Egzamin ten zrobił Sarutobi Hiruzen swoim uczniom: Jiraiyi, Tsunade i Orochimaru, a potem Hatake Kakashi swoim: Naruto, Sakurze i Sasuke. Polega on na sprawdzeniu umiejętności uczniów i podjęciu decyzji, czy Jounin chce wziąć grupę pod swoje skrzydła.

Jounin ma dwa dzwoneczki, a zadaniem geninów jest odebranie mu ich. Dość prosty rachunek mówi nam, że jeden z dzieciaków nie zda. 

Gdy Hiruzen przeprowadzał swój egzamin, dzwoneczki zdobyli Orochimaru i Tsuande, a Jiraiya został przywiązany do pala, w ramach kary.

Podczas egzaminu, który przeprowadzał Kakashi, uczniowie mieli czas do południa, potem był przygotowany posiłek. Sakura odpadła już na samym początku, Sasuke, jak na swój wiek i rangę, sprawiał Kakashiemu sporo problemów i nawet musnął dzwoneczki palcami, a Naruto walczył bezmyślnie, przez co nawet nie był blisko złapania dzwoneczków. 

Później, Uzumaki został schwytany, gdy chciał zjeść to, co było przygotowane dla całej grupy i za karę został przywiązany do pala. Wtedy zadzwonił budzik nastawiony na południe przez Kakashiego, co znaczyło, że wszyscy oblali. Sakura z Sasuke mieli posiłki dla siebie, a Naruto nadal był przywiązany. 

Kakashi powiedział, że nie ma potrzeby, by wracali do akademii (Naruto i Sakura zaczęli się cieszyć), gdyż cała trójka powinna zrezygnować z bycia ninja. Sasuke zaatakował Kakashiego, ale ten sprowadził go do parteru.  Hatake wyjaśnił im, co to znaczy być ninja i zapytał się, czy wiedzą czemu trenują jako zespoły. Oni nie wiedzieli, więc wyjaśnił im, że chodzi o pracę zespołową. Powiedział, że zaawansowane, indywidualne talenty są ważne dla ninja, ale tym co jest najbardziej cenione, jest praca zespołowa. Pokazał im kamień, na którym są wyryte nazwiska tych, którzy zostali nazwani bohaterami w tej wiosce. Wszyscy ci bohaterzy stracili życie podczas swojej służby i misji. To był memoriał, na którym wyryte było imię najlepszego przyjaciela Kakashiego.  Po posiłku zapowiedział ponownie ostrzejszą walkę o dzwoneczki. Powiedział, że ci, którzy chcą podjąć wyzwanie, mogą spożyć posiłek, ale zakazał im dzielić się z Naruto - miała być kara za to, że chciał on jeść po kryjomu. Kategorycznie zabronił karmienia Naruto pod groźbą natychmiastowego oblania i się oddalił. Gdy nie było go w pobliżu, koledzy z drużyny blondyna dali mu jedzenie, ponieważ głodny do niczego by im się nie przydał. Wtem pojawił się Kakashi i zapytał, co robią. Gdy odpowiedzieli, że są drużyną, jounin obwieścił, że zdali. Jest to pierwsza drużyna, której udało się przejść ten egzamin u Kakashiego.

Gdy Naruto wrócił do wioski po wieloletnim treningu z Jirayą, Kakashi zrobił egzamin z dzwoneczkami swojej dwuosobowej drużynie – Naruto i Sakurze. Poszło im o niebo lepiej, niż za pierwszym razem, pokazali, że potrafią walczyć zespołowo. Ostatecznie udało im się zabrać dzwoneczki, gdy przechytrzyli Kakashiego. Zbliżyli się do niego i Naruto zaczął opowiadać zakończenie najnowszej książki z serii Icha Icha, na co Hatake zasłonił uszy, ale jako, że miał aktywnego Sharingana potrafił czytać z ruchu warg, dlatego zamknął też oczy i w tym momencie jego uczniowie zabrali mu dzwoneczki. 

Komentarzy: 0 28 Grudzień 2011