Antidotum

Jest to odtrutka na różnego rodzaje toksyny. Zazwyczaj przygotowują je medycy lub twórcy trucizn, jednak ci drudzy potrzebują materiałów, jak tablice i wzory, ponieważ na podstawie samej substancji bardzo trudno jest przygotować skuteczne antidotum.

Antidotum - przygotowanieAntidotum

Przygotowanie i gotowy produkt.

Bomba dymna

Przy detonacji wytwarza chmurę dymu, która ma wiele zastosowań. Ma za zadanie ułatwić atak z ukrycia lub ucieczkę. Może zawierać środek usypiający, zwykły proszek dymny lub truciznę.

Bomba dymnaBomba dymna

Bomba świetlna

Przy detonacji emituje jasne światło, które oślepia przeciwnika.

Bomba świetlnaBomba świetlna

Celownik optyczny

Dzięki temu urządzeniu, znajdującemu się na oku użytkownika, widzi on lepiej to, co jest odległe. Przydatne zwłaszcza w atakach z powietrza, gdy można, bez zmniejszania pułapu, dostrzec przeciwnika i zaatakować nie chybiając.

Celownik optyczny

Demoniczny Flet

Użytkownik posługujący się fletem może za jego pomocą tworzyć genjutsu, przyzywać stworzenia oraz je kontrolować. Nie można na podstawie melodii przewidzieć, co zrobić użytkownik, gdyż melodię można zmieniać – aby go rozgryźć należy patrzeć na układ jego placów na instrumencie.

Demoniczny Flet

Dmuchawka baniek

Używane do wytwarzania dużej ilości baniek mydlanych w dość krótkim czasie. Wystarczy dmuchnąć w ustnik, a z drugiej strony będą wylatywać bańki.

Dmuchawka baniekDmuchawka baniek

Duże ostrza

Ostrze długości ramienia z rękojeścią owiniętą bandażami. Wyglądem i zastosowaniem przypominają miecze, jednak są wygięte w łuk i wraz z długością zwężają się.

Duże ostrza

Dzwoneczki

Używane do przeprowadzania sprawdzianów praktycznych na ninja, znajdują także zastosowanie w walce. Mogą rozpocząć, w bardzo niepozorny sposób, genjutsu – wystarczy, że ofiara usłyszy dźwięk dzwonka.

Dzwoneczki

Fuuma Shuriken

Bardzo duży shuriken. Przy ataku trzyma się go za kółko, które znajduje się pomiędzy czterema ostrzami. Można go składać do transportu – wówczas ostrza nakładają się na siebie. Przy rozkładaniu ostrza okręcają się wokół „kółeczka” i broń gotowa jest do ataku.

Wielu członków klanu Fuuma posługiwało się tego rodzaju bronią, skąd nazwa.

Fuuma ShurikenFuuma ShurikenFuuma Shuriken

Głowa lwa

Jest to bogato uzębiona maska trzymana w jednej z dziesięciu lalek Chikamatsu. Podczas wystrzału jest kulką, a w locie otwiera paszczę i chwyta przeciwnika, umożliwiając użytkownikowi wykonanie różnych technik, w tym pieczętujących.

Głowa lwa

Gurda

W piaskowym kolorze, noszona przez Gaarę na plecach. Znajduje się w niej piasek potrzebny mu do wykonywania technik.

Gurda

Haridoku

Urządzenie umieszczone na przedramieniu. Składa się z pięciu pojemniczków na senbony i przyczepionych do nich sznurków. Gdy użytkownik chce zaatakować kilkoma igłami naraz, ciągnie za nitki. 

HaridokuHaridoku

Kama

Sierp używany jako broń. Przez ninja wykorzystywany do ataku z daleka niż bezpośredniego kontaktu. Składa się z ostrza w kształcie łuku i rękojeści, przeważnie obwiązanej bandażem, by nie ślizgała się podczas ataku.

Oryginalnie kama to po prostu sierp wykorzystywany do pracy przez rolników, a że ninja często za nich byli przebrani podczas misji to przerabiali narzędzia rolnicze na broń.

Kamatari - summon walczący kamą

Kamienne Miecze

Pochodzą z Góry Myoboku. Na końcu rękojeści znajduje się kółko, a w nim łańcuch połączony z ostrzem.

Kamienne Miecze

Kolorowe pigułki

Pigułki używane przez członków klanu Akimichi. Każdy kolor ma inny smak: zielony – szpinak, żółty – curry, czerwony – chili. Zamieniają tłuszcz w czakrę, zwiększają siłę, ale mają efekt uboczny – wyniszczają organizm, każda kolejna daje więcej mocy, ale i wyrządza więcej szkód użytkownikowi.

Kolorowe pigułki

Kosa o trzech ostrzach

 Składa się z trzech ostrzy o różnej wielkości, rękojeści (na dole obwiązanej bandażem) i łańcucha. Jej podstawowym zadaniem nie jest zabić, a zranić, by Hidan mógł skosztować krew przeciwnika i wykonać swój krwawy rytuał.

Kosa o trzech ostrzach

Księga Bingo

Książka przeznaczona głównie dla Jouninów i ANBU, w której znajdują się zdjęcia i opisy ninja – najczęściej missing-ninów. Za zabicie niektórych przewidziana jest nagroda.

Księga Bingo

~_tsu_

Komentarzy: 9 07 Lipiec 2013
 • Itachi199915
  Itachi199915

  Wiecie gdzie można kupić Shuriken'a Fuuma ? Bo gwiazdki Shuriken mam , chciałbym mieć jeszcze te ostrze .

 • Ryu_Makkuro
  Ryu_Makkuro

  Chętnie przyjął bym antidotum... na głupotę :D

  "And If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver" - Ayrton Senna
 • Natalie-chan
  Natalie-chan

  Super artykuł .; ) Dziękujemy ci @_tsu_ :)

  Dattebayo! :D
 • AveItachi
  AveItachi

  Jak ja lubię tematy tygodnia związane bezpośrednio z Naruto :D Co do samego tekstu, kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem, a i kilka sobie przypomniałem :)

  "Jeśli ktoś oderwie mi ręce, zakopię go na śmierć, jeśli wyrwie mi też nogi, zagryzę go na śmierć, jeśli oderwie mi głowę, zabiję go wzrokiem i jeśli wydłubie mi oczy, będę przeklinał go zza grobu"
 • Alextasha
  Alextasha

  @Onnotagu - hmm może masz na myśli tematy o summonach (klik), a jeżeli chodzi Ci o artykuł o ekwipunku, który kiedyś był na stronie to on wymagał aktualizacji :)

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • Onnotagu
  Onnotagu

  Mam wrażenie, że taki artykuł już się na senpuu pojawił... Po co robić kolejny o tym samym?

 • Retu
  Retu

  Chętnie zaopatrzyłbym się w kilka bomb dymnych i świetlnych. Poza tym jedną z moich ulubionych broni w całym Naruto jest kosa Hidana, no i kamienne miecze Jirayi też ładnie wyglądają jak i mogą wiele zrobić. :D

  "Kiedyś chciałem być numerem jeden, już nie chce teraz... od jedynki jest zbyt blisko do zera."
 • Kyuubi_Kurama
  Kyuubi_Kurama

  Mnie się podobajo celownik optyczny i demoniczny flet ;)

  I won't run away anymore! I won't go back on my word! That is my ninja way!
 • Saia
  Saia

  Marzy mi się Haridoku

  Jestem psychopatą, a do tego zboczonym :D