Dwudziesty chapter mangi Boruto zatytułowany jest Naukowe narzędzia ninja.

Chapter rozpoczyna się walką pomiędzy Ao a Teamem 7 i Katasuke. Zgodnie z przypuszczeniami, minigun Ao potrafi strzelać ninjutsu. Są one bardzo podobne do technik, których używały marionetki w chapterze dziewiętnastym. Były shinobi Kirigakure wydaje się być zaskoczony tym, że Katasuke jest w stanie absorbować techniki dzięki swojej nowoczesnej zbroi. Chwilę nieuwagi bohatera ukrytej mgły wykorzystuje Konohamaru, który swoim Rasenganem niszczy broń Ao.

Rasengan boruto chapter 20 pl manga

 

Następuje krótka rozmowa pomiędzy potomkiem trzeciego Hokage z wrogiem. Konohamaru pyta się go o powiązanie organizacji Kara z trumnopodobną skrzynką, przy której został wcześniej zaatakowany. Nagle spod ubrań Ao pojawiają się ukryte otwory, które podobnie do miniguna strzelają do Konohamaru technikami ninja. Zostaje on ranny i pada na ziemię. Antagonista szybko pojawia się za przestraszonym Katasuke i zaczyna zdejmować jego zbroję. Zakłada na siebie rękawicę odpowiedzialna za absorpcję i niweluje Rasengana Boruto. 

rasengan boruto manga 20 chapter pl

Po powaleniu Boruto widzimy Saradę, która idąc w ślady swojej matki nie wie co ma zrobić w trudnej sytuacji. Zaskoczony wiedzą Konoszan nt. Kary Ao decyduje się zlikwidować wszystkich przeciwników. Nagle partner Konohamaru - Mugino, chcąc się poświęcić przytrzymuje wroga, jednakże zostaje on przebity narzędziem imitującym lightsabera z serii Star Wars. Taki był jednak plan Mugino, który natychmiast używa techniki Doton: Iwa Yado Kuzushi (jutsu które przygniotło Obito w czasie trzeciej wojny). Bohaterstwo ninja liścia poszło jednak na marne, gdyż Ao przeżył śmiercionośną technikę. Konohamaru podejmuje decyzję, by jak najszybciej się oddalić z miejsca walki. 

ao boruto manga chapter 20 pl

Po ucieczce drużyna siódma opatruje swoje rany. Katasuke przyznaje, że cała sytuacja ma miejsce z jego winy. Opowiada o tym, jak w czasie egzaminu na chunina ktoś rzucił na niego genjutsu. W tym czasie, wszelkie informacje na temat narzędzi ninja wyciekły. Wszystkie narzędzia użyte przez wrogów były pierwotnie stworzone w Konosze. Niestety naukowiec nie przypomina sobie, kto rzucił na niego technikę iluzji. Konohamaru decyduje, by rozdzielić się na dwie ekipy. Chce przekazać Saradzie zwój z informacjami zdobytymi przez niego, jednakże wtedy Katasuke mówi, że chce posłużyć jako wabik. Czuje się odpowiedzialny za stworzenie potwora o imieniu Ao.   

Boruto zaczyna swoje talk no jutsu i mówi o jego uczuciach dotyczących narzędzi ninja. Widzi, jak wiele zabawy i dobra potrafią one przynieść po czym wyznaje, że jedynym który źle używa tych narzędzi jest nie kto inny jak Ao. Twierdzi też, że naukowiec nie powinien obwiniać siebie za to, co się wcześniej wydarzyło. Również pozwolenie Katasuke na samobójczą misję będzie równoznaczne z tym, że żaden człowiek nie zrozumie prawdziwej idei tych narzędzi. Chapter konczy się słowami Boruto o tym, że pokaże Ao jakie jest prawdziwe przeznaczenie broni.

boruto chapter 20 pl manga

 

Kolejny chapter już 26. lutego!

Zapraszam do dyskusji na Facebooku. Przekażcie nam Wasze opinie na temat tego chaptera. 

 

Autor: GreatDeath

Komentarzy: 4 21 Styczeń 2018
 • artur-kobylarz
  artur-kobylarz

  Jak się to czyta? Gdzie mam kliknąć aby rozdział otworzyć?

 • witek17b
  witek17b

  @greatdeath
  Dziękuję za informacje

  Wiktor
 • greatdeath
  greatdeath

  @witek17b
  Pod koniec rozdziału jest podana data wyjścia kolejnego.
  Coś w stylu popularnego break next week w One Piece.

 • witek17b
  witek17b

  GreatDeath
  Skąd wiesz że rozdział 21 będzie w 21 lutego, gdzie to znalazłeś?

  Wiktor