Dzisiejszy świat uniwersum Naruto tak jak nasz, został ukształtowany przez przodków. Mowa tu oczywiście o hektolitrach przelanej krwi swych pobratymców, walkach, które miały wyłonić najsilniejszych i jednocześnie przywódców przyszłego systemu wiosek, który zachował się do dziś. Na przestrzeni dziesiątek lat miało miejsce wiele potyczek – bardziej i mniej ważnych. A informacje o nich są rozstrzelone po najróżniejszych stronach mang niczym gwiazdy w galaktyce. Nam udało się zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu.

Uwaga: "Początek serii" traktujemy jako wydarzenia z mangi, a nie narodziny samego Naruto.

Incydent z klanem Kaguya

Strony konfliktu: Kiri-Gakure, Klan Kaguya

Okres wydarzeń: Nieznany, ok. 10 lat przed wydarzeniami z serii*

Tło wydarzeń

Klan Kaguya znany był ze swojego umiłowania do walki. Nie znajdując godnego przeciwnika, postanowił zaatakować Kiri-Gakure. Do walki ruszyli wszyscy członkowie klanu, którzy pragnęli zakosztować krwi przeciwników oraz młody Kimimaro, który jako jedyny nie czerpał przyjemności z zabijania.

Atak na wioskę

Nie wiadomo zbyt wiele na temat walki w wiosce. Wiemy, że klanowi udało się przebić przez obronę i dostać do centrum osady, jednak ponieśli przy tym spore straty, a na dodatek zostali otoczeni przez siły Kiri-Gakure. Wiedząc, że i tak nie są w stanie się wydostać, postanowili zabić jak najwięcej ludzi, zanim shinobi z Kiri wyeliminują ich.

Starcia członków klanu Kaguya z mieszkańcami Kiri-Gakure   Walki między mieszkańcami a klanem Kaguya

Rzeź klanu Kaguya

Rezultat

Bitwa zakończyła się zwycięstwem wioski, mimo poniesionych strat. Z całego klanu ocalał tylko Kimimaro, będąc jednocześnie jedynym posiadaczem unikatowego Kekkei Genkai swojego klanu. Chłopca przygarnął Orochimaru, a Kimimaro stał się jego najsilniejszym i najbardziej oddanym żołnierzem.

Masakra klanu Uchiha, Incydent z klanem Uchiha

Strony konfliktu: Klan Uchiha, Konoha-Gakure, Tobi

Okres trwania: 5 lat przed rozpoczęciem wydarzeń z serii

Tło wydarzeń

Bezpośrednich przyczyn konfliktu należy szukać tuż po ataku Kyuubiego na Konohę, za który odpowiadał Tobi. Ponieważ nikt, poza zabitymi Minato i Kushiną, nie widział, że za atakiem stoi zamaskowany shinobi, uznano że Kyuubiego kontrolował klan Uchiha, by w ten sposób zdobyć władzę w wiosce. Argumenty te spowodowały, że klan został przeniesiony do dzielnicy na obrzeżach wioski i znajdował się pod stałą obserwacją ANBU. Klan zachował wprawdzie funkcję policji w wiosce, jednak odsunięcie ich od centrum sprawiło, że stali się podejrzliwi. Umieścili oni Itachiego w strukturach ANBU, by informował ich o zamiarach władzy. Nie wiedzieli jednak, że Itachi był podwójnym agentem i informował władze wioski o zamiarach swojej rodziny. Gdy Sarutobi i starszyzna dowiedzieli się, że klan planuje przewrót, zaczęto rozważać opcję wyeliminowania klanu. Hiruzen jako jedyny chciał negocjacji, jednak nie mógł się przebić przez żądnych krwi Danzou i starszych. W wyniku narady Itachi otrzymał zadanie wybicia swojego klanu. Chłopak wiedział, że nie podoła zadaniu samodzielnie i poprosił o pomoc Tobiego. W zamian za oszczędzenie wioski zamaskowany shinobi zgodził się wymierzyć karę tym, którzy go zdradzili. W międzyczasie doszło też do spotkania między Tobim a Danzou, jednak nieznany jest jego przebieg.

Osiedle klanu Uchiha   Osiedle klanu Uchiha

Przed atakiem

Zanim doszło do ataku na klan, miał miejsce incydent z Uchiha Shisuim. Jego ciało znaleziono nad brzegiem rzeki, gdzie zostawił list wyjaśniający, że popełnił samobójstwo. Klan jednak nie był w stanie w to uwierzyć, biorąc pod uwagę, że Shisui był bardzo wierny rodzinie. Podejrzenie padło na Itachiego, którego nie było na spotkaniu, na którym miał być jego kuzyn. Prawda była taka, że Shisui został napadnięty przez Danzou, który wydłubał mu prawe oko w celu zdobycia unikatowego genjutsu Shisuiego, zanim dojdzie do masakry klanu. Ten wiedząc, że koniec klanu jest bliski, spotkał się z Itachim i przekazał mu swoje drugie oko w nadziei, że kuzyn zdoła je ochronić przed dostaniem się w niepowołane ręce, po czym faktycznie popełnił samobójstwo. Itachi zabezpieczył oko kuzyna, po czym pokłócił się z rodziną, która go oskarżała o morderstwo. Gdy członkowie klanu odpuścili Itachiemu, ten wrócił do domu. Następnego dnia, tuż przed wyruszeniem na misję, poprosił Hokage, by czuwał nad bezpieczeństwem Sasuke oraz by nikt nigdy nie poznał prawdy o masakrze.

Podwójne życie Itachiego   Itachi spotyka Tobiego

Noc masakry

Do ataku doszło późnym wieczorem, kiedy wszyscy członkowie klanu znajdowali się w dzielnicy, poza Sasuke. Zgodnie z planem Itachi wspólnie z Tobim zabili każdego członka klanu, jakiego napotkali. Gdy do dzielnicy przybiegł Sasuke, ujrzał tylko ciała zabitych ludzi, łącznie ze swoimi rodzicami. Na widok Itachiego poprosił go o pomoc, jednak brat zranił go shurikenem, a następnie potraktował Tsukuyomi, pokazując mu przebieg masakry, której dokonał, po czym uciekł z wioski. Po rzezi Danzou i Tobi przeczesywali dzielnicę w poszukiwaniu ocalałych sharinganów. Sasuke z kolei trafił do szpitala jako jedyny ocalały z masakry.

Itachi zaczyna masakrę

Itachi oszczędza młodszego brata   Emocje biorą górę nad czynami

Rezultat

W ciągu jednej nocy praktycznie przestał istnieć jeden z najpotężniejszych klanów na świecie, co jednocześnie osłabiło potencjał militarny wioski, ale również zapobiegło krwawej wojnie domowej. Itachi po opuszczeniu wioski dołączył do Akatsuki, by chronić Konohę przed zagrożeniem ze strony organizacji, jednocześnie stał się jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców. Jego imię stało się synonimem zdrajcy. Od czasu masakry Sasuke pragnął znaleźć siłę potrzebną mu do zamordowania brata, przez co opuścił wioskę i przystał do Orochimaru. Prawda o Itachim została powiedziana dopiero po latach przez Tobiego, który oczyścił Itachiego z piętna zdrajcy. W czasie Czwartej Wojny Shinobi wskrzeszony Itachi poprosił Naruto, by oprócz wąskiej grupy, która zna prawdę, nikt inny nie dowiedział się, co się stało tamtej feralnej nocy. Wtedy też Sasuke spotkał swojego wskrzeszonego brata i w końcu (tuż przed przestaniem działania Edo Tensei) poznał prawdę na temat masakry.

Inwazja Orochimaru na Konohę, Druga Bitwa o Konohę

Strony konfliktu: Konoha-Gakure, Suna-Gakure, Oto-Gakure

Okres trwania: seria Naruto

Tło wydarzeń

Inwazja na Konohę ma u podstaw dwa źródła. Pierwsze z nich to chęć odegrania się Orochimaru na swoim byłym nauczycielu. Drugie to odwieczne animozje miedzy Suną a Konohą. Czwarty Kazekage chciał wzmocnić pozycję swojej wioski i jednocześnie osłabić Konohę, która bardzo urosła w siłę. Zawarł więc sojusz z Orochimaru, w celu zniszczenia Ukrytego Liścia.

Fazy inwazji

  • Przygotowania

Pierwszym starciem między wioskami było zabójstwo Gekkou Hayate przez Bakiego. Podsłuchujący rozmowę między Kabuto a jouninem z Piasku, Hayate chciał poinformować Hokage o planowanej inwazji, jednak został powstrzymany i zabity. Ciało jounina znalazł oddział ANBU i poinformował o tym władze wioski. Hokage zwołał zebranie jouninów, co sprawiło, że w czasie walk finałowych egzaminu na chuunina rozmieszczono więcej członków ANBU, a wszyscy jounini mieli być gotowi do nagłego ataku. Dodatkowo wokół wioski pojawiły się patrole ANBU, jednak nie zdążyły one zauważyć gromadzących się połączonych sił Oto i Suny. Wojska Piasku otrzymały od podwładnych Orochimaru zwoje z przywołaniem wielkich węży, które miały zasiać popłoch w wiosce. Mimo że obie wioski były w sojuszu, Orochimaru skrytobójczo zabił Kazekage w jego drodze na egzaminy, po czym podszył się pod niego, zyskując dzięki temu możliwość dostania się na lożę zaraz obok Sarutobiego. Jednocześnie poinstruował drużynę Bakiego, że gdy wybuchną walki, Gaara ma uwolnić moc Shukaku na stadionie, a Temari, Kankurou i Baki mają wziąć udział w bitwie. Yakushi Kabuto zabił z kolei członka ANBU i w jego przebraniu dostał się na stadion.

Czwórka Dźwięku tworzy barierę wokół Orochimaru i Trzeciego   Orochimaru w przebraniu za Kazekage bierze Sarutobiego za zakładnika

  • Faza I – Ofensywa Oto i Suny

​Plan ataku na wioskę zakładał zmasowany atak od wewnątrz (walki na stadionie w udziale Orochimaru, Czwórki Dźwięku, drużyny z Piasku, Shukaku i ukrytych żołnierzy Kabuto) oraz od zewnątrz (połączone siły Suny i Oto), jednak nie wszystko poszło po myśli Orochimaru. Sasuke spóźnił się na swoją walkę, przez co oczekiwanie na rozpoczęcie ataku odwlekało się w czasie. Ponieważ Orochimaru chciał zobaczyć, co potrafi Sasuke, poprosił Hokage o zmianę kolejności walk. Gdy w końcu doszło do walki między Gaarą a Sasuke, shinobi z piasku został ranny i zużył zbyt wiele czakry, by aktywować Shukaku i musiał zostać wycofany z walki. Mimo braku Shukaku pierwsza faza szła po myśli przywódcy Oto. Kabuto w przebraniu ANBU uśpił większość widzów na stadionie, jedynie członkowie ANBU i jounini zdołali odeprzeć jego technikę. Atak od zewnątrz przebiegał również bez większych trudności – wielkie węże przebiły się przez mury wioski, zabijając wielu shinobi, umożliwiając jednocześnie wkroczenie sił Oto i Suny w obręb murów. Orochimaru, korzystając z zamieszenia, postanowił się ujawnić i zaatakować Hiruzena. Dzięki jego przybocznej gwardii udało mu się oddzielić jego i Hokage od reszty pola walki, i rozpocząć pojedynek. Sasuke z kolei ruszył w pościg za uciekającym Gaarą, po niedługim czasie dołączyli do niego Shino oraz grupa geninów prowadzonych przez Pakkuna

Shinobi Oto i Suny szykują się do ataku   Wielkie węże pustoszą Konohę

  • Faza II – obrona wioski

​Widząc niemożność zatrzymania wojsk wroga i odepchnięcia ich poza teren wioski, podjęto decyzję o ewakuacji ludności cywilnej do ukrytego schronu w Górze Hokage. Ewakuowano również geninów i studentów akademii, by nie doszło do niepotrzebnych ofiar. Jednocześnie zaczęto konsolidować obronę, pozwalając by przeciwnik wkroczył w głąb wioski i rozciągnął swoje linie. Ze względu na brak Gaary na polu walki, napastnicy ponieśli znaczne straty już na początku inwazji. Brak Shukaku powodował też, że więcej shinobi z Konohy mogło zostać zaangażowanych do trzeciej fazy walk.

Shinobi Konohy bronią swojej osady   Shinobi Konohy bronią swojej osady

  • Faza III - Kontratak 

Gdy siły przeciwnika zostały rozproszone, a ludność cywilna ewakuowana, dowództwo Konohy zadecydowało o rozpoczęciu kontrataku. W ataku wzięli udział wszyscy jounini i chuunini nie zaangażowani w walki na stadionie i na obrzeżach wioski oraz drużyny ANBU, pokonując odseparowane grupy wrogich shinobi. Kontratak zakończył główne walki w wiosce i zmusił resztki wojsk przeciwnika do odwrotu. Zakończyły się również starcia na stadionie, gdzie zginęli prawie wszyscy napastnicy poza Kabuto i Bakim, którzy uciekli. Do walki włączył się też Jiraiya, który pokonał ogromne węże przyzwane przez Orochimaru.

Shinobi Konohy bronią swojej osady

  • Pojedynek Sarutobi – Orochimaru

W wyniku stworzenia przez Czwórkę Dźwięku bariery oddzielającej Hokage i Orochimaru od reszty sił, doszło do pojedynku między dawnym mistrzem i uczniem. W czasie walki Orochimaru przywołał wskrzeszonych przez niego dwóch poprzednich Hokage, a Sarutobi na pomoc wezwał Enmę. Walka była długa i wyczerpująca i gdy wydawało się, że Orochimaru wygra to starcie, Sarutobi przyzwał Boga Śmierci i zapieczętował dusze swoich poprzedników, a następnie próbował to samo zrobić z Orochimaru, ten jednak skutecznie opierał się technice. Z braku sił Hiruzen postanowił zapieczętować ręce Orochimaru, by ten nie mógł już używać ninjutsu, po czym zmarł w wyniku odniesionych ran i efektu ubocznego techniki Shiki Fuujin. Orochimaru został zabrany z pola walki przez swoich wiernych ochroniarzy i wydostał się z wioski.

Orochimaru przyzywa pierwszych Hokage za pomocą techniki Edo Tensei   Sarutobi kosztem swojego życia unieszkodliwia swojego byłego ucznia

  • Bitwa w Lesie

Po ewakuacji Gaary z wioski, w lasach otaczających Konohę doszło do kilku pojedynków między geninami Piasku a Liścia. Pierwsza walka odbyła się między Temari a Sasuke, gdzie zwycięzcą okazał się młody Uchiha. Sasuke kontynuował pościg i wkrótce dogonił Kankurou, jednak do braci dołączyła również Temari. Walki podjął się marionetkarz, lecz zamiast Sasuke jego przeciwnikiem został Shino, który umożliwił Sasuke dalszą pogoń za Gaarą. Walka początkowo zakończyła się zwycięstwem Shino, jednak Kankurou pozbierał się po ataku chłopaka i kontynuował pościg za Sasuke. Shino leżał zatruty i szybka pomoc jego ojca uratowała go przed śmiercią.

W międzyczasie doszło do walki między drużyną geninów a ninja z Oto. Początkowo próbowali oni zgubić pościg, jednak ostatecznie doszło do tego, ze Shikamaru zdecydował się powstrzymać pogoń i umożliwić przyjaciołom dalsze ściganie Sasuke. Młodego shinobi uratował Asuma, który dzięki interwencji Shikamaru zdołał dogonić grupę ninja z Oto i ich wyeliminować.

Kulminacyjnym punktem bitwy był pojedynek między Sasuke a częściowo transformowanym w Shukaku Gaarą. Początkowo Sasuke przeważał nad Gaarą, jednak nadużywanie Chidori sprawiło, ze chłopak nie był w stanie walczyć. Z pomocą przyszła mu Sakura, która została obezwładniona bez większego problemu przez Gaarę. Ostatecznie do walki włączył się Naruto, który zmusił Gaarę do transformacji w Shukaku. Z pomocą Gamabunty Uzumakiemu udało się po długiej walce pokonać ostatkiem sił Jinchuuriki Shukaku. Bitwa zakończyła się zwycięstwem Konohy, a piaskowe rodzeństwo uciekło z pola walki.

Sasuke walczy w lesie z Gaarą   Tym razem pojedynek dwóch Jinchuuriki...

Rezultat

Inwazja na Konohę zakończyła się częściowym zniszczeniem wioski oraz licznymi stratami po stronie obrońców, ze śmiercią Hokage włącznie. Suna poniosła ciężkie straty w walce z Konohą. Po odkryciu faktu, że Kazekage został zamordowany, podpisano pokój między wioskami, a niedługo później sojusz, który był bardzo przydatny w czasie ucieczki Sasuke z wioski, a także w trakcie porwania Kazekage przez Akatsuki. Po śmierci Sarutobiego, Jiraiya wraz z Naruto wyruszył na poszukiwanie Tsunade, która objęła stanowisko przywódcy wioski. Bitwa spowodowała też, że wioska była lepiej przygotowana do kolejnego śmiercionośnego ataku. Zniszczona została ponadto potęga Oto-Gakure, a sam Orochimaru na jakiś czas przestał być tak groźny, jaki był dotychczas.

Pogrzeb Trzeciego Hokage

Inwazja Paina, Trzecia Bitwa o Konohę

Strony konfliktu: Konoha-Gakure, Akatsuki

Okres wydarzeń: Seria Naruto Shippuuden

Tło wydarzeń

Tobi widząc, jak Naruto rośnie w siłę i mimo kilku prób pojmania nie daje się złapać, postanowił zlecić to zadanie Painowi, który miał osobiste porachunki z Konohą. Nim wyruszył na polowanie, musiał uporać się z Jiraiyą, który dostał się do wioski niezauważony. Walka zakończyła się zwycięstwem Paina, jednak w jej czasie stracił jedno z ciał, co spowodowało, że wyruszenie do wioski opóźniło się do czasu znalezienia odpowiedniego ciała zastępczego. W czasie walki z byłym mistrzem nie udało mu się też zabić Fukasaku, który wydostał się z pola walki i przekazał zdobyte informacje do Konohy. Po usłyszeniu wieści o porażce Jiraiyi, cała wioska została zmobilizowana do przygotowań do obrony, utworzono też specjalną grupę, która miała odszyfrować wiadomość przesłaną przez Jiraiyę. Naruto z kolei udał się na trening na Górę Myouboku, a w wiosce pozostała żaba, która miała na wypadek ataku Paina zawiadomić o tym Naruto.

Bariera ochronna wokół Konohy   Ciała Paina ruszają na inwazję Liścia

Atak

Nagato wyruszył do wioski razem z Konan i swoimi sześcioma ciałami, które kontrolował z wielkiego papierowego drzewa na wzgórzach wokół wioski. Ciała wraz z Konan dostały się w pobliże bariery otaczającej wioskę. Wiedząc, że jej naruszenie zawiadomi siły stacjonujące w wiosce, Pain postanowił wrzucić przez barierę ciało Świata Zwierząt, które po wylądowaniu w wiosce przywołało pozostałe ciała oraz Konan. Po dostaniu się do wioski Ciała Asur, Preta i Zwierząt miały za zadanie spowodować chaos i skupić na sobie jak największą liczbę shinobi, podczas gdy reszta ciał i Konan mieli szukać informacji na temat miejsca przebywania Naruto. Konoha po pierwszych atakach, zgodnie z planem Paina, zajęła się siłami niszczącymi wioskę, starano się jednocześnie zapewnić pomoc medyczną rannym shinobi i cywilom, a ocalałych zgromadzić w schronach. Tsunade przywołała Katsuyu, by ta wspomogła swoją czakrą i leczyła rannych shinobi, jednocześnie kazała zawiadomić Naruto o zaistniałej sytuacji. Gdy żaba była gotowa do wyruszenia, pojawił się Danzou, który zabił ją jednym uderzeniem miecza, w ten sposób skazując wioskę na samodzielne radzenie sobie z Painem. Shimura nakazał również swoim ludziom nie angażować się w walkę i czekać do jej zakończenia. W czasie poszukiwania osób mogących wiedzieć coś o Naruto, doszło do walki między Kakashim a ciałem Yahiko, wspartym później przez Ciało Asur, co sprawiło, że ataki Kakashiego przestały być skuteczne. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Konohy po wsparciu Kakashiego przez grupę shinobi pod dowództwem Akimichiego Chouzy, jednak mimo wyeliminowania jednego z ciał, ostatecznie zwyciężył Pain. Zginęli wszyscy shinobi, którzy ruszyli ze wsparciem, ciężko ranny został Chouza, a Kakashi zginął, ratując uciekającego Choujiego. Ostatecznie Pain zdobył informacje o Naruto od Shizune, którą zaatakował z ukrycia za pomocą ciała Ludzi. Po wydobyciu z dziewczyny informacji, Pain wyciągnął jej duszę, po czym nakazał wszystkim ciałom i Konan wycofać się z wioski, natomiast przy pomocy ciała Dev zniszczył całą Konohę jednym uderzeniem.

Walka z ciałami Paina...   Walka z ciałami Paina...

Walka z ciałami Paina...

Chwila przed zniszczeniem osady Liścia

Kontratak

Nieświadomi niczego mieszkańcy Myoubokuzanu zorientowali się, że coś nie gra, dopiero gdy ze zwoju przywołania zniknęło imię żaby, która miała być kontaktem w wiosce. Jednoczenie w pobliżu wioski znajdowała się Shima, która postanowiła wezwać do siebie męża, Naruto oraz kilka żab. Cała grupa przybyła na pole walki tuż po niszczycielskim ataku Paina, który zmiótł z powierzchni ziemi całą osadę. Gdy Nagato wyczuł obecność Naruto, ponownie przyzwał wszystkie ciała do wioski, łącznie z naprawionym ciałem Asur. Pierwsza do walki ruszyła jednak Tsunade, która była bardzo zmęczona po masowym leczeniu mieszkańców wioski. Przed śmiercią z ręki ciała Asur uratował ją Naruto, który jednym uderzeniem zniszczył ciało Paina. Dalsza walka toczyła się między Naruto i żabami a pozostałymi ciałami Paina. Korzystając z Trybu Mędrca, Naruto kolejno eliminował ciała Paina, podczas gdy główne regenerowało siły po zniszczeniu wioski, jednak gdy jego moce wróciły do normy, błyskawicznie pokonał wspierające Uzumakiego żaby oraz zabił Fukasaku. Sam Naruto został chwilę później unieruchomiony, jednak do walki wkroczyła Hinata, która mimo woli walki została szybko pokonana, a jej porażka obudziła w Naruto moc lisa i wyzwolił jednocześnie sześć ogonów. Po krótkiej walce w wiosce, Nagato wycofał ciało Yahiko bliżej siebie, by móc wykorzystać Chibaku Tensei do pojmania Naruto, co udało mu się wykonać na kilka chwil, dopóki Naruto nie wyzwolił kolejnych dwóch ogonów. Gdy wydawało się, że Naruto straci kontrolę i wyzwoli dziewiąty ogon, wszystko się uspokoiło i dalsza walka odbyła się między Naruto w Trybie Mędrca a ciałem Yahiko. Walka była zażarta i zakończyła się zwycięstwem Naruto. Uzumaki, mimo zmęczenia, wyruszył do kryjówki Nagato i tam, po rozmowie z liderem Akatsuki, przekonał go, że nie jest złym człowiekiem. W dowód wdzięczności Nagato wskrzesił wszystkich zabitych w czasie ataku, poświęcając przy tym własne życie.

Naruto wraca z góry Myoubokuzan i przystępuje do kontrataku

Rezultat

Inwazja zakończyła się całkowitym zniszczeniem wioski, jednak nie zginęła żadna osoba (dzięki wskrzeszeniu ich przez Nagato), a Naruto został bohaterem wioski. Konan z kolei, po stracie obu przyjaciół, odeszła z Akatsuki oraz zapewniła Naruto o pomocy Ame-Gakure w razie potrzeby. Tsunade zapadła w śpiączkę, co sprawiło, że trzeba było wybrać nowego Hokage, którym okazał się być Danzou. Ten od razu oświadczył, że Sasuke jest nukeninem i nakazał na niego polować, przekazał też informacje na jego temat drużynie Samui, która w tym czasie przybyła do wioski. Niedługo potem udał się na Spotkanie Kage.

Naruto staje twarzą w twarz z byłym uczniem Jiraiyi   Pain wskrzesza swoje wszystkie ofiary

Spotkanie Kage

Strony konfliktu: Kage Pięciu Wielkich Wiosek i ich ochroniarze, Kraj Żelaza, Akatsuki, Taka

Okres trwania: Seria Naruto Shippuuden

Tło wydarzeń

Bezpośrednią przyczyną zwołania spotkania Kage była próba porwania Killera Bee przez drużynę Taka, która współpracowała z Akatsuki. Ponieważ na początku wydawało się, że Bee został porwany, jego brat – obecny Raikage Wioski – postanowił, że czas skończyć z panoszeniem się Akatsuki wykorzystując w tym celu siły wszystkich krajów. Na spotkanie udał się również Shimura Danzou, który przejął obowiązki Hokage. Na niego z kolei polował Sasuke, który po śmierci Itachiego i rozmowie z Tobim, postanowił wyruszyć do Konohy, by zabić starszyznę wioski oraz Danzou. Uważał ich za odpowiedzialnych za rzeź swojego klanu i banicję brata. Gdy dowiedział się, że Konoha została zniszczona, a Danzou został Hokage i wybiera się na spotkanie Kage, Sasuke postanowił zmienić swój cel i zabić wszystkich Kage na spotkaniu. Tobiemu spodobał się pomysł młodego Uchihy i kazał Zetsu zaprowadzić drużynę Taka na spotkanie.

Miejsce, gdzie odbył się Szczyt Pięciu Kage   Gospodarz Szczytu - Mifune

Narada Kage

Spotkanie zostało zorganizowane w siedzibie w Wilczej Skale, na terenie kraju Żelaza, gdzie rządzili samurajowie na czele z Mifune. Każdy z Kage miał dwóch ochroniarzy, którzy znajdowali się na balkonie nad salą, w której naradzali się władcy wiosek. W trakcie spotkania Shimura Danzou postanowił ugruntować swoją pozycję lidera sojuszu wiosek i rzucił genjutsu na Mifune, by ten wybrał go na lidera. Ruch ten zauważył Ao z Kiri-Gakure i przerwał obrady, demaskując przy wszystkich nieczyste zagranie Danzou, co przekreśliło jego szanse na zostanie przywódcą sojuszu. Dalszą naradę przerwało pojawienie się Zetsu, który zawiadomił o wkroczeniu do siedziby samurajów Sasuke. Zanim Kage zdążyli dowiedzieć się czegoś więcej, Zetsu został zabity przez Raikage, który ruszył do walki.

Wszyscy Kage przy jednym stole

Zetsu zakłóca spokój obrad...

Bitwa z Taką

Sasuke planował wkroczenie do miejsca narad po cichu, omijając straże, dzięki umiejętnościom wykrywania czakry przez Karin. Do twierdzy samurajów dostali się korzystając z pomocy Zetsu, który jednak zdradził grupę, co spowodowało, że wzięcie Kage z zaskoczenia stało się niemożliwe. Pierwsi z Taką starli się samuraje, jednak zostali szybko pokonani przez Sasuke. Wkrótce do walki wkroczył A ze swoimi ochroniarzami, zmuszając do walki resztę drużyny, poza Karin, która pozostała w ukryciu. W wyniku walki Suigetsu i Juugo zostali czasowo unieszkodliwieni, a Sasuke został zmuszony do ciągłej obrony, udało mu się jednak zmusić Raikage do zaprzestania ciągłych ataków, dając sobie chwilę odpoczynku. Niedługo później do walki wkroczył również Gaara ze swoim rodzeństwem, Sasuke zdołał się jednak obronić i wydostać siebie i Karin z pola walki, grzebiąc swoich przeciwników pod gruzami, jednak nikt nie zginął dzięki obronie Gaary. Sasuke nie wycofał się jednak ze swoich planów i wkroczył na salę spotkań Kage, ścierając się kolejno z Mifune, Terumi Mei i ounokim, ponosząc klęskę - mimo wsparcia udzielonego przez Zetsu - jednak przed śmiercią został uratowany przez Tobiego. W czasie bitwy między Sasuke i pozostałymi Kage z pola walki wydostał się Danzou ze swoimi ludźmi oraz Ao, który miał za zadanie pilnować Hokage. Sam Tobi nie wziął udziału w walce i teleportował Sasuke wraz z Karin do swojego prywatnego wymiaru, a z pozostałymi Kage uciął sobie pogawędkę.

Raikage walczy z Sasuke   Sasuke w starciu z Mizukage

Rezultat

Atak Sasuke na wszystkich Kage nie powiódł się, a wspólny wróg, jakim został Tobi, spowodował, że wszystkie Wielkie Wioski oraz samurajowie postanowili zawiązać sojusz przeciwko niemu. Danzou, w wyniku swoich intryg oraz ucieczki z pola walki, stracił wiarygodność i nie był już tolerowany w grupie władców. Na jego następcę postanowiono zarekomendować Hatake Kakashiego. Ponadto postanowiono, że ogoniaste bestie, jakie posiadają, powinny pozostać w ukryciu i nie brać udziału w walkach, by nie wpadły zbyt szybko w ręce Tobiego.

Tobi przedstawia swój plan Księżycowe Oko

* Przyjmujemy daty zgodnie z informacjami, jakie podawał nam Kishimoto na łamach swojej mangi. Dogłębna analiza wykazała jednak, że sam autor popełnił faux pas i nie dopracował tej kwestii, i pojawia się wiele rozbieżności. Można by nad tym wiele dyskutować, dlatego prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii i nie komentowanie typu kiedy tak naprawdę miało zajście to czy tamto wydarzenie...

~Buster

Komentarzy: 0 07 Grudzień 2012