Napisał: Ormer
Ostatni chapter mangi odświeżył temat prawdziwej tożsamości Tobiego, więc na wszystkich portalach o Naruto toczą się teraz zażarte dyskusje o człowieku w masce. Pomyślałem, że warto porozmawiać także o czymś innym. Krążąc po Internecie, znalazłem bardzo ciekawą teorię - zapraszam więc do lektury tego nietypowego newsa i do dyskusji w komentarzach. :)

Rodzicami Minato są... Tsunade i Dan!Na początku zdziwiłem się, widząc takie twierdzenie, jednak po wgłębieniu się w temat, teoria ta może okazać się jak najbardziej prawdziwa... Oto argumenty!

1. Tsunade i Minato mają tę samą grupę krwi - B. W dodatku, grupa krwi Dana to A, więc Minato może mieć krew po matce (Tsunade?).

2. Minato ukończył Akademię w wieku 10 lat, czyli tak samo jak Dan. Można to uznać jako chęć podążania śladami ojca.

3. Tsunade i Minato mają ten sam kolor włosów, a w połączeniu z jasnymi włosami Dana mogły uczynić przyszłego Hokage blondynem.

4. 'Żółty Błysk Konohy' i jego przypuszczalny ojciec mierzyli i ważyli tyle samo.5. Naruto i Nawaki (brat Tsunade) są do siebie bardzo podobni......podobnie jak Minato i Dan. Zwróćcie uwagę na kształt szczęki i oczu.7. Jak wiadomo, Piąta Hokage przekazała naszyjnik Naruto. Można to uznać jako "spadek" po pradziadku dla blondyna?

8. Kolejny argument jest znany dla większości fanów - Naruto przypomina Hashiramę, zaś Sasuke Madarę (podczas pojedynku w Dolinie Końca).

Argument koronny?

9. Wróćmy pamięcią do rozmowy Jirayi i Tsunade o podróży Ero-Sennina do Wioski Deszczu (rozdział #367, strona 10 - tom #40).Spójrzcie na twarz Piątej Hokage. Wyraźnie smucą ją wspomnienia związane z jej poprzednikiem. Zwróćmy uwagę, co działo się dalej. Jiraiya chwalił Minato i nazwał go geniuszem.

Żabi Pustelnik powiedział wtedy następujące słowa: "Nigdy nie miałem dzieci, więc nie wiem jak to jest, ale gdyby Minato był moim synem, wychwalałbym go nieustannie". Wypowiedź Ji ewidentnie wskazuje na to, że Tsunade straciła swojego syna (którym był Minato!). Wystarczy tylko podmienić słowo "Minato" z "twój syn". :)

Trzeba sobie przypomnieć, że Tsunade nie odwzajemniała uczucia kolegi z drużyny; Danowi natomiast się to udało. Pomyślcie w ten sposób - gdyby to Jiraiya był ojcem Minato (a zarazem mężem Tsu). Oznacza to, że Ero-Sennin zawsze uważał Minato za swojego syna, bo mógłby nim zostać, gdyby nie nieodwzajemniona miłość.

Historia toczy się dalej

Tak wygląda teoria, według której Tsunade i Dan są rodzicami Minato. Przyszła Hokage mogła zajść w ciążę jeszcze przed śmiercią Dana, a dowiedziała się o tym już po jego odejściu. Wówczas zdecydowała się urodzić dziecko, lecz będąc w depresji, oddała je do adopcji i odeszła z wioski. Oczywiście, to są jedynie domysły, ponieważ Kishimoto sprytnie przemilczał wydarzenia z tamtego okresu.

Jiraiya opiekował się i trenował Minato, darząc go uczuciem niczym swoje dziecko, a wszystko to z miłości do Tsunade. Wytworzyła się pomiędzy nimi więź pokroju ojciec-syn, dlatego Pustelnik został uznany za "dziadka" Naruto.

Czwarty Hokage prawdopodobnie nigdy nie dowiedział się, kim byli jego rodzice (podobnie jak Naruto - kolejny "argument" na potwierdzenie tezy). Starszyzna wioski wiedziała jednak o pochodzeniu wybitnego shinobi, co ułatwiło mu drogę do objęcia stanowiska Hokage.

Podsumowanie i wnioski

1. Naruto jako w pełni rozwinięty shinobi posiadający zdolności po swoich przodkach z klanu Senju, mógłby kontrolować Kyuubiego jedynie swoją czakrą, co czyniłoby go faworytem w ostatecznej walce z Sasuke, która na pewno nastąpi. Co ważne, sam Tobi stwierdził, że dostrzega w blondynie Hashiramę.

2. Jiraiya odnajduje się w tym scenariuszu doskonale. Po nieudanej próbie poślubienia Tsunade i po śmierci Dana, pozostaje blisko "rodziny", będąc dla Minato zastępczym ojcem, a dla Naruto - dziadkiem.

3. Niesamowite by było, gdyby Naruto dowiedział się o tym, że Tsunade jest jego babcią jeszcze przed jej śmiercią. Piąta Hokage mogłaby wtedy "przekazać pałeczkę" blondynowi, by ten kontynuował dynastię klanu Senju. Historia z naszyjnikiem również się z tym zgadza.

I wreszcie...

Czy myślicie, że spotkanie Dana z Naruto sprzed kilku rozdziałów może nam coś wyjaśnić? Gorąco zapraszam do dyskusji w komentarzach! :) Napiszcie też, co sądzicie o takiej formie newsa.

Artykuł został przetłumaczony i lekko zmieniony,
jego oryginalna wersja znajduje się pod tym linkiem
Komentarzy: 74 15 Październik 2011
 • NatariaUchiha8
  NatariaUchiha8

  Tak mi też wszystko pasuje z tych wszystkich rzeczy co wymieniłeś?wymieniłaś. Ale chciałabym ci coś powiedzieć Minato Namikaze, Dan Kato i Tsunade Senju cała ta trójka jest z innych klanów. Gdyby Dan nazywał się Dan Namikaze albo Tsunade nazywała by się Tsunade Namikaze to by było wszystko idealnie i Tsunade i Dan byliby dziadkami Naruto. Ale nie są, ponieważ Tsunade, Dan i Minato pochodzą z innych klanów jak już wcześniej mówiłam.

  Natalia
 • NNinja
  NNinja

  Lotny-san ten akurat był bardzo przemyslany :P Na filmiku z gry (nun5 bodajrze) widziałem Hinatę walącą Goukakyu a jakoś nie wydaje mi się by dziewczyna umiała tą technikę. Gier nie tworzy Kishi-san ani nikt z nim powiązany, on tylko opyla licencję dalej już działa tylko ich wyobraźnia i ew dodatki czy to dla równowagi w rozgrywce czy to dla zróżnicowania czy coś. Ja nie decyduję o wiarygodności, tak samo jak ty, ale mogę uważać że coś jest mało wiarygodne zwłaszcza gy mam podstawy tak uważać. Totalny brak zrozumienia pojęcia "kto jak kto" pomijam. Buster-san Jigokuzuki ma jedną cechę której Chidori/Raikiri nie ma, mianowicie Chakra pokrywa całe ciało. dla tego te techniki autentycznie się różnią i jest tu wyraźna konkretna różnica.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Archanfel
  Archanfel

  I tu nachodzi bolesne obalenie poparte faktami :-D!!. Pomogło mi w tym źródło zwane Leaf Ninja, które bazuje swą wiedzę z Guide Book'ów i chapterów. A więc różnica między Minato a trzema Saninami to 16 lat (Dan miał około 18-19 lat). Czyli Tsunade by musiała mieć małą wpadkę z Danem co trochę w takim tytule jak Naruto było by nie na miejscu :-D. Kolejny punkt to, że Romans Tsunade z Danem miał miejsce gdy Tsu-hime miała 23 lata, rok po śmierci jej brata czyli Minato już miał 7 lat i trzy lata później został uczniem Jirayi. Więc moi drodzy dupa ^^. Za to ja doszukujemy się więzów Naruto z klanem Senjuu to bym zastanowił się na Kushiną. Kushina mogła być również wnuczką Pierwszego bądź Drugiego nawet. Skąd moje podejrzenie. Kushina otrzymała Kyuubiego od Uzumaki Mito, żony Hashiramy i babci Tsunade. A jak wiemy osoby wybierane na Jinchuurkich były to osoby blisko związane z Kage (potmostwo, rodzeństwo ect). Więc Kushina mogła zahaczyć o drzewo genologiczne klanu Senjuu, bądź została wybrana ze względu na pochodzenie z klanu Uzumaki.

  Hera
 • Lotny
  Lotny

  NNinja kto jak kto, ale to nie ty decydujesz o wiarygodnosci roznych zrodel, dlatego moim zdaniem jest to twoj kolejny nieprzemyslany (nie do wiary?!) post.

 • Buster
  Buster

  Jeśli już porównywać, to czemu by nie włączyć do dyskusji Jigokuzuki, czyli techniki Raikage. Wszystkie są bardzo podobne, ale różnią się szczegółami, tak samo jak mnogość rasenganów Naruto. Chidori - cała dłoń pokryta czarką, służy do przebijania jak i do paraliżowania, białe wyładowanie Raikiri - Czakra skumulowana w dłoni, duże skoncentrowanie czakry w mniejszym punkcie jak Chidori, by umożliwić skuteczne przebijanie i zwiększyć siłę uderzenia, błękitne wyładowanie, okazjonalny okrąg czakry wokół użytkownika. Jigokuzuki - Czarka skupiona w wyprostowanych palcach, regulowana moc zależna od ilości wyprostowanych palców. Jak widać działanie jest takie samo - przebicie się przez obronę i szybka śmierć od jednego uderzenia, jednak różni jest skupienie czakry/ewentualnie barwa czakry.

 • NNinja
  NNinja

  Taaa... zgadza się też z kilkoma PBFami i pewnie informacjami na kilku stronkach... Tyle że jakby trochę nie o grach dyskutujemy a o Mandze i Databookach.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Lotny
  Lotny

  To co mowi Buster zgadza sie przynajmniej z gra NUNS2 - chidori jest tam uzywane do porazenia pradem, a raikiri do przebicia uzytkownika na wylot.

 • Kuugo
  Kuugo

  Ehhh, Zgodzę się z NNinja na temat techniki kakashiego. Chidori i Raikiri to ta sama technika, co może Chidori ma mniejsze piorunki? albo inne dziwactwo. Kakashi po prosu mówi Raikiri a Sasuke Chidori. W Jpf mamy tysiąc siewek i ostrze burzy? tego drugiego nie jestem pewien.

 • NNinja
  NNinja

  Tia... krzyczał owszem, nieco wczesniej krzyczał żeby atakowaali tak by zabić bo inaczej nie mają szans go schwytać. Poza tym chyba w tym samym spornym Databooku było o chidori napisane że Jak kakashi używa Chidori to jest nazywane Raikiri... Dokładnie nie pamiętam, dość dawno temu widziałem tego databooka.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  Też myślę, że Buster ma rację. Jest dużo technik, które służą do tego samego. A podobieństwo Chidori i Raikiri wynika z prostej przyczyny. Ich twórcą jest Kakashi. Poza tym to chyba właśnie Gai na egzaminie mówi też, jak Kakashi stworzył Raikiri.

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • juUnior
  juUnior

  @NNinja, nie, raczej Buster ma rację z tym przykładem, gdyż sam Suigetsu krzyczy do Sasklacza by ten ich jeb z elektryczności xP

  ..:: I LoVe I's ::..
 • NNinja
  NNinja

  mangareader.net/93-417-14/naruto/chapter-412.htm O to ci chodzi? Szczerze powiedziawszy wcale bym nie powiedział że zamiarem Sasuke było tylko porażenie B. Na moje oko ta łapa się ewidentnie wbiła choć nie przeszła na wylot. Owszem poraził B ale moim zdaniem raczej jako skutek uboczny niż zamiar.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Buster
  Buster

  Walka Taki z Killerem Bee - Sasuke nie przebił się przez klatkę piersiową Bee, tylko próbował go obezwładnić elektrycznością.

 • NNinja
  NNinja

  Lotny-san Może i ten post faktycznie był nieprzemyślany co się zdarza. Moje opinię rzadko zmieniam bo rzadko są blędne. Nie jestem wszechwiedzący, mogę się mylić, i jak ktoś mi wskaże że się mylę zmieniam zdanie. Tak było np z wiekiem Kakashiego w gaidenie, Buster-san wykazał mi że się mylę i przyznałem to. Buster-san OBIE służą do przebijania. Wskaż mi choć jeden moment w mandze kiedy zwykłego Chidori użyto z zamiarem innym niż przebicie przeciwnika. Kaori-san to akurat widziałem w przynajmniej dwóch tłumczaniach i sens jest ten sam, nie sądzę żeby dwóch tłumaczy niezależnie od siebie się aż tak pomyliło

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  NNinja-san ja się z tobą nie kłócę. Wiem jaką wiki ma opinię, ale z tym mogę się zgodzić. Pamiętam co Gai mówił, ale reszta temu przeczy, już bez patrzenia na dattabook. Poza tym Raikiri Kakashiego jest skupione w dłoni. Od kuli odchodzą błyskawice, antomiast Chidori Sasuke jest bardziej obszerne. Różnica jakaś napewno jest mimo, idiotyzmem byłoby nadawanie dwóch nazw tej samej technice, a jedyną zależnością byłoby to, kto to wymawia. Poza tym nie znamy Japońskiego, nie wiemy jak dokładnie brzmiały słowa Gai'a. Może tłumacze się w niewielkim stopniu pomylili? Przeczytam mangę jeszcze raz to skomentuję ponownie.

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • Buster
  Buster

  Chidori i Raikiri to dwie różne techniki. Chidori stosuje Sasuke i jest słabszą wersją Raikiri. Chidori to po pierwsze: skupiona chakra pioruna pokrywająca dłoń użytkownika, jasne wyładowanie. Raikiri to błękitne wyładowanie uformowane w dłoni (a nie pokrywajaca dłoń) służąca wyłącznie do przebijania na wylot oponenta, w przeciwieństwie do Chidori które może służyć, zarówno do porażenie kogoś, jak i próby przebicia.

 • Lotny
  Lotny

  lol NNinja sam zaczales klotnie o sprzecznosciach w databooku i samej mandze, a teraz pytasz sie o co sie klocicie? Sam nie czytasz databookow (to z jakiej przyczyny obchodzi mnie jak zeszloroczny snieg:P), wiec mowisz, ze to na pewno one sa niezgodne z prawda. A moze to w mandze ten kawalek akurat byl nie prawda? I po jakims czasie jak sobie autor universum naruto (przypominam: Masashi Kishimoto nie, NNinja jakis koles z senpuu.net, ktory mysli ze wie wiecej od autora) przemyslal te sprawe, to w databooku postanowil zmienic ten fakt? Nie pomyslales? Niestety tobie rzadko zdaza sie przemyslac wlasne opinie, bo jak juz jakas napsizesz i ktos sie z nia nie zgadza to znaczy ze ten ktos jest w bledzie T_T

 • NNinja
  NNinja

  wiki mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Bym wiedział co dokładnie piszą w databooku to by było prościej. Krąg to na moje jakaś ściema albo nadinterpretacja, poza tytm nie wiem o co się kłócimy skoro Gai wyraźnie mówił że jedno i drugie to to samo.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  Chidori to 1000 ptaków, Raikiri to Ostrze błyskawicy... hm, dziwne byłoby gdyby ta sama technika miałaby tą samą nazwę, ale klucz może być gdzie indziej. Czy ktoś pamięta co Kakashi powiedział Naruto, gdy ten chciał a nie mógł nauczyć się Chidori/Raikiri?? Wtedy jeszcze nikt o naturze chakry nie wspominał. Na wikipedii Naruto piszą: "Raikiri- ulepszona forma Chidori, stworzona i używana wyłącznie przez Kakashiego. Od Chidori różni się tym, że jest trochę silniejsze i trudniejsze do opanowania, jednak niesamowicie skuteczne. Podczas tworzenia techniki, wokół użytkownika pokazuje się krąg zrobiony z chakry, o naturze błyskawicy." Coś w tym może być, bo przy Sasuke nigd krągu nie widzieliśmy... zagadka rozwiązana.

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • NNinja
  NNinja

  A mnie się wydaje że po prostu Kishi-san się pierdyknął robiąc databooka. Pamiętajmy że Deidara również określał Chidore msciciela mianem "raikiri". Myślę że po rpostu się przyjęło nazywać Chidori w wykonaniu Kakashiego Raikiri i tyle.

  Murasaki wa itsuwari no iro