Bakuton jest kolejnym Kekkei Genkai, które dane nam było poznać. Jest to dość intrygująca zdolność, dlatego szkoda, że nie wiemy o tym tyle, co o Sharinganie lub Byakuganie.

Element eksplozji, bo tym właśnie jest Bakuton, jest asem w rękawie pewnego nierozumianego artysty, Deidary. Nukenin z Iwa-Gakure tworzył za pomocą ponadprogramowych ust masę wybuchową, która składała się z gliny i czakry. 

Usta na klacieUsta na dłoni

Ponadprogramowe usta Deidary, na klacie i na dłoni

Techniki oparte na glinie przyjmowały różne formy, od malutkiego C1, przez efektowne C2, niebezpieczne C3 i C4, po destrukcyjne C0. Artysta wyjmował glinę, przeżuwał ją ustami na rękach (lub na klacie w przypadku C0), formował i pozwalał jej na przemieszczenie, po czym detonował mówiąc „katsu”. 

Drugą i ostatnią osobą, która używa Bakutona, jest Gari, również pochodzący z Iwa-Gakure. Podczas gdy Deidara jest typem osoby walczącej na odległość, Gari preferuje ataki z bliska. Musi znaleźć się blisko przeciwnika, aby go uszkodzić. Jeżeli chce wysadzić coś w powietrze, musi tego dotknąć.

Gari, Bakuton: Jiraiken

Gari i jego Bakuton: Jiraiken

Przy okazji pojawienia się na polu bitewnym wskrzeszonego Gariego, mieliśmy okazję usłyszeć o Bakuha Butai (Jednostka Wybuchowa). Organizacja pochodząca z Iwa-gakure, w której skład wchodzili wymienieni wyżej shinobi, nadal stanowi zagadkę. Możemy się domyślać, że oddział siał spustoszenie, dzięki użytkownikom posiadającym Bakutona.

Komentarzy: 1 23 Wrzesień 2012