13 nierozwiązanych tajemnic z Naruto | Chomiczkowa Japonia

13 nierozwiązanych tajemnic z Naruto

Oto lista nierozwiązanych tajemnic ze świata Naruto. Co o tym myślicie? Czy jest ktoś, kto zna odpowiedzi?

 1. Dlaczego Sharingan Kakashiego zniknął po śmierci Obito? Przecież oczy Shisui’ego nie miały tego problemu – jedno zdobył Danzou, drugie dostał Itachi.
 2. Jak zginął Hashirama?
 3. Jak zginął Hamura(brat Hagoromo)?
 4. Dlaczego Naruto i Sasuke po otrzymaniu mocy od Mędrca Sześciu Ścieżek byli silniejsi od Madary?
 5. Jak Itachi zdobył Miecz Totsuka i Lustro Yata?
 6. Jak Madara używał Susanoo, nie mając oczu?
 7. Dlaczego Sasuke może nadal używać mocy Mędrca, ale Naruto już nie?
 8. Czy ogoniaste bestie są nieśmiertelne?
 9. Czy Hiruzen naprawdę był silniejszy od Hashiramy i Tobiramy? Nazywano go najsilniejszym shinobi w historii.
 10. Kim jest żona Rocka Lee?
 11. Czy Hidan nadal żyje?
 12. Dlaczego Nagato nie ożywił Yahiko?
 13. Dlaczego Boruto nie ma Byakugana?

Tłumaczył: Aro93

Przyjazny chomiczek prosto z Japonii

Dzisiaj prezentujemy Wam tego oto małego chomiczka. Sami oceńcie, czy niespodziewana popularność tego małego stworzenia ma swoje uzasadnienie.

Komentarzy: 15 18 Sierpień 2015
 • dynamic
  dynamic

  Tom0o przeciez reka sasuke tez zostala zmasakrowana, mnie wydaje sie ze moze jej uzywac, ale nie chce.

 • AmayaNara
  AmayaNara

  1 Madara mu ukradł sharingana zanim ukradł rinnegana obito (anime) ;)
  10 dziecko z probówki XD

  ~żyję snami i książkami, rzeczywistość odpływa. wpatruję się w gwiazdy, szukając realizmu. ^.^
 • FinnMacCoool
  FinnMacCoool

  Zapomnieliście o czternastej i najważniejszej tajemnicy Uniwersum Naruto, a mianowicie: Kim był chojrak, który zbrzuchacił Kaguye Ootsuki?! :D

 • Eriessette
  Eriessette

  Konnichiwa! ฅ(ٛ •௰•´ ٛ )꒭!

  Zagadki z ,,Naruto'':
  Tych zagadek jest nawet znacznie więcej, ale widzę, że poruszaliście tylko te ważniejsze kwestie. >.>
  Oczywiście można spekulować i sam zaraz się do tego przymierze, ale liczę, że autor jakoś to kiedyś rozwiąże w jakimś dodatku, czy czymś takim... Na co ja się łudzę. ^ ^" Prędzej wlepią fillerową serię trzecią i poruszą część z tych kwestii, niż zechce im się zrobić ,,kanoniczne speszjale'' i inne takie. @_@"
  No to tak ,,po mojemu'':
  Ad. 1 - Pan Kishimoto uznał, że każdy kto posiada Juubi Mode ma cheaty na wszystko co dotychczas stworzył autor w świecie przedstawionym, a że Obito posiadający w tamtym czasie ,,esencję'' Juubi Mode mógł sobie brać chakry Bijuu jakie chciał i ile chciał, oraz przekładać je z organizmu A do organizmu B, oraz być odpornym na czarne lewitujące kuleczki (moje tłumaczenie :p) to żaden problem dać komuś swoje moce na ściśle określony czas, czy ilość użyć. ^ ^"
  Ad. 2 - Skoro każda z postaci była ożywiona w takim wieku w jakim zmarła, z wyjątkiem Madary to Hashirama mógł umrzeć w tym samym wieku co widzieliśmy go ztenseiowanego, czyli niedługo po pokonaniu Madary itp. :) Nikt nie miałby szans go pokonać, zupełnie jak Naruto terz, to albo poślizgnął się na skórce od banana, albo miał jakiegoś nieznanego wirusa niczym Goku, czy Itachi. ;)
  Ad. 3 - A musiał zginąć? :o Co to w ogóle jest śmierć w tej serii dla rodziny Ootsutsukich? Przecież to takie turbo-koksy, że mogli dowoli naginać granicę między życiem, a śmiercią. Poczekajmy, aż w jakimś kolejnym filmie wyjdzie na jaw, że Hamura też zrobił przeszczep duszy na jakiegoś kolesia, który okaże się spadkobiercą jego woli, albo zwyczajną reinkarnacją, bo to ostatnio tutaj modny motyw. ^^
  Ad. 4 - To tak jak cyborgi w DB:
  >>> Technologia + Potężny kosmita Freezer = Słabiak.
  >>> Technologia + zwykli słabi ludzie = Kosku.
  To samo tutaj:
  >>> Wielki i potężny Madara + God Mode = Wciąż wielki i potężny Madara.
  >>> Średniacy Naruto i Sasuke + God Mode po połowie = Kaguya do kwadratu. ;)
  Ad. 5 - A jak Tenten wpadła w posiadania artefaktów Mistrza Sześciu Ścieżek? :D
  Ad. 6 - Odblokował go sobie, potem już mógł go używać i bez oczu, ale tylko w wersji demonstracyjnej. ^u^ Patrz: Dział Juubi Mode, reinkarnacje, komórki Hashiramy, itp. ;)
  Ad. 7 - Naruto nadal może, ale przecież dla podkreślenia dramaturgii trza wpierw ulepszyć bossa bootsami z tyłka, a potem obniżyć wachlarz możliwości głównemu bohaterowi, a żeby to walka nie skończyła się po 2 sekundach. ;)
  Ad. 8 - Na to wygląda, że tak. Można je kosić do woli, a i tak się odradzają. Zupełnie jak Buu z DB. :D Tzn jego potem wykosili dokumentnie, ale myślę, że aby Bijuu zabić, trzeba by było walnąć w nich Bijuu Damą wielkości słońca i upewnić się, że żaden fragment nie ,,odskoczył na bok'' podczas lotu atomówki. ^^
  Ad. 9 - Określanie poziomu mocy między postacią A, a postacią B w ,,Naruto'' jest takie ,,the best'' jak jednostki mocy w ,,Dragon ballu''. http://memecrunch.com/meme/28CH6/impossibru-guy/image.png?w=400&c=1 :D Raz ktoś jest super, zaraz drugi koleś sobie wchłonie drzewo, zajuma komuś oko i jest nie do pokonania. Tutaj legendarni wojownicy, za kwadrans leżą, kwiczą i proszą o dobicie. Także ^ ^" Nawet jeśli Hiruzen był od nich silniejszy to chyba przez dany okres czasu. Tak jak wszyscy byli kiedyś silniejsi od Naruto, a teraz... Niekoniecznie. ;)
  Ad. 10 - Tego typu pytań jest całą masa, także tutaj nawet nie ma na podstawie czego spekulować. Hmm... Widać, że synek jest cholernie podobny do ojca, tak jak Rock do Guya, chociaż nie byli spokrewnieni, a Guy ze swoim ojcem już tak i też byli niemal tacy sami. Może to jakaś sekta, gdzie hoduje się nowych mistrzów walki w ręcz niczym Mr. Smithów z ,,Matrica''? OoO"
  Ad. 11 - A skąd. Wyczerpał limity chakry pod ziemią. Ewentualnie żywił się glebą przez kilka mieszków, ale myślę, że w momencie w jakim skończyła się fabuła, czyli te kilkanaście lat później Hidan padł ze zmęczenia i nawet nie trzeba było go specjalnie chować. :D
  Ad. 12 - Dobre pytanie. Tak samo dlaczego Obito Rin, Dlaczego Guyowi nie zreperowali nóżki, dlaczego Obito musiał męczyć się z połową pomarszczonej mordki, kiedy tutaj przeszczepy w sekundę robią... Po prostu są rzeczy, które się fizjologom nie śniły. ;)
  Ad. 13 - A jeszcze przebudzi, zobaczycie! Tak jak Himewari ostatnio w speszjalu o ,,dniu, w którym Naruto został Hokage''. ^u^

  Mam nadzieję, że moje pytania nie były śmiertelnie poważnie brane pod uwagę, bo to wina autora, że tyle dziur pozostawił fanom i to do niego powinny teraz lecieć wąty za niedomówienia. Ja tylko spekuluję sobie luźno, pół żartem pół serio. :P

  Dżapański Chomiczek:
  Słodki chomiczek. ^.^ Choć generalnie go nie znam i nie wiem jakąż to i gdzież to taką sławę nabył. ^ ^"

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • cubestergspl
  cubestergspl

  Odpowiedź na siódme - Naruto posiadał moc mędrca dzięki temu, że miał w sobie wszystkie bestie. Nawet po wyssaniu ich przez Gedo Mazo zostały mu przywrócone - Obito przekazał mu Kuramę Yin, Shukaku i Gyukiego, a Hagoromo resztę(anime). Potem kiedy wszystkie bestie zostały uwolnione, wszystkie prócz Kuramy i Gyukiego odeszły.

 • Jasosik
  Jasosik

  Hidan nie żyje . Gdzieś było wspomniane że dopóki składa ofiaru swemu bogu to jest nieśmiertelny

 • dynamic
  dynamic

  Skąd wiadomo ze naruto nie potrafi używać mocy mędrca?

 • xpioterx
  xpioterx

  Mnie bardziej zastanawia kto jest liderem 15 i 17 generacji ino-shika-cho.
  Zlepka faktów które gdzieś mi tam świtają, ale nie jestem pewien.
  -od zawsze liderem był Sarutobi,
  -Po śmierci Asumy zostało powiedziane, że Konohamaru jest ostatnim Sarutobim,
  -Jest też liderem teamu Boruto

  Czyli albo coś nie zostało powiedziane, albo coś nie teges.
  Wiem, że jest jeszcze córka Kurenai i Asumy, ale jakoś mi się nie zdaje, żeby pobiła Kakashiego w młodym zostawaniu Joninem.
  Więc kto? A może kisiel po prostu o tym zapomniał i zniszczył 16 pokoleń (Czyli, że zaczynali gruuubo przed utworzeniem konochy) tradycji?
  A może coś pomieszałem? Może mi to ktoś wyjaśnić?

 • boski2
  boski2

  Oj tam! Czepiacie się! Przecież Boruto miał tylko 50% szans, że dostanie Byakugana! Po prostu mu nie dropła!

  "Jestem, więc myślę"...więc mnie nie ma...
 • Mencio
  Mencio

  @Migi Słodko śpi w łóżeczku ;)

 • Migi
  Migi

  Chomik jak chomik.. Co w tym takiego niesamowitego?

  Jeżeli walczysz możesz wygrać.
 • Tom0o
  Tom0o

  7. Może po masakrze na ręce Naruto moc przepadła wraz z nią ? Chyba na tej ręce miał księżyc w pełni :)

  Omae wa yowai.. Naze yowai ka?
 • cwiczwolno
  cwiczwolno

  Co do 1. punktu - wydaje mi się, że Kakashi stracił oko z sharinganem, a gdy Naruciak mu stworzył nowe, było już "oryginalne" Kakashiowe sprzed prezentu od Obito. Później posiadł on sharingana tylko dzięki temu, że wstąpił w niego na chwilę duch Obito (czy jakoś tak), a jak Kaguya została ogarnięta, Obito sobie poszedł w zaświaty zabierając to, co dał tym razem tylko na chwilę. Kakashi pozostał ze swoimi oczkami :)

 • xpioterx
  xpioterx

  1.Może istnieje jakiś limit czasowy jaki sharingan może spędzić poza klanem uchiha? No albo Shisui żyje i ma się dobrze [tak wiem, naciągane]
  2.Podczas trwającej wojny jego grupa została otoczona przez wroga. Udał się wtedy wraz z Tobiramą aby ocalic "młodych". Wtedy też Hiruzen został mianowany trzecim. [Tak mi świta. Nwm jak jakieś płotki mogły go zabić, ale wtedy to nastąpiło]
  3.Ze starości. W końcu szczegł ciała 10-cio ogoniastego na księżycu kilka stuleci.
  4.Po podzieleniu mocy mędrca na 2 części Naruto i Sasuke mogli tak jakby robić 2 rzeczy naraz. Madara takiej możliwości nie miał. [Kolejna teoria spiskowa. Teoria tylko patrząc na moc mss, nic poza tym]
  5.Itachi zapytał Orochimaru gdzie są artefakty a potem po prostu po nie poszedł. Miał mangeku, wiec raczej nic trudnego w tym nie było [Mistrzowskie teorie x3]
  6. Prawdopodobnie jest to związane z powstaniem sharingana. Powstaje on na wskutek oddziaływania specjalnej czakry ze łba na oczy. Prawdopodobnie Madara nauczył się ją w jakimś stopniu kontrolować przez co był w stanie przywołać susano.
  7.Ma sharingana, fragment tej mocy, przez co był już wcześniej częściowo przygotowany do używania tej mocy. Pozwoliło mu to ją zachować.
  8.W uniwersum Naruto sprawa jest pokręcona. Żyjesz jeśli masz czakrę, a nie masz czakrę jeśli żyjesz. A skoro biju mają nieskończone pokłady czakry to mogą też żyć wiecznie. Dodatkowo warto spojrzeć na umiejętności regeneracji Kuramy.
  9.I tak i nie. Zależy jak oceniasz siłę. Pod pewnymi względami na pewno był lepszy, przecież przez cały czas wmawiają nam, że "nowe pokolenie zawsze prześcignie poprzednie". Od Tobiramy mógł być lepszy niezaprzeczalnie, choćby oceniając po liczbie opanowanych natur czakry. Od Hashiramy nie był lepszy. Nazywano go najsilniejszym shinobi w historii lecz pierwszego nazywano Bogiem shinobi. Pozostawiam do własnej oceny.
  10.Nie widziałe jeszcze filmu Boruto, ale pewnie jakimś 'nołnejmem' jak jego matka, czy rodzice sakury.
  11.Tak
  12. Sa 2 możliwości. 1)Nie potrafił. Wkońcu nigdy nie pokazał, że potrafi. Po zniszczeniu konochy to było coś innego bo dusze prawdopodobnie jeszcze nie przeszły na "drugą stronę". 2)Chciał uszanować jego wolę. Gość postanawia umrzeć i się dla niego poświęcić. Nwm jak wy, ale jak mnie by na jego miejscu wskrzesili to bym się czuł przynajmniej słabo.
  13.Tu się kłania genetyka. Jeśli przyjąć, że byakugan nie jest cechą dominującą nad innymi kolorami dominującymi, ale nad recesywnymi już tak, niebieskie oczy po minato są dominujące, a takie jakby fioletowe po Kushinie nie i przyjąć pewne inne wartości
  Minato- NN -oczy niebieskie dominujące
  Kushina- ff -fioletowe recesywne
  Hinata- bb -byakugan
  Naruto- Nf- Oczy niebieskie
  a szansa na wystąpienie: N>b>f to Naruto z Hinatą mogą mieć dzieci: Nb albo fb
  Boruto dostał Nb- Oczy niebieskie
  Himawari dostała fb- byakugana
  Dodatkowo przy takim zestawieniu jeżeli Boruto miałby dzieci z kimś kto ma kolor oczu recesywny przynajmniej w połowie, to jego dzieci mogą mieć byakugana nawet jeśli potencjalna matka go nie ma.
  Dziękuje i pozdrawiam :P

 • agna
  agna

  Jaki słodziak! I to łóżeczko <3 Moja siostra miała takiego samego '3'

  ~Okashiro yo seimei yo!~