Akimichi Chouji poznajemy w anime dopiero podczas egzaminu na chunnina. Z początku nic nie wskazywało na to, że może być kimś silnym - jedyne, co go charakteryzowało było to, że dużo jadł. Z czasem jednak zaprezentował swoje bardzo silne techniki i interesujący styl walki.

Najprostszym atakiem Chouji jest "urośnięcie" do dużych, nienaturalnych rozmiarów i toczenie się. Połączenie dwóch technik, Multisize i Meat Tank no jutsu daje właśnie taki efekt. Ninja zamienia się w dość dużą, owalną formę, a następnie toczy się z dość szybką prędkością prosto na wroga. Jednakże w tym stadium, jak nietrudno się domyślić, Chouji jest nieuzbrojony i niezdolny do obrony. Stąd wniosek, że ataki Chouji kończą się sukcesem jedynie w połączeniu z jego przyjaciółmi z drużyny tj. Ino i Shikamaru. Konkretnie mowa tu o "KageMane no Jutsu" - techniki, dzięki której Shikamaru unieruchamia przeciwników i szykuje ich na dewastujący atak. 

Wbrew pozorom, największym przeciwnikiem Chouji'ego jest on sam. Aby w pełni pokazał swoje umiejętności musi on być zmotywowany komentarzami na temat jego wagi, bądź, co śmieszniejsze, obietnicami jedzenia. Gdy w/w ninja słyszy jedno z tych dwóch, płomień pojawia się w jego oczach i staje do walki. 

Styl walki Choujiego jest bardzo silny, jednak bez impasu. Naprawdę pokazuje swoją wartość jedynie w połączeniu ze swoim kolegą z drużyny - Shikamaru. Związek między tymi dwoma ninja jest bardzo głęboki - bardzo sobie ufają, są prawie jak bracia. Chciałbym zakończyć opis stylu walki ninjy z klanu Akimichi dość trafną puentą: "Atak w pojedynkę na Chouji jest niebezpieczne, zaś atak na niego w połączeniu z Shikamaru - podpisaniem testamentu."

Komentarzy: 0 08 Grudzień 2011