Napisał: Sanzoku
Do zaćmienia księżyca zostało jeszcze trochę czasu, a w międzyczasie możemy delektować się nowym rozdziałem mangi. W tym tygodniu mamy kolejny chapter z rzędu, w którym możemy poczytać co nieco na temat przeszłości braci z Chmur. Oprócz tego, Raikage zostaje zaskoczony przez postawę Tsunade. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Kishimoto z powrotem zabierze nas na pole walki.A na koniec prezentujemy dwa screeny z jutrzejszego odcinka ;)
Komentarzy: 34 15 Czerwiec 2011
 • Wukong
  Wukong

  Prędzej w technikum, bo egzaminy zawodowe już parę dni trwają... :D

  - Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  Ludzie studia są ważniejsze od odcinka, który równie dobrze ten jeden raz możecie oglądnąć na innych portalach;) Dajcie mu zaliczyć sesję, hehe;) A w liceum już wakacje ^^.

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • Tobiasz-saan
  Tobiasz-saan

  Całkowicie cię rozumiem Sanzoku. Mam nadzieję że ci się poszczęści i uda się wszystko zaliczyć. Obyś miał same sukcesy w następnym tyg, jak podajesz. Zaliczenie sesji i pilnowanie projektu a także obrona tego wszystkiego to naprawdę ważne, jeszcze raz ci życzę żebyś zaliczył wszystkie przedmioty i naukę!

  Tobi is a good boy...
 • Sanzoku
  Sanzoku

  Musicie wybaczyć, ale tłumacze mają teraz sesje, a za projekt odpowiadam ja, dlatego jestem winien Wam wytłumaczenie. W tym tygodniu wyjątkowo odcinek pojawi się dziś (najpierw wersja bez korekty, a wieczorem będzie z korektą). Jest tak, ponieważ w nast. tygodniu mam obronę i wczoraj i dziś mam istny młyn na uczelni z dopinaniem wszystkiego na ostatni guzik (składanie papierków, doręczanie prac dla promotora i recenzenta). Proszę o wyrozumiałość, ale jest to wyjątkowa sytuacja ^^.

  Tam gdzie Liść tańczy, ogień płonie. Cień ognia zaiskrzy się przez wioskę... i wtedy liście urosną raz jeszcze.
 • Wukong
  Wukong

  Już bym się wziął za upload, ale muszę czekać na napisy. Sanzoku wejdzie to i odcinek będzie. Cierpliwości... ;P

  - Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 • Tobiasz-saan
  Tobiasz-saan

  Widać nasi kochani "opiekunowie" są zajęci nadmiarem i natłokiem pracy nie związanej z anime. I dlatego teraz nic się nie dzieje, albo część osób co się tym zajmuje jest na wakacjach już i może nie maja dostępu do internetu.

  Tobi is a good boy...
 • Rikudo
  Rikudo

  Halo, senpuu pobudka. Piątek już, a newsa o anime,a tym bardziej samego odcinka w dalszym ciągu nie ma. Ostatnio was pochwaliłem, a teraz znowu wracacie do "swego tempa".

 • NNinja
  NNinja

  Buster-san obawiam się jednak że trzecia. Patrzyłem w mandze i tam była tylko jedna pieczęć (a raczej pół) więc ten mega zestawik który pojawił się w anime to wymysł pierrota(chyba że przeoczyłem jakąś informację w databooku ale śmiem wątpić) także można śmiało nazwać to błędem pierrota.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Buster
  Buster

  NNinja - ani 1, ani 2, ani 3 opcja. Byakugana można aktywować na 3 sposoby: - długa wersja z wieloma pieczeciami jak w przypadku Hinaty - krótka wersja jak początkowa Nejiego z jedną pieczęcią - bez zawiązywania jakichkolwiek Wszystko zależy od stopnia zaawansowania w użytkowaniu danej techniki i koncentracji. Podobna była sytuacja z Suiton: Suiry&dan no Jutsu. Kakashi i Zabuza użyli kompletnego zestawu 44 pieczęci, natomiast Tobirama użył wyłącznie jednej, a i tak technika została wykonana. Po prostu niektórzy wykonują pewne rzeczy łatwiej i tyle.

 • Shaade
  Shaade

  Cały odcinek, taki jak screeny (czyli w sumie nic nowego). Znowu większość to retrospekcje i gadanie. Ciekawy motyw z laboratorium Madary ;) Jedynie to mi się podobało i dodatkowo zapowiedź następnego. Akcja pójdzie naprzód...

  Konoha Senpuuu!!!
 • NNinja
  NNinja

  Kaori-san zgadzam się ale mimo wszystko bardziej ufam mandze po angielsku niż polskiej wersji albo wersji w anime. Hajelon-san opcji jest kilka 1) żeby łatwiej jej było skoncentrowć chakrę 2) żeby rozproszyć Nejiego 3) typowo fillerowy błąd. Do wyboru do koloru;) Bardzieć mnie ciekawi czy ta maść co ją dostał blondas się do czegoś przyda jeszcze. Kishi-san potrafi wracać do nie raz bardzo dalekiej przeszłości moze i do tego wróci.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  NNinja-san całkowitą pewność można mieć tylko czytając ją po japońsku, a wątpię, aby ktokolwiek z tu zebranych dał radę;), ale popieram cię w tej kwestii.

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • hajelon
  hajelon

  a ja mam pytanie o byakugana hinaty...jak walczyla z nejim to wykonywala pieczęci...po co?

  "Jeśli się wyróżniasz, jesteś znienawidzony przez innych."
 • CZaras
  CZaras

  Tak czy inaczej argumentu z sharinganem i bólami Saske nie obaliłeś. W końcu używanie shunshina nie boli.

 • NNinja
  NNinja

  citymanga.com/naruto/chapter-82/10/ Druga klatka od dołu: -lee nie ma prawie żadnych zdolności do ninjutsu(...) PRAWIE żadnych. A prawie robi wielką różnicę monsieur lune;) Się anime ani polskimi tłumaczeniami w tej kwestii nie sugeruj;) w jednym i drugim widziałem czasami masakryczne błędy.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  Albo to o czym rozmawiacie naprawdę ma sens i można się w tai- i nin- jutsu zagłębiać, albo Kishimoto ma już sam z tym problem.

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • CZaras
  CZaras

  Gai powiedział: "Lee absolutnie nie ma talentu do nin jutsu, więc w pełni skupił się na tai jutsu", więc myślę, że to znaczy że Lee nie może wykonać shunshina. Na dodatek Sasek widział sharinganem te technikę i po pierwsze nie wykrył jej, a po drugie wykonał ją potem, a sharinganem o dwóch łezkach o ile dobrze mi wiadomo nie można kopiować nin jutsu.

 • NNinja
  NNinja

  Ts**i-san kto powiedział Że lee nie może uzżywać Shunshina? owszem nie miał prawie żadnych zdolności generalnie w ninjutsu ale manga zdaje się nie wskazuje zadnej przyczyny. Całkiem możliwe że wybił sobie kiedyś palce i nie może prawidłowo składać pieczęci albo coś w tym stylu. Natomiast chakry jaknajbardziej może używać na co wskazuą chociazby wspomniane bramy. A Omote renge otwiera nie drugą a piewszą bramę, poza tym nie da się bramy otworzyć "na chwilę", jak już się otworzy to działa póki się nie zużyje. Swoją drogą ciekaw jestem jaki mocny byłby blondas gdyby użył kombinacji Bramy + sennin mode + moc jinchuriki...

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Wukong
  Wukong

  @WorMan - spokojnie... prawdopodobnie zobaczysz je jeszcze kilkadziesiąt razy, w ciągu swojego życia. ;)

  - Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 • CZaras
  CZaras

  No, ale zapomniałeś, że Lee nie potrafi czegoś takiego jak shunshin, więc go od razu wykluczam. Moja teoria bazuje na bramach. Myślę, że na krótką chwilę użytkownik odpala bramę przy czym jego szybkość mocno wzrasta podlatuje do rywala i przy kopnięciu już się wyłącza. To by tłumaczyło słowa Gai'a "do tej techniki potrzebny jest specjalny trening" oraz fakt, że Saska po tej technice wszystko bolało i powiedział "nie będę mógł wykorzystywać tej techniki zbyt często". Takie zmęczenie by wskazywało na otwarcie bramy. Z tego co pamiętam Omote Renge otwiera 2 bramę, więc to tai jutsu by pasowało, żeby otwierało pierwszą.