Bardzo ważnym momentem w życiu każdego ucznia Akademii jest chwila, gdy staje się prawdziwym ninja. Po zaliczeniu egzaminu otrzymuje opaskę swojej wioski i zostaje przydzielony do trzyosobowej drużyny, z którą pod okiem jounina będzie się dalej rozwijał i realizował misje otrzymane od Kage.

Komisja

Wioska Liścia

Egzamin w Wiosce Liścia bazuje na tym, czego uczniowie uczyli się w Akademii oraz sprawdza, czy mają podstawy do dalszego kształcenia.

Aby zaliczyć egzamin końcowy, uczniowie muszą wykonać technikę transformacji, która wymaga przeciętnej umiejętności kontroli czakry. 

ZadanieZadanie

Jeżeli uczeń poprawnie nie wykona wskazanej techniki wówczas nie zalicza egzaminu i może do niego podchodzić w innym czasie. Znamy jeden przypadek, gdy uczeń w inny sposób zdobył swoją opaskę, a był to nie kto inny, jak Uzumaki Naruto.

W pierwszym terminie nie zaliczył egzaminu, ponieważ nienawidził tej techniki. Chciał wykonać Podział Cienia, jednakże uzyskany klon był marnej jakości i jego nauczyciel, Iruka, oblał go. 

Oblany

Później, za namową Mizukiego, młody Uzumaki ukradł Zwój Technik Zakazanych i nauczył się jednej techniki, która od tamtej pory stała się jego specjalnością – Kage Bunshin no Jutsu. Iruka pod wrażeniem tego, że tak młoda osoba opanowała technikę rangi B kazał chłopcowi zamknąć oczy i założył mu na czoło własny ochraniacz. 

Wioska Mgły

Kiedyś, dzięki egzaminowi na genina wioska ta zyskała przydomek Krwawej Mgły. Polegał on na tym, że uczniowie walczyli ze sobą na śmierć i życie, a ten kto przetrwał, stawał się pełnoprawnym ninja wioski – w założeniu taka eliminacja pozostawiała jedynie najsilniejsze ogniwa, które nie przejmowały się sumieniem, były bezwzględne i skuteczne. Praktyka ta trwała do czasu, gdy w egzaminie wziął udział Momochi Zabuza, który jeszcze nie był nawet uczniem Akademii. Zabił on ponad 100 innych uczestników i jako jedyny zdobył opaskę. 

Jedyny, który przeżył

Aby zapobiec takim incydentom, zmieniono formę egzaminu, na dokładnie nam nieznaną. 

Komentarzy: 0 28 Grudzień 2011