Wojna Trzech Światów - streszczenie

Zaraz po ataku Paina na Konohę, Naruto i jego przyjaciele zdołali odbić Sasuke, resztę grupy Hebi oraz Itachiego z rąk Tobiego. Kiedy tylko wszyscy ranni wydobrzeli, zostali skierowani do strażnicy na granicy terytoriów Konoha, Ame i Kusa. Tam zostali zaatakowani przez tajemniczych shinobi, najwyraźniej należących do Akatsuki. Dzięki pomocy tajemniczych przybyszów, atak udało się odeprzeć, niemniej jednak Hinata została trafiona tajemniczą Chakralną Zgnilizną. Aby uratować życie dziewczyny, przybysze wykorzystali chakrę Kuramy oraz własną, tajemną sztukę. Na szczęście, dzięki pomocy lisiego demona życie dziewczyny udało się ocalić.
Przybysze okazali się potomkami ludzi, których niegdyś Rikudo Sennin poprowadził poprzez Bramę Między Światami. Przez tysiąc lat ci ludzie, którzy uformowali Klan Smoka, żyli, walczyli i umierali, aby zapewnić bezpieczeństwo Trzeciego Świata - tego, w którym żyli ludzie. Teraz, ze względu na tajemniczą i niejasną przepowiednię, wszystko wskazywało na to, że bez ścisłej współpracy mieszkańców wszystkich Trzech Światów czeka zagłada z rąk Nowego Przeznaczenia - armii, która dysponowała nie tylko hordami demonów, ale także najpotężniejszymi i najbardziej bezwzględnymi przestępcami z Pierwszego Świata.
Klan Smoka, we współpracy z Konohą, Suną i Ame rozpoczął projekt szkoleniowy, który miał umożliwić mieszkańcom Trzeciego Świata nauczenie się nowych metod walki. Jednocześnie Ryuumaru Yoshiro, wojownik Szóstego Oddziału Szturmowego i Oko Togashiego - starożytnego i niezwykle potężnego smoczego demona - zaczął uczyć Naruto i Hinatę jak współpracować z Kuramą. Okazało się bowiem, że młoda Hyuuga nawiązała połączenie z lisim demonem.
Po ataku, który przypuściły na Konohę siły Nowego Przeznaczenia, zapadła decyzja o przyspieszeniu planów wojennych. Szósty Oddział Szturmowy - Raizuki Itsu, misztrz taijutsu, jego siostra Itsuruko, medyczka, Aramoro Kachiko, specjalistka od natury Mroku, Ryuumaru Yoshiro, ekspert w dziedzinie ninjutsu i natury Sztormu, a także wyciągnięty z najcięższego więzienia Pierwszego Świata, zwanego Piekłem, Iwashi o Oczach Chaosu, wybitny znawca genjutsu i natury Krwi - zostali oddelegowani do wykonania specjalnej misji dla dowództwa sił zjednoczonych Klanów z Pierwszego Świata. Otrzymali wsparcie dziesiątki Trzecioświatowców. Do oddziału dołączyli: Uzumaki Naruto, Hyuuga Hinata, Uchiha Itachi, Mikon Mina, Inuzuka Kiba, Rock Lee, Pustynny Gaara, Temari, Kankuro oraz Houzuki Suigetsu.
W swoim nowym wcieleniu Szósty Oddział Szturmowy otrzymał pozornie prostą misję - odnaleźć oddział, który zapuścił się w Krainy Cienia po informacje i sprowadzić go z powrotem. Szybko okazało się, że pozory mylą, a zadanie z minuty na minutę staje się coraz bardziej skomplikowane. W wyniku zażartej walki, Itsu został znokautowany, a Kachiko porwana. Znajdując się w ciężkiej sytuacji, oddział wycofał się do twierdzy Klanu Kraba, by złożyć raport i nabrać sił. Jeszcze tej samej nocy, mimo wyraźnego zakazu, Yoshiro i Iwashi opuścili zamek, by ratować Kachiko. Kiedy tylko reszta oddziału się o tym dowiedziała, wyruszyła im na pomoc.
Aby operacja odbicia Kachiko była czymś więcej niż jedynie efektownym samobójstwem, shinobi potrzebowali jednak także innego wsparcia. Konkretnie zaś - pomocy istot zamieszkujących Chaos, odwieczną otchłań, która rozciągała się poza Światami. Mimo dawnych waśni, Yoshiro zdołał wynegocjować pomoc od mieszkańców praświata. Gdy powrócił razem z Iwashim, Itachim i Hinatą, którzy towarzyszyli mu w podróży do Chaosu, odkrył, że dawny dowódca i mistrz Szóstego Oddziału Szturmowego, Mitsu z zakonu Ise-Zumi, odszukał ich z polecenia władz Klanu. Wysłany z misją sprowadzenia uciekinierów, stwierdził radośnie, że jego rozkazy nie były na tyle dokładnie by miał natychmiast z nimi wracać.
Pokrzepieni dotychczasowymi sukcesami, shinobi przypuścili atak na Mroczną Wierzę, twierdzę, w której przetrzymywana była Kachiko. Po zaciętych walkach dotarli wreszcie do celu - niewielkiej areny, gdzie znajdowała się młoda Aramoro. Yoshiro, na wpół oszalały z rozpaczy i strachu, o mało co nie poddał się kontroli Hofuku - swojej mrocznej stronie, owładniętej krwi. Dzięki wsparciu Togashiego zdołał się jedna opanować.
Yoshiro oraz Kachiko stanęli naprzeciw kolejnego wyzwania - potężnego demona, Tsuburu-no-youkai, który wykorzystywał ciało ich dawnego towarzysza broni. W obliczu zagrożenia, Yoshiro zdecydował się sięgnąć po jedną z najpotężniejszych znanych sobie technik - Bogobójcę. Opracowana przed laty sztuka pozwalała człowiekowi zmierzyć się z praktycznie każdym przeciwnikiem, wliczając w to półboskich onigami, niemniej z potęgą szła cena. Osoba, która sięgnęłaby po Bogobójcę dokonywała w swoim organizmie gigantycznych spustoszeń. Dla Yoshiro, który już wcześniej znajdował się w bardzo złym stanie, moglo to oznaczać ciężar, którego nie zdołałby unieść.
Starcie o mało co nie zakończyło się katastrofą, gdy youkai zdołał zaskoczyć Togashiego. Smoczy demon musiał się ratować ucieczką do Labiryntów - tajemniczego pseudowymiaru, będącego jednocześnie jego domem.
Sytuacja Szóstego Oddziału Szturmowego, wyjątkowo paskudna, odmieniła się w jednej chwili, gdy Kachiko, kierowana lodowatą furią, sięgnęła po tajemne techniki swojego rodu i ściągnęła wyjątkowo potężne Cienie w miejsce, które powinno być dla nich zamknięte.
Wyczerpani, ranni, ale żywi, członkowie Szóstego Oddziału Szturmowego znaleźli się w jaskini, odległej od twierdzy Klanu Kraba zaledwie o pół dnia drogi.
Praca własna Komentarzy: 1 30 Maj 2016
Dodane przez: Gomeroth
  • ndbshkssyu
    ndbshkssyu

    Dopiero zaczęłam czytać twojego fanficka i jest niezły. Dziękuję za streszczenie. Dzięki temu mam orientację w bieg wydarzeń w opowieści i będę wyczekiwać z niecierpliwością kolejnych rozdziałów. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.