Dziewiętnasty chapter Boruto jest zatytułowany Marionetki.

Po otrzymaniu zadania sprawdzenia co stało się z drużyną Konohamaru, Team 7 oczekuje na Katasuke. W między czasie Sumire odbywa krótką pogawędkę z Saradą na temat Boruto. Pyta się Uchichy, czy lubi młodego Uzumakiego. Widzimy ciekawy panel, który ukazuje zaskoczenie i zawstydzenie Sarady. Po pogawędce Sarada dołącza do Mitsukiego, Boruto oraz Katasuke. Ekspert w dziedzinie narzędzi ninja wyposażony jest nimi niemalże dosłownie po uszy.

Po dotarciu na miejsce walki, shinobi odkrywają rozbity sterowiec i kilkanaście ciał. Okazuje się, że są to marionetki. Katasuke wchodzi do gondoli sterowca, w którym odkrywa trumnopodobną skrzynię. W tym samym czasie marionetki niespodziewanie ożywają i atakują młodych ninja. Po kombinacji żywiołów błyskawicy, ognia i wiatru drużyna siódma dowiaduje się, że ninjutsu nie ma jakiegokolwiek wpływu na marionetki. Są one w niemalże nienaruszonym stanie. Następuje kontratak, w którym lalki zachowują się jak ludzkie lalki Sasoriego - atakują technikami katon. Katasuke po krótkiej obserwacji wyciąga niepokojące wnioski - marionetki te używają narzędzi ninja. Genini są świadkami walki na narzędzia ninja. Katasuke absorbuje ogniste ataki marionetek czekając, aż się wyczerpią i padną.

Po potyczce drużna rusza na dalsze poszukiwania Konohamaru. Odnajdują go w jaskini, w której opatruje rany swojego partnera. Nagle za nimi pojawia się niespodziewana postać. Jest to przyjaciel Boruto poznany wcześniej  w pociągu, były shinobi mgły -  Byakugan killer Ao.  Wyciąga on narzędzie ninja, wyglądajace jak wielki minigun...

 

 

 

 

Kolejny chapter już 22. stycznia!

Komentarzy: 0 08 Styczeń 2018