Dwudziesty pierwszy chapter mangi Boruto zatytułowany jest Jak tego używasz?

Po miesięcznej przerwie od dwudziestego numeru nadszedł czas na nowy chapter kontynuacji przygód w uniwersum Naruto. 21. rozdział rozpoczyna się od rozmowy Konohamaru ze swoimi podopiecznymi oraz Katasuke. Wnuk trzeciego hokage przypomina, że Ao jest wyposażony w ramię zdolne absorbować techniki (więcej o nowych narzędziach ninja tutaj), tak więc sugeruje, by skupiać uwagę nukenina mgły na ninjutsu, a w międzyczasie atakować jego ślepy punkt. Zauważa jednak, że wciąż nie posiadają informacji nt. Byakugana Ao - jeśli jest w jego posiadaniu, atak skończy się fiaskiem. Katasuke dodaje, że ramię służące do absorpcji musi wygenerować pewnego rodzaju sferę, a dopiero następnie można pokusić się o abrosbowanie techniki. Daje to shinobi krótki okres czasu, w którym narzędzie to będzie kompletnie bezużyteczne. Konohamaru decyduje, by to Boruto zadał ostateczny cios w tej walce. Boruto uruchamia swojego lightsabera, po czym zapewnia że się tym zajmie. Pada jednak na ziemię z wyczerpania zaznaczając, że jego miecz zużywa olbrzymie ilości chakry.

boruto manga 21 pl

 

Następuje zmiana lokalizacji, widzimy Ao idącego przed siebie. Po chwili słyszy za swoimi plecami głos - jest to nikt inny jak Kashin Koji, członek organizacji Kara (więcej o Karze tutaj). Koji dziwi się Ao, że ten pozwolił im uciec. Były shinobi Kiri odpowiada, że dziś jest nikim innym jak tylko narzędziem w rękach Kary, pozbawionym emocji człowiekiem zupełnie jak dziezrżone przez niego narzędzia. Kashin ostrzega Ao, że Team 7 naradził się i zdecydował się go ponownie zaatakować oraz dodał, że odkrycie czym jest vessel przez shinobi Konohy jest tylko kwestią czasu.

 

boruto chapter 21 pl

 

Rozpoczyna się walka. Ao zauważa ukrywającego się Mitsukiego i atakuje go zainstalowanym w ręce działkiem. Syn Orochimaru skraca dystans i atakuje go techniką Raiton: Shiden (pol. fioletowa błyskawica). Ao absorbuje atak, a następnie powala Mitsukiego na ziemię. Zauważa za swoimi plecami Konohamaru, który formuje pieczęcie by wykonać Katon: Homuranagase (pol. płomienne meteoryty), zgodnie z planem technika znów zostaje absorbowana. Ao nie domyslił się jednak jeszcze na czym polega plan drużyny siódmej. Zastanawia się, dlaczego atakują go bez obaw o zużycie ich chakry. Wyskakuje wprost na czyhającą na okazję Saradę. Próba ataku shannaro nie powiodła się, jednakże młoda kunoichi pochwalila się swoją znajomością Katon: Gōkakyū. W tym samym czasie atakują również swoimi technikami Konohamaru i Mitsuki, zmuszając Ao do ciągłej absorpcji technik. Domyśla się on w między czasie, jaki jest plan konoszan. Wyczekuje ataku kluczowego w tej akcji Boruto, spodziewając się iż zaatakuje jego ślepy punkt. Boruto atakuje z powietrza, jednakże... zostaje zablokowany ostrzem które nagle wyrosło z ramienia Ao. Niebieskowłosy antagonista szybko podnosi rękojeść miecza, po czym przebija Boruto!

boruto chapter 21 pl

Po chwili jednak okazuje się, że był to klon! Mitsuki zdążył wykorzystać moment nieuwagi Ao by go złapać, po czym wykorzystuje moc podobną do tej którą posługiwał się Yoroi Akado i absorbuje energię przeciwnika. W tym samym czasie Boruto zaskakuje go zza pleców i próbuje wykończyć go swoim Rasenganem, ale antagonista w porę dostrzega zagrożenie i próbuje zaabsorbować technikę. Spryt Boruto jednak zwycięża po tym, jak drugą dłonią (zaopatrzoną w rękawicę absorpcji) niweluje efekt działania tejże u przeciwnika! Daje to niepowtarzalną okazję pokonania przeciwnika, którą młody shinobi wykorzystuje. Ao otrzymuje Rasengan wprost na swoje ramię, jednakże wciąż nie był to wystarczający cios by go znokautować...

boruto chapter 21 pl

Jak Wam się podobał ten chapter? Moim zdaniem był on zdecydowanie najlepszym spośród tych, które wyszły do tej pory. Mimo wielu udziwnień w postaci narzędzi ninja, był on pełen zwrotów akcji i momentami przypominał najlepsze momenty mangi Naruto. Zapraszam do dyskusji na naszym Facebooku!

Kolejny chapter 26. marca!

 

GreatDeath: Boruto

Autor

Nick: GreatDeath

Rola: Redaktor główny

 

 

Komentarzy: 6 23 Luty 2018
 • serek_ms
  serek_ms

  Witam,
  Jak można przeczytać cały chapter, a nie tylko taki krótki opis?

 • Zwolas
  Zwolas

  Jak można to czytać?

 • Mencio
  Mencio

  @osa220 Tutaj ;)

 • osa220
  osa220

  Gdzie jest Mencio?

 • Tadex
  Tadex

  Hej! Dawno mnie tu nie było! Czy ktoś wie czy manga jest albo będzie tłumaczona na język polski?