Kunai

Podstawowa broń każdego shinobi. Jest to nieduży sztylet, który może być rzucony lub używany jako nóż. Broń ta jest tak skonstruowana, że shinobi bez problemu może zaatakować kilkoma takimi  nożami (trzymając je za uchwyt w kształcie koła na końcu). Kunai służy przede wszystkim do zadawania ran kłutych, poprzez pchnięcia. W Naruto właściwie każdy bohater używa tej broni, stanowi ona podstawowy element wyposażenia ninja.

Kunai

Kunai Czwartego

Oryginalna nazwa to Latający Bóg Burzy, ale powszechnie znany jest jako kunai Namikaze Minato. Kunai ten ma dość charakterystyczny kształt – trójząb, gdzie środkowy „kieł” jest najdłuższy, a dwa po bokach mają równą długość. Na rękojeści umieszczona jest pieczęć, dzięki której użytkownik może teleportować się do kunaia.

Kunai CzwartegoKunai Czwartego

Kurosawa

Katana Mifune, równie sławna jak on sam. Miecz jest dość długi, ma ciemnozieloną taszkę i brązową rękojeść.

Kurosawa

Kusarigama

Tradycyjna broń japońska, która składa się z sierpa i łańcucha przywiązanego najczęściej do rękojeści z obciążnikiem na końcu. Może być używane do obrony, ataku, a także wytrącania broni przeciwnikom.

KusarigamaKusagirama

Laska Enmy

Małpi Król Enma może zamienić się w wytrzymały kij, który zdolny jest zniszczyć niemal wszystko. Potrafi dowolnie się wydłużać i skracać, bez konsekwencji dla wytrzymałości, czy siły ataku. W tej postaci Enma może być bronią Trzeciego, a także atakować samodzielnie.

Laska Enmy

Makibishi

Małe ostrza, używane do spowolnienia przeciwnika. Zazwyczaj wysypuje je się podczas ucieczki lub ataku z zaskoczenia, ponieważ oponent najpierw musi zająć się swoimi stopami, a dopiero potem użytkownikiem. Nastąpienie na takie ostrze może być bolesne oraz utrudnić lub uniemożliwić dalszą walkę, jako że podeszwa stopy zostaje poraniona, czasem dotkliwe.

Makibishi

Marionetki

Lalki są specyficzną bronią, którą nie każdy potrafi się posługiwać. Ninja władający kukłami – marionetkarz - zazwyczaj sam tworzy swoje narzędzia lub udoskonala już istniejące – przez co tylko on dokładnie zna słabe i mocne strony swojej broni, dzięki czemu może zaskakiwać przeciwnika, ale sam nie zostanie zaskoczony. Znamy kilka marionetek:

Lalkarz podczas tworzenia

Lalkarz podczas tworzenia.

Czarna Mrówka (jap. Kuroari)

Jest to humanoidalna lalka z sześcioma rękami i jedną parą nóg, stworzona przez Sasoriego, wykorzystywana przez Kankuro. Na czole ma czerwone rogi, a na ramionach zarzucony brązowy, zniszczony płaszcz. Ma wielki, pusty brzuch, do którego chwytany jest przeciwnik. W tym brzuchu może być transportowany lub zabijany - zazwyczaj poprzez wbicie szpikulców Kruka.

Czarna Mrówka

Hiruko

Kukła Sasoriego. Gdy poznajemy zbiegłego ninja przemieszcza się on właśnie w tej lalce. Przystosowana do poruszania się na czterech kończynach. Na plecach, zazwyczaj zasłoniętych płaszczem Akatsuki, znajduje się wielka, czerwona maska, przypominająca Oni (diabeł w mitologii japońskiej). To pod tą pokrywą znajdował się lalkarz. Z ust maski wydobywa się metalowy, ostro zakończony ogon. Służy do ataku oraz chwytania przeciwników.

HirukoHiruko

Kolekcja Monzaemona Chikamatsu

Pierwszego lalkarza, później używana przez Chiyo. Do kolekcji należy 10 lalek, ubranych na biało. Każda ma inne umiejętności, a posługiwanie się nimi wszystkimi naraz jest bardzo trudne – jeden palec steruje jedną kukłą.

Kolekcja Monzaemona Chikamatsu

Kruk (jap. Karasu)

Lalka stworzona przez Sasoriego, wykorzystywana przez Kankuro. Humanoidalna kukła, z dwoma parami rąk i trojgiem oczu. Ma bujną, ciemną czuprynę i płaszcz zarzucony na ramiona. Na początku Kankuro nosił tę kukłę na plecach, zawiązaną bandażem, potem była zapieczętowana w zwoju z dwoma innymi marionetkami.

Kruk

Mama i Tata

Pierwsze lalki stworzone przez Sasoriego, na podobieństwo jego rodziców. Nie zostały stworzone do walki, dopiero Chiyo zmieniła je w broń. Obecnie są w posiadaniu Kankuro.

Mama i TataMama i Tata

Salamandra (jap. Sanshōuo)

Stworzona przez Sasoriego, aktualnie używana przez Kankuro. Z wyglądu przypomina salamandrę, używana najczęściej do obrony, dzięki ruchomemu grzbietowi, który może służyć za zasłonę.

Salamandra

Skorpion (jap. Sasori)

Lalka, dzięki której Sasori zachował młody wygląd. W klatce piersiowej znajduje się otwór, a w nim serce marionetkarza. W brzuchu ma dziurę, a w niej metalowy sznur, na plecach ma ostrza, a w rękach rurki, z których może wydobywać się ogień.

Skorpion

Sto lalek

Udoskonalona wersja „armii” Chikamatsu. Wszystkie lalki ubrane są na czerwono.

Sto lalek

Trzeci Kazekage

Ludzka marionetka stworzona przez Sasoriego. Tak jak za życia, może posługiwać się Żelaznym Piaskiem.

Trzeci Kazekage

Maść klanu Hyuuga

Jest to maść przyspieszająca gojenie się ran. U Naruto, dzięki czakrze demona,  sprawiła, że obrażenia zregenerowały się natychmiast.

Maść klanu Hyuuga

Mechanizm do szybkiego ataku kunaiami

Jest to mechanizm schowany pod rękawem, który w bardzo szybki sposób pozwala użytkownikowi chwycić kunai i zaatakować przeciwnika lub się obronić.

Mechanizm do szybkiego ataku kunaiami

Metalowe rękawice

Duże, metalowe rękawice używane przez Demonicznych Braci. Każdy ma jedną, a połączone są łańcuchem, który służy między innymi do chwytania przeciwników.

Metalowe rękawice

~_tsu_

Komentarzy: 10 14 Lipiec 2013
 • _SnT_
  _SnT_

  @bujakasza, nie ma to jak konstruktywna krytyka.
  Mnie artykuł się podoba, ponieważ opisana jest zasada działania broni oraz jest dużo ilustracji :) To bardzo umila czytanie :D

  "Czarny to nie kolor, czarny to siła" ♥ Black Tiger
 • bujakasza
  bujakasza

  Fajnie że opisuje wygląd przedmiotów...kijowe te artykuły...

 • Drago18
  Drago18

  Podobnie, jak i w minionym tygodniu - świetne opracowanie! Optymalne ze względu na długość, treściwe i zaopatrzone w niezbędne informacje. No i do tego bardzo dobrze zilustrowane.

  Dobra robota, @_tsu_. Z niecierpliwością czekam na kolejne kompendium wiedzy Twojego autorstwa - tym bardziej, że będzie ono dotyczyło mieczy ^^

  In each of us there burns a soul of a warrior...
 • AveItachi
  AveItachi

  Zgadzam się z przedmówcą, artykuł świetny, jeszcze lepszy od poprzedniego :D
  Kankuro niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia, a do tego sporo zawdzięcza Sasoriemu. Osobiście mi się nie podoba że brat Gaary używa marionetek których sam nie stworzył, a do tego dawnego ciała członka Akatsuki.

  "Jeśli ktoś oderwie mi ręce, zakopię go na śmierć, jeśli wyrwie mi też nogi, zagryzę go na śmierć, jeśli oderwie mi głowę, zabiję go wzrokiem i jeśli wydłubie mi oczy, będę przeklinał go zza grobu"
 • kamil10555
  kamil10555

  artykul swietny tylko szkoda ze krotki. tak sie wczytalem ze nie zauwazylem ze juz koniec. teraz trzeba czekac tydzien :D

 • Retu
  Retu

  Ładnie opisane, krótko i na temat. :) Czyli najlepiej jak może być. Ja czekam do przyszłego tygodnia, bo miecze akurat lubię najbardziej. Chociaż takim kunaiem czwartego z jego umiejętnościami chętnie bym się pobawił. :D

  "Kiedyś chciałem być numerem jeden, już nie chce teraz... od jedynki jest zbyt blisko do zera."
 • Alextasha
  Alextasha

  @Mer - dzięki :D to ja zapomniałam podpisać, bo ja wstawiam te TT, @_tsu_ napisała, ale aktualnie jest na wyjeździe :D zaraz dopiszę ^^

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • Mer
  Mer

  @Alextasha; aaa, więc tak to wygląda. Przepraszam, że narobiłam zamieszania, mea maxima culpa.

  I jeszcze jedno, w poprzednim TT to było, ale teraz autor tekstu zapomniał się podpisać:)

  "Ci którzy zeszli z drogi sprawiedliwości, nie mają odwagi, jednak pod skrzydłami silnego lidera, tchórzostwo nie ma prawa przetrwać." Senju Hashirama
 • Alextasha
  Alextasha

  @Mer - miecze są w przyszłym tygodniu :) i będzie o Kusanagi :D

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • Mer
  Mer

  Tak jak poprzedni, bardzo ciekawy, a zarazem krótki i treściwy Temat Tygodnia!:) Wszystkie narzędzia shinobi są dobrze opisane, jak widzę alfabetycznie, ale nie chcąc być złośliwa napomnknę, że liczyłam na ukazanie się miecza Kusanagi. Według mnie, wielka szkoda, że nie został wymeniony.

  "Ci którzy zeszli z drogi sprawiedliwości, nie mają odwagi, jednak pod skrzydłami silnego lidera, tchórzostwo nie ma prawa przetrwać." Senju Hashirama