- Tak...
- Przedstawiam Ci zatem Twoją rodzinę.
- ...
- My wszyscy nią jesteśmy Skrzaciku.
Dziewczynka starała się ukryć emocje, ale ta prawda widocznie zupełnie ją zaskoczyła ponieważ na twarzy doznała licznych wypieków a jej wzrok został skierowany ku dołowi. Emanowała ona w ten dzień szczęściem zwłaszcza jak banda dzieciaków rzuciła się na nią by ją przytulić.
Praca własna Komentarzy: 0 10 Czerwiec 2013
Dodane przez: Eriessette