Wielu ninja opanowała sztukę przyzywania – zwierząt i nie tylko. Prócz różnej maści wielonogów, można przyzywać ludzi i przedmioty wszelkiego rodzaju  jak broń, obiekty, czy zawierające konkretne informacje zwoje. W tym artykule o tym, co prócz zwierząt można przyzwać za pomocą techniki Kuchiyose no Jutsu.

Poniżej znajdziecie opisane: Zwoje nieba i ziemi,Kunaie Czwartego, Sześć ciał Paina i Konan, Umarlaki, Rozkazy Saia, Ciała Kabuto, Klon Naruto, Gedou Mazou, Doki, Kukły, Broń Kotetsu, Miecze Siedmiu Mistrzów, Zwoje Tenten, Shurikeny Sasuke, Rashomon, Pojemnik Shikokumujin, Wnętrze żaby.

Zwoje nieba i ziemi

Zwoje nieba i ziemiZwoje nieba i ziemiZwoje nieba i ziemi

Podczas drugiego etapu egzaminu na chuunina uczestnicy walczą między sobą, by zdobyć zwoje, których im brakuje, aby na końcu mieć dwa – Nieba i Ziemi. Dopiero, gdy dojdą do wyznaczonego miejsca mogą je otworzyć – wówczas uaktywnia się technika wezwania i przed uczestnikami staje jeden z chuuninów.

Ciekawostka: Jeśli nieba nie ma, wiedzę poznaj, na okazję bądź gotów. Jeśli ziemi nie ma biegnij przez pola, na korzyści nie licz. Gdy oba zwoje, nieba i ziemi, otworzysz droga niebezpieczeństwa w drogę sprawiedliwości się zamieni. Będzie to najskrytsza tajemnica o … Staniesz się tym, który innych prowadzi. W brakujące miejsce należy wstawić słowo „człowiek”. Wszystko to pochodzi rozdziału, w którym Drużyna 7 otwiera zwoje zdobyte podczas egzaminu. Same zwoje już na myśl przywodzą Yin i Yang, ale z takim wyjaśnieniem nie pozostawia się już miejsca dla wyobraźni. „Niebo”- czyli umysł - i „ziemia”- czyli ciało - nawiązują do filozofii chińskiej. Oba te elementy się uzupełniają i stanowią całość. „Niebo” odpowiada duszy Hun, która jest rozumna, a „ziemia” duszy Po, która jest duszą ziemską, materialną. Gdy obie dusze są zjednoczone, człowiek żyje i ma się dobrze, a gdy równowaga między nimi jest zakłócona, człowiek choruje i jest słaby.

Kunaie Czwartego

Kunaie CzwartegoKunaie Czwartego

Czwarty Hokage potrafił bardzo szybko się poruszać  - zyskał nawet pseudonim: Żółty Błysk Konohy. Jednakże szybkości w przemieszczaniu nie zawdzięczał tylko sile własnych mięśni, ale i umiejętnościom pieczętującym. Każdy swój kunai opatrzył specjalną pieczęcią. Gdy chciał, mógł udać się do dowolnego kunaia, dlatego część z nich zostawił w różnego rodzaju pomieszczeniach, jak w swojej kryjówce, a innych używał na polu walki – rzucał w stronę przeciwnika, dzięki czemu błyskawicznie mógł zajść go od tyłu lub zaatakować z powietrza.

Sześć ciał Paina i Konan

Ścieżki Paina

Każde ciało Paina miało inną umiejętność. Jedno z nich, Chikushōdō (Ścieżka Zwierzęca), potrafił przyzywać różne dziwne zwierzęta, pozostałe ścieżki i ludzi, Konan ściślej rzecz biorąc. Aby przyzwać pozostałe ścieżki musi wykonać pieczęci.

Ciekawostka: Ciała Paina nawiązują do buddyjskich krain ponownych narodzin. Devy, domeny boga. Domena ta jest królestwem błogości, rozkoszy. Kolejna domena to domena zazdrosnego boga – asura. Stoi najniżej w hierarchii bóstw i półbogów Kāmadhātu (Domeny Pragnienia). Opisywane jako istoty z trzema głowami, trzema twarzami i czterema do sześciu rąk. Królestwo to należy do półbogów, ponieważ zazdrościli, walczyli z innymi lub racjonalizowali świat. Kolejne domeny to domena ludzi, która bazuje na pożądaniu, namiętności, wątpliwościach i dumie; zwierząt, która opiera się na mentalnej głupocie i uprzedzeniach z poprzedniego życia; głodnych duchów, która opiera się na zaborczości i pragnieniach, które były uprawiane w poprzednich życiach i piekła, która bazuje na stanach nienawiści kultywowanych w poprzednich życiach. Naraka, nazwa ostatniej domeny, to w buddyjskiej kosmologii nazwa największego cierpienia.

Umarlaki

Umarlaki

Przyzywać można nie tylko przedmioty nieożywione, ale i martwe osoby, a to za sprawą Kuchiyose: Edo Tensei. Jest sposobność, by wezwać każdą osobę, której dusza wcześniej nie została zapieczętowana oraz gdy posiada się jej DNA. Człowiek wezwany w ten sposób ma wszystkie te umiejętności, co za życia oraz może być w różnym stopniu kontrolowany przez personę, która wykonała technikę.

Rozkazy Saia

Rozkazy SaiaRozkazy Saia

Rozkazy Saia

Przed udaniem się do kryjówki Orochimaru Sai dostał dwa zwoje, umożliwiające mu przyzwanie księgi. Aby otrzymać zawartość, musiał rozłożyć zwoje, wykonać pieczęć, a następnie położyć dłonie w wyznaczone miejsca.

Ciała Kabuto

Ciała Kabuto

Kabuto podiada zwój, w którym ma zapieczętowane ciała. Poukładane są według wieku. Widzieliśmy, że miał lukę w wieku 15-16. Zwłok tych użył, aby zmylić drużynę Yamato, gdy Sai udał się razem z nim i Orochimaru do kryjówki Wężowego Sannina. 

Klon Naruto

FukasakuFukasaku

Klon Naruto

Naruto zostawia swojego klona na Myoboku, aby ten gromadził czakrę Senjutsu. Podczas walki z Painem, gdy była mu potrzebna, Fukasaku za pomocą techniki Gyaku Kuchiyose no Jutsu przyzwał jednego z nich.

Gedou Mazou

Gedou MazouGedou Mazou

Nagato przyzwał gigantyczny posąg, który był połączony z jego ciałem. Potrafił wysysać dusze.  Bardzo prawdopodobne, że posąg, którym Akatsuki wyciągało Bijuu z Jinchuuriki, jest tym samym. Dotyczy to także posągu przyzwanego przez Tobiego podczas wojny i tego, z którego Madara korzystał, aby pozostać przy życiu. Możliwe, że zostanie to wyjaśnione w najbliższych rozdziałach.

Doki

DokiDoki

Tayuya przyzywa trzy gigantyczne, ślepe kreatury: z twarzą zasłoniętą włosami, z oczami zawiązanymi bandażem oraz bez rąk, z zabandażowaną górną połową ciała. Rozkazuje im za pomocą fletu. Poszczególne nuty sterują stworami. Prócz tego, że mają ogromną siłę fizyczną, z ust potrafią wydobyć ducha, gdy same nie mogą zaatakować.

Ciekawostka: Doki-doki to w japońskim onomatopeja oznaczająca bicie serca.

Kukły

KukłyKukły

Lalkarze, gdy mają więcej niż jedną kukłę, noszą je zapieczętowane w zwojach i przyzywają, gdy zajdzie taka potrzeba. Jest to podyktowane praktycznością tej metody – o wiele wygodniej mieć jeden duży zwój, niż trzy lalki rozmiarem dorównujące dorosłemu człowiekowi.

Ciekawostka:  Monzaemon Chikamatsu, twórca techniki lalkarskiej, nosi nazwisko, które dzierżył japoński twórca sztuk dla teatru marionetek żyjący na przełomie XVII i XVIII w.

Broń Kotetsu (Muszlowy buzdygan)

Muszlowy Buzdygan

Kotetsu, tak jak kilku innych ninja, swoją dość dużą broń na co dzień nosi zapieczętowaną w zwoju i przywołuje, gdy zajdzie taka potrzeba. Muszla z okiem, umieszczona na rękojeści owiniętej bandażem, na której końcu znajduje się kółko z przewleczonym przez nie łańcuchem. Łączący się on z „głową” broni. Kotetsu używa jej najczęściej w parze z atakiem techniką Suiton: Mizuame Nabara Izumo.

Miecze Siedmiu Mistrzów

Miecze

Mangetsu, który jako jedyny opanował wszystkie bronie używane przez członków organizacji, do której należał – Siedmiu Mistrzów Miecza – nosił je zapieczętowane w zwoju. Szare kółka to miecze, które aktualnie  nie są zapieczętowane.

Ciekawostka: Liczba mieczy, jak i sama organizacją, mogą nawiązywać do jednego z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano – Siedmiu Samurajów (swoją drogą, Kishimoto kilka razy pokazał, że inspirował się tą produkcją). Film opowiada o tym, jak farmerzy z wioski zatrudnili siedmiu roninów (samurajów bez panów), by zwalczyli bandytów.

Zwoje Tenten

Zwoje TentenZwoje Tenten

Najwięcej broni w zwojach przechowuje Tenten. Przyzywanie oręża ze zwojów stanowi podstawę jej technik i stylu walki. Narzędzia przez nią używane są bardzo zróżnicowane: najeżone, wybuchające kule, kunaie, shurikeny (w tym fūma), kusarigama, senbony, miecze, tanto i wiele innych.

Shurikeny Sasuke

Shurikeny SasukeShurikeny Sasuke

W ramach przygotowań do walki z bratem, Sasuke zaopatrzył się w pieczęcie, dzięki którym w bardzo krótkim czasie był w stanie zaatakować shurikenami. Mógł to zrobić, ponieważ notki z pieczęciami znajdowały się na przedramionach.

Rashomon

RashomonRashomon

Jest to brama, którą mogą przyzywać Sakon i Ukon oraz Orochimaru. Ten ostatni ma możliwość wezwać potrójną bramę. Jedna brama jest na tyle wytrzymała, że z powodzeniem uchroniła braci, gdy Kiba z Akamaru zaatakowali w postaci dwugłowego wilka.

Ciekawostka: Rashomon była to brama, zbudowana na południowym końcu Alei Suzaku w starożytnych miastach Japonii, w prefekturach Nara i Kioto.

Pojemnik Shikokumujin

Shikokumujin

Jest to pojemnik, w którym Czwórka Dźwięku miała dostarczyć Sasuke do Orochimaru. Przebywając w skrzyni  Sasuke mógł bardzo łatwo i szybko uaktywnić drugi poziom przeklętej pieczęci.

Wnętrze żaby

Wnętrze Żaby

Jiaraiya przyzywa wnętrze żaby, w którym znajduje się razem z przeciwnikami znajdującymi się na obszarze objętym techniką. Jiraiya był w stanie kontrolować wnętrze według własnej woli, a było ono już  i tak trudnym polem do manewru dla oponenta.

~_tsu_

Komentarzy: 3 08 Październik 2012
 • RiinUchiha
  RiinUchiha

  @Wolfy jak nic :D

  Są rzeczy jakie mnie drażnią, i są rzeczy jakie mnie drażnią na tyle, że aż podniecają i stają się nałogiem. Wiesz o czym mówię?
 • Wolfy
  Wolfy

  @RiinUchiha

  Raczej skąd bierze te bronie. Pewnie dostaje duuuuuże rabaty w sklepie dla ninja za kupowanie, aż tylu bronie.

  Wiara, nadzieja i miłość nad wszystko. Reszta to proch pył i nicość. Wolisz egoizm życia bez granic? Wygra w tobie ten wilk, którego nakarmisz
 • RiinUchiha
  RiinUchiha

  Czasem nie rozumiem jakim cudem Tenten ma w jednym zwoju tyle broni :-/

  Są rzeczy jakie mnie drażnią, i są rzeczy jakie mnie drażnią na tyle, że aż podniecają i stają się nałogiem. Wiesz o czym mówię?