Antidotum

Jest to odtrutka na różnego rodzaje toksyny. Zazwyczaj przygotowują je medycy lub twórcy trucizn, jednak ci drudzy potrzebują materiałów, jak tablice i wzory, ponieważ na podstawie samej substancji bardzo trudno jest przygotować skuteczne antidotum.

Antidotum - przygotowanieAntidotum

Przygotowanie i gotowy produkt.

Bomba dymna

Przy detonacji wytwarza chmurę dymu, która ma wiele zastosowań. Ma za zadanie ułatwić atak z ukrycia lub ucieczkę. Może zawierać środek usypiający, zwykły proszek dymny lub truciznę.

Bomba dymnaBomba dymna

Bomba świetlna

Przy detonacji emituje jasne światło, które oślepia przeciwnika.

Bomba świetlnaBomba świetlna

Celownik optyczny

Dzięki temu urządzeniu, znajdującemu się na oku użytkownika, widzi on lepiej to, co jest odległe. Przydatne zwłaszcza w atakach z powietrza, gdy można, bez zmniejszania pułapu, dostrzec przeciwnika i zaatakować nie chybiając.

Celownik optyczny

Demoniczny Flet

Użytkownik posługujący się fletem może za jego pomocą tworzyć genjutsu, przyzywać stworzenia oraz je kontrolować. Nie można na podstawie melodii przewidzieć, co zrobić użytkownik, gdyż melodię można zmieniać – aby go rozgryźć należy patrzeć na układ jego placów na instrumencie.

Demoniczny Flet

Dmuchawka baniek

Używane do wytwarzania dużej ilości baniek mydlanych w dość krótkim czasie. Wystarczy dmuchnąć w ustnik, a z drugiej strony będą wylatywać bańki.

Dmuchawka baniekDmuchawka baniek

Duże ostrza

Ostrze długości ramienia z rękojeścią owiniętą bandażami. Wyglądem i zastosowaniem przypominają miecze, jednak są wygięte w łuk i wraz z długością zwężają się.

Duże ostrza

Dzwoneczki

Używane do przeprowadzania sprawdzianów praktycznych na ninja, znajdują także zastosowanie w walce. Mogą rozpocząć, w bardzo niepozorny sposób, genjutsu – wystarczy, że ofiara usłyszy dźwięk dzwonka.

Dzwoneczki

Fuuma Shuriken

Bardzo duży shuriken. Przy ataku trzyma się go za kółko, które znajduje się pomiędzy czterema ostrzami. Można go składać do transportu – wówczas ostrza nakładają się na siebie. Przy rozkładaniu ostrza okręcają się wokół „kółeczka” i broń gotowa jest do ataku.

Wielu członków klanu Fuuma posługiwało się tego rodzaju bronią, skąd nazwa.

Fuuma ShurikenFuuma ShurikenFuuma Shuriken

Głowa lwa

Jest to bogato uzębiona maska trzymana w jednej z dziesięciu lalek Chikamatsu. Podczas wystrzału jest kulką, a w locie otwiera paszczę i chwyta przeciwnika, umożliwiając użytkownikowi wykonanie różnych technik, w tym pieczętujących.

Głowa lwa

Gurda

W piaskowym kolorze, noszona przez Gaarę na plecach. Znajduje się w niej piasek potrzebny mu do wykonywania technik.

Gurda

Haridoku

Urządzenie umieszczone na przedramieniu. Składa się z pięciu pojemniczków na senbony i przyczepionych do nich sznurków. Gdy użytkownik chce zaatakować kilkoma igłami naraz, ciągnie za nitki. 

HaridokuHaridoku

Kama

Sierp używany jako broń. Przez ninja wykorzystywany do ataku z daleka niż bezpośredniego kontaktu. Składa się z ostrza w kształcie łuku i rękojeści, przeważnie obwiązanej bandażem, by nie ślizgała się podczas ataku.

Oryginalnie kama to po prostu sierp wykorzystywany do pracy przez rolników, a że ninja często za nich byli przebrani podczas misji to przerabiali narzędzia rolnicze na broń.

Kamatari - summon walczący kamą

Kamienne Miecze

Pochodzą z Góry Myoboku. Na końcu rękojeści znajduje się kółko, a w nim łańcuch połączony z ostrzem.

Kamienne Miecze

Kolorowe pigułki

Pigułki używane przez członków klanu Akimichi. Każdy kolor ma inny smak: zielony – szpinak, żółty – curry, czerwony – chili. Zamieniają tłuszcz w czakrę, zwiększają siłę, ale mają efekt uboczny – wyniszczają organizm, każda kolejna daje więcej mocy, ale i wyrządza więcej szkód użytkownikowi.

Kolorowe pigułki

Kosa o trzech ostrzach

 Składa się z trzech ostrzy o różnej wielkości, rękojeści (na dole obwiązanej bandażem) i łańcucha. Jej podstawowym zadaniem nie jest zabić, a zranić, by Hidan mógł skosztować krew przeciwnika i wykonać swój krwawy rytuał.

Kosa o trzech ostrzach

Księga Bingo

Książka przeznaczona głównie dla Jouninów i ANBU, w której znajdują się zdjęcia i opisy ninja – najczęściej missing-ninów. Za zabicie niektórych przewidziana jest nagroda.

Księga Bingo

Kunai

Podstawowa broń każdego shinobi. Jest to nieduży sztylet, który może być rzucony lub używany jako nóż. Broń ta jest tak skonstruowana, że shinobi bez problemu może zaatakować kilkoma takimi  nożami (trzymając je za uchwyt w kształcie koła na końcu). Kunai służy przede wszystkim do zadawania ran kłutych, poprzez pchnięcia. W Naruto właściwie każdy bohater używa tej broni, stanowi ona podstawowy element wyposażenia ninja.

Kunai

Kunai Czwartego

Oryginalna nazwa to Latający Bóg Burzy, ale powszechnie znany jest jako kunai Namikaze Minato. Kunai ten ma dość charakterystyczny kształt – trójząb, gdzie środkowy „kieł” jest najdłuższy, a dwa po bokach mają równą długość. Na rękojeści umieszczona jest pieczęć, dzięki której użytkownik może teleportować się do kunaia.

Kunai CzwartegoKunai Czwartego

Kurosawa

Katana Mifune, równie sławna jak on sam. Miecz jest dość długi, ma ciemnozieloną taszkę i brązową rękojeść.

Kurosawa

Kusarigama

Tradycyjna broń japońska, która składa się z sierpa i łańcucha przywiązanego najczęściej do rękojeści z obciążnikiem na końcu. Może być używane do obrony, ataku, a także wytrącania broni przeciwnikom.

KusarigamaKusagirama

Laska Enmy

Małpi Król Enma może zamienić się w wytrzymały kij, który zdolny jest zniszczyć niemal wszystko. Potrafi dowolnie się wydłużać i skracać, bez konsekwencji dla wytrzymałości, czy siły ataku. W tej postaci Enma może być bronią Trzeciego, a także atakować samodzielnie.

Laska Enmy

Makibishi

Małe ostrza, używane do spowolnienia przeciwnika. Zazwyczaj wysypuje je się podczas ucieczki lub ataku z zaskoczenia, ponieważ oponent najpierw musi zająć się swoimi stopami, a dopiero potem użytkownikiem. Nastąpienie na takie ostrze może być bolesne oraz utrudnić lub uniemożliwić dalszą walkę, jako że podeszwa stopy zostaje poraniona, czasem dotkliwe.

Makibishi

Marionetki

Lalki są specyficzną bronią, którą nie każdy potrafi się posługiwać. Ninja władający kukłami – marionetkarz - zazwyczaj sam tworzy swoje narzędzia lub udoskonala już istniejące – przez co tylko on dokładnie zna słabe i mocne strony swojej broni, dzięki czemu może zaskakiwać przeciwnika, ale sam nie zostanie zaskoczony. Znamy kilka marionetek:

Lalkarz podczas tworzenia

Lalkarz podczas tworzenia.

Czarna Mrówka (jap. Kuroari)

Jest to humanoidalna lalka z sześcioma rękami i jedną parą nóg, stworzona przez Sasoriego, wykorzystywana przez Kankuro. Na czole ma czerwone rogi, a na ramionach zarzucony brązowy, zniszczony płaszcz. Ma wielki, pusty brzuch, do którego chwytany jest przeciwnik. W tym brzuchu może być transportowany lub zabijany - zazwyczaj poprzez wbicie szpikulców Kruka.

Czarna Mrówka

Hiruko

Kukła Sasoriego. Gdy poznajemy zbiegłego ninja przemieszcza się on właśnie w tej lalce. Przystosowana do poruszania się na czterech kończynach. Na plecach, zazwyczaj zasłoniętych płaszczem Akatsuki, znajduje się wielka, czerwona maska, przypominająca Oni (diabeł w mitologii japońskiej). To pod tą pokrywą znajdował się lalkarz. Z ust maski wydobywa się metalowy, ostro zakończony ogon. Służy do ataku oraz chwytania przeciwników.

HirukoHiruko

Kolekcja Monzaemona Chikamatsu

Pierwszego lalkarza, później używana przez Chiyo. Do kolekcji należy 10 lalek, ubranych na biało. Każda ma inne umiejętności, a posługiwanie się nimi wszystkimi naraz jest bardzo trudne – jeden palec steruje jedną kukłą.

Kolekcja Monzaemona Chikamatsu

Kruk (jap. Karasu)

Lalka stworzona przez Sasoriego, wykorzystywana przez Kankuro. Humanoidalna kukła, z dwoma parami rąk i trojgiem oczu. Ma bujną, ciemną czuprynę i płaszcz zarzucony na ramiona. Na początku Kankuro nosił tę kukłę na plecach, zawiązaną bandażem, potem była zapieczętowana w zwoju z dwoma innymi marionetkami.

Kruk

Mama i Tata

Pierwsze lalki stworzone przez Sasoriego, na podobieństwo jego rodziców. Nie zostały stworzone do walki, dopiero Chiyo zmieniła je w broń. Obecnie są w posiadaniu Kankuro.

Mama i TataMama i Tata

Salamandra (jap. Sanshōuo)

Stworzona przez Sasoriego, aktualnie używana przez Kankuro. Z wyglądu przypomina salamandrę, używana najczęściej do obrony, dzięki ruchomemu grzbietowi, który może służyć za zasłonę.

Salamandra

Skorpion (jap. Sasori)

Lalka, dzięki której Sasori zachował młody wygląd. W klatce piersiowej znajduje się otwór, a w nim serce marionetkarza. W brzuchu ma dziurę, a w niej metalowy sznur, na plecach ma ostrza, a w rękach rurki, z których może wydobywać się ogień.

Skorpion

Sto lalek

Udoskonalona wersja „armii” Chikamatsu. Wszystkie lalki ubrane są na czerwono.

Sto lalek

Trzeci Kazekage

Ludzka marionetka stworzona przez Sasoriego. Tak jak za życia, może posługiwać się Żelaznym Piaskiem.

Trzeci Kazekage

Maść klanu Hyuuga

Jest to maść przyspieszająca gojenie się ran. U Naruto, dzięki czakrze demona,  sprawiła, że obrażenia zregenerowały się natychmiast.

Maść klanu Hyuuga

Mechanizm do szybkiego ataku kunaiami

Jest to mechanizm schowany pod rękawem, który w bardzo szybki sposób pozwala użytkownikowi chwycić kunai i zaatakować przeciwnika lub się obronić.

Mechanizm do szybkiego ataku kunaiami

Metalowe rękawice

Duże, metalowe rękawice używane przez Demonicznych Braci. Każdy ma jedną, a połączone są łańcuchem, który służy między innymi do chwytania przeciwników.

Metalowe rękawice

Miecz

Podstawowa broń samurajów, używana także przez sporą grupę ninja. Mają różne długości, służą do ataku bezpośredniego, obrony, jako broń miotana. Niektórzy wojownicy wzmacniają ataki miecza poprzez „podrasowanie” ich czakrą, a ninja niekiedy używają w tym celu natury czakry. Bronią tą posługują się m.in. Sasuke, Orochimaru, Karui, Omoi, Hayate, Mifune .

Miecz

Miecze Bee

Dość charakterystyczne miecze z czerwoną rękojeścią, które kształtem bardziej przypominają igły niż ostrza. Nadają się do cięcia jak i rzucania. Użytkownik może wzmacniać ataki nimi zadawane poprzez „puszczenie” w nich czakry błyskawicy.

Miecze BeeMiecze Bee

 

Miecz Kusanagi (Orochimaru)

Jest to bardzo ostre narzędzie, które może przeciąć niemal wszystko. Aby nim atakować nie trzeba nawet trzymać go w dłoni, ponieważ może być sterowany myślami użytkownika.

Miech Kusanagi OrochimaruMiecz Kusanagi OrochimaruMiecz Kusanagi Orochimaru

Miecz Kusanagi (Sasuke)

Stosunkowo duży miecz z czarną rękojeścią, bez widocznego jelca. Siła ataku może być zwiększona poprzez „naładowanie” go  czakrą, do czego jest przystosowany.

Miecz Kusanagi Sasuke

Miecze Siedmiu Mistrzów

Hiramekarei

Miecz, który może zmieniać kształt poprzez koncentrację czakry.

Hiramekarei

Kabutowari

Topór i młot połączone przy pomocy łańcucha.

 

Kabutowari

Kiba

Bliźniacze miecze z dodatkowymi małymi ostrzami na głowni. Jest to najostrzejszy z siedmiu mieczy.

Kiba

Kubikirihocho

Wielki miecz przypominający tasak. Gdy jest uszkodzony pobiera żelazo z krwi osób nim zranionych i odbudowuje się do pierwotnej wielkości.

Kubikirihocho

Nuibari

Miecz, który przypomina wielką igłę, a na jego końcu przeciągnięta jest nić; zszywa przeciwników razem.

Nuibari

Samehada

Najpotężniejszy ze wszystkich mieczy. Jest to żywa istota, która może nie zaakceptować osoby, którą ją dzierży. Nie tnie, a rozrywa przeciwnika, przy okazji absorbując jego czakrę, od której rośnie.

SamehadaSamehada

Shibuki

Duży miecz, na którego ostrzu znajdują się wybuchowe notki, które eksplodują w zetknięciu z celem, jednocześnie nie raniąc użytkownika.

ShibukiShibuki

Więcej o mieczach tutaj.

Mina

Duża, metalowa kula z kolcami i przyczepioną wybuchową notką. Gdy osiągnie cel - wybucha, a ostrza lecą we wszystkich kierunkach.

Mina

Muszlowy Buzdygan

Muszla z okiem, umieszczona na rękojeści owiniętej bandażem, na której końcu znajduje się kółko z przewleczonym przez nie łańcuchem. Łączy się on z „głową” broni. Zadaje bardzo potężne ciosy.

Muszlowy Buzdygan

Nunchaku

Pałki, najczęściej zrobione z mocnego, acz elastycznego drewna, połączone linką lub łańcuchem. Jest to broń niepozorna, którą łatwo ukryć. Zazwyczaj używana jako element taijutsu.

Nunchaku

Ostrza czakry

Są to kastety Asumy, które stworzone zostały z myślą o wietrznej naturze czakry użytkownika. Poprzez „załadowanie” ich czakrą zwiększa się zasięg oraz siła ataku tą bronią.

Ostrza czakry

Parasolka

Używana jako broń bardzo często ma ukryte senbony, które po podrzuceniu przez użytkownika lecą na wszystkie strony, raniąc wielu przeciwników naraz. Może także stanowić ochronę – przed deszczem, jak i atakami.

Parasolka

Pieczęć odłączająca czakrę

Stworzona przez Jiraiyę „pilnowała” czakry Kyuubiego w Naruto. Gdy było jej za dużo, należało przykleić pieczęć do czoła Naruto, a czakra Kyuubiego ustępowała, pozostawiając umysł Uzumakiego w spokoju.

Pieczęć odłączająca czakrę

Pieczętująca notka

Po umieszczeniu jej na wybranym obiekcie z notki wyłaniają się znaki, które okalają osobę lub przedmiot i pieczętują. Mogą być nałożone osobiście lub z pewnej odległości, poprzez przyczepienie do broni miotanej.

Pieczętująca notka

Pieczętujące bransoletki

Trzy, duże złote bransoletki pieczętujące ramię Danzo, a właściwie Sharingany i komórki Hashiramy na nim się znajdujące.

Pieczętujące bransoletki

Pieczętujący materiał

Aby zapieczętować lub unieruchomić przeciwnika, należy owinąć go materiałem, który zwinięty jest w belkę.

Pieczętujący materiał

Pigułki pobudzające umysł

Są to pigułki przyspieszające wejście na drugi poziom Przeklętej Pieczęci. Jednakże, spożycie ich przez ninja nie będącego zapieczętowanym przez jutsu Czwórki Dźwięku, spowoduje jego niemal natychmiastową śmierć.

Pigułki pobudzające umysł

Pigułki wojowników

Są to pigułki, które zawierają miedzy innymi proteiny pozwalające ninja walczyć trzy dni i trzy noce. Powodują regenerację organizmu i wzrost poziomu czakry.

Pigułki wojowników

Pigułki ze skrzepniętą krwią

Poprzez połknięcie takiej pigułki krew szybciej krzepnie, co zmniejsza prawdopodobieństwo wykrwawienia oraz uzupełnia się poziom już utraconej krwi.

Pigułki ze skrzepniętą krwią

Pręty przewodzące czakrę

Umieszczone przy wózku Nagato przenosiły czakrę do odbiorników umieszczonych w Sześciu Ciałach, dzięki czemu te mogły funkcjonować.

Pręty przewodzące czakrę

Ramię Dosu

Na ramieniu Dosu znajdowało się urządzenie do emitowania lub absorbowania fal dźwiękowych. Mogą być sterowane czakrą i poważnie ranić przeciwnika lub utrudnić mu dalszą walkę bądź schwytać go w genjutsu. Dźwięk może być używany nie tylko do ataku, ale także jako tarcza ochronna.

Ramię Dosu

Senbon

Igła, oryginalnie używana do akupunktury. Używana przez wprawionych ninja może u przeciwnika spowodować utratę przytomności, czasowy paraliż lub śmierć po trafieniu w odpowiednie miejsce. Może służyć jako jeden z elementów do rzucania genjutsu, np. poprzez dołączenie do senbona dzwoneczka, który wprowadzi oponenta w technikę.

Senbon

Shuriken

Zwane także gwiazdkami ninja stanowią podstawowy element wyposażenia ninja. Typowa broń miotana, która nie zadaje zbyt wielkich obrażeń, zwłaszcza doświadczonym ninja. Sprawdzają się, by skupić uwagę przeciwnika na użytkowniku i go „pomęczyć”.

Shuriken

Skalpel

Używany zazwyczaj przez medyków, nie tylko w celach medycznych. Ze względu na twardość i jakość ostrza, wykorzystywany jest także jako broń.

Skalpel

Skarby Mędrca Sześciu Ścieżek

Są to bardzo potężne artefakty, które zabierają użytkownikowi mnóstwo czakry, przez co ich używanie może być śmiertelne dla zwykłego ninja.

Mędrzec Sześciu Ścieżek

Bananowy Wachlarz (jap. Bashosen)

Jest to czerwono-biały wachlarz zrobiony z piór, który może atakować każdą z pięciu natur, bez względu na to, jaką posiada użytkownik.

Bashosen

Szkarłatna Gurda (jap. Benihisago)

Jest to gurda. To do niej wciągany jest przeciwnik, gdy wypowie „słowo klucz”.

BenihisagoBenihisago

Bursztynowy Oczyszczający Garniec (jap. Kohaku no Johei)

Jest to beczka, w której można zapieczętować wszystko – z Bijuu włącznie.

KohakuKohaku

Złota Baldachimowa Lina (jap. Kokinjo)

Złoty sznur, dzięki któremu można „wyciągnąć” duszę z ciała przeciwnika.

KokinjoKokinjo

Miecz Siedmiu Gwiazd (jap. Shichiseiken)

Prostokątny miecz, którym można odciąć duszę, gdy przeciwnik wypowie „słowo klucz”. Po odcięciu trafia ona do Benihisago.

Shichiseiken

Składana włócznia

Zazwyczaj złożona, może szybko osiągnąć swoją maksymalną wielkość. Najczęściej używana przez Hidana do przebijania własnego serca lub pobierania krwi przeciwników w jego rytuałach.

Składana włóczniaSkładana włócznia

Tanto

Krótki miecz używany najczęściej do obrony. Ze względu na rozmiary łatwiejszy do transportu niż zwykły miecz, ponieważ można go nosić na plecach, wówczas nie przeszkadza w przemieszczaniu się ani nie krępuje ruchów.

Tanto

Tasak

Wielki miecz, z wyglądu nieco przypominający Kubikiribocho Zabuzy. Miecz przystosowany jest do natury Daruia, dzięki czemu łatwo „przepuszczać” w nim błyskawicę dla zwiększenia siły ataku.

Tasak

Trucizna

Substancje trujące używane najczęściej w postaci płynów i gazów. Mogą funkcjonować samodzielnie lub jako wykończenie ataku bronią. Mają różne skutki, od osłabienia i paraliżu po śmierć.

Trucizna

Wachlarz

Jest to charakterystyczna broń Temari. Wielki, beżowy wachlarz z trzema kółkami, nazywanymi przez nią gwiazdami, które informują o sile ataku wiatru, jaki wytwarza. Może służyć do obrony jak i do ataku (np. złożony jako broń obuchowa).

Wachlarz

Wybuchowa notka

Na skrawku papieru znajduje się specjalna pieczęć, która sprawia, że notka wybucha. Może to być na komendę użytkownika, po określonym czasie lub na skutek kontaktu bezpośredniego. Dość często przyczepiana do broni, żeby powodować większe urazy u przeciwników.

Wybuchowa notka

Zwoje

Mogą mieć różną zawartość, od broni, przez stwory i ludzi po informacje. Ze względu na wielkość mogą był łatwo transportowane, na przykład w kamizelkach ninja.

Zwoje

Zwój do przyzywania klonów

Naruto zapieczętował w zwoju swoje tutaj)

Zwój do przyzywania klonów

Zwój technik zakazanych

Mieści się w nim wiele instrukcji do wykonywania technik kinjutsu, dlatego został zapieczętowany przez Pierwszego Hokage i od tamtej pory znajduje się w Rezydencji Hokage.

Zwój technik zakazanych

~_tsu_

Komentarzy: 0 07 Grudzień 2011