Cosplay - z czym to się je?

Zawsze imponowała mi ludzka pomysłowość, staranność w wykonaniu własnej pracy oraz, przede wszystkim, włożone w to serce – chyba te trzy elementy najprościej określą cosplayowców. Podziwiam tych, którzy sami planowali swoje kreacje od początku do końca, jednak nie umniejszam pasji tym, którzy ratują się elementami dostępnymi na aukcjach bądź w sklepach internetowych. Zróbmy mały przegląd tego, co oferuje nam Internet. Zobaczmy czy cosplaye na polskie realia są rozrywką dla nielicznych. Zaczynajmy!

Pierwsze wirtualne kroki skierowałam na eBay, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Odwiedziłam także kilka typowo cosplayowych sklepów, które znajdziecie poniżej. Nie jest niestety niczym odkrywczym, że zagraniczne sklepy oferują nam o wiele więcej, niż te polskie.

Haruno Sakura

Myślę, że nie jest to przesadnie wymagająca postać – rzecz jasna w ubiorze. Problemem mogą być włosy, dla mniej odważnych zdecydowanie lepsze będą peruki, jak ta, którą znalazłam na eBayu. Dla pań (jeśli jacyś panowie chcą jednak odziać się we wdzianka Sakury, to wybaczcie mi tą ignorancję :) ), które nie boją się eksperymentować na swoich włosach, w ofercie sklepu RockMetalShop znajduje się farba w przyjemnym, różowym kolorze – spójrzcie tutaj!

Różowe włosy są zdecydowanie podstawowym, najbardziej charakterystycznym elementem wizerunku Sakury.

Zielonookie dziewczyny mają kolejny problem z głowy, dla pozostałych gotowych do poświęceń, ciekawym rozwiązaniem będą soczewki. Z całego serca ostrzegam przez kupowaniem ich jak najniższym kosztem! To nie są rzeczy, na których trzeba oszczędzać, pisze to osoba z czteroletnim doświadczeniem w noszeniu szkieł (w moim przypadku to szkła korekcyjne, niemniej zasady bezpieczeństwa i higieny są identyczne). Oczy są niezwykle delikatne, a ich leczenie nierzadko jest bardzo uciążliwe i kosztowne. W przypadku tych szkieł ich bezpieczne używanie trwa trzy miesiące, więc jeżeli będziecie chciały je używać dłużej niż jeden dzień, musicie zaopatrzyć się w płyn do ich przechowywania, jak na przykład ten, który niejednokrotnie mi służył i osobiście nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Przed zastosowaniem szkieł, powinniście udać się do okulisty w celu konsultacji – musicie także wiedzieć, jak powinno zakładać i zdejmować szkła, gdyż nie mając w tym obycia nie trudno zrobić sobie krzywdę!

Skupmy się teraz na stroju. Inspiruję się Sakurą, którą widzimy Naruto Shippuuden. Będzie nieco bardziej złożony niż ten, który znaliśmy z Naruto. Tu z odsieczą ruszyły internetowe sklepy, które asortymentem biją na głowę strony w stylu eBaya. Zdecydowanie ułatwiły mi zadanie, gdyż na stronie 399 Cosplay Shop (proszę, powiedzcie, że nie tylko ja dostałam totalnego ślinotoku na widok tych cacuszek na głównej stronie!) znalazłam niemalże kompletny ubiór naszej różowowłosej bohaterki.

Wszystko pięknie, tylko brak mi czerwonej opaski… Niemniej, brawa dla pani!

Siostrzana strona oferuje nam opaskę w charakterystycznym dla Sakury czerwonym kolorze. Na stronie sklepu Cosplay House znalazłam buty, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają specjalnie przyjemnie, niemniej myślę, że wkomponowane w resztę ubioru, nabiorą odpowiedniego charakteru. Do tego, niemalże gotowego zestawu, dorzuciłabym jeszcze kilka dodatków (feel like Tomasz Jacyków ;) ) w postaci kunaiów, jak te, które znalazłam na wspomnianej już stronie 399 Cosplay Shop.

Czas zaglądnąć do portfela

Zróbmy mały (i dosyć bolesny) kosztorys kompletnego ubioru Sakury. Wszystkie zagraniczne ceny przeliczałam według tej strony, w sumie nie zawarłam kosztów przesyłki.

Nazwa Ilość Cena w $ Cena w zł
Peruka 1 19,99 65,55
Farba 1   29,99
Zielone soczewki 1   48,55
Płyn do soczewek 120ml 1   16,00
Ubranie 1 65,99 213,08
Opaska 1 7,99 25,80
Buty 1 58,95 190,34
Kunai 2 3,99 x2 25,67
       
Suma:   z peruką 584,99
    z farbą 549,43

Na osłodę – czyż nie uważacie, że ta dziewczynka jest urocza? :)

~hanami

Komentarzy: 0 30 Kwiecień 2012