Miecz

Podstawowa broń samurajów, używana także przez sporą grupę ninja. Mają różne długości, służą do ataku bezpośredniego, obrony, jako broń miotana. Niektórzy wojownicy wzmacniają ataki miecza poprzez „podrasowanie” ich czakrą, a ninja niekiedy używają w tym celu natury czakry. Bronią tą posługują się m.in. Sasuke, Orochimaru, Karui, Omoi, Hayate, Mifune .

Miecz

Miecze Bee

Dość charakterystyczne miecze z czerwoną rękojeścią, które kształtem bardziej przypominają igły niż ostrza. Nadają się do cięcia jak i rzucania. Użytkownik może wzmacniać ataki nimi zadawane poprzez „puszczenie” w nich czakry błyskawicy.

Miecze BeeMiecze Bee

 

Miecz Kusanagi (Orochimaru)

Jest to bardzo ostre narzędzie, które może przeciąć niemal wszystko. Aby nim atakować nie trzeba nawet trzymać go w dłoni, ponieważ może być sterowany myślami użytkownika.

Miech Kusanagi OrochimaruMiecz Kusanagi OrochimaruMiecz Kusanagi Orochimaru

Miecz Kusanagi (Sasuke)

Stosunkowo duży miecz z czarną rękojeścią, bez widocznego jelca. Siła ataku może być zwiększona poprzez „naładowanie” go  czakrą, do czego jest przystosowany.

Miecz Kusanagi Sasuke

Miecze Siedmiu Mistrzów

Hiramekarei

Miecz, który może zmieniać kształt poprzez koncentrację czakry.

Hiramekarei

Kabutowari

Topór i młot połączone przy pomocy łańcucha.

 

Kabutowari

Kiba

Bliźniacze miecze z dodatkowymi małymi ostrzami na głowni. Jest to najostrzejszy z siedmiu mieczy.

Kiba

Kubikirihocho

Wielki miecz przypominający tasak. Gdy jest uszkodzony pobiera żelazo z krwi osób nim zranionych i odbudowuje się do pierwotnej wielkości.

Kubikirihocho

Nuibari

Miecz, który przypomina wielką igłę, a na jego końcu przeciągnięta jest nić; zszywa przeciwników razem.

Nuibari

Samehada

Najpotężniejszy ze wszystkich mieczy. Jest to żywa istota, która może nie zaakceptować osoby, którą ją dzierży. Nie tnie, a rozrywa przeciwnika, przy okazji absorbując jego czakrę, od której rośnie.

SamehadaSamehada

Shibuki

Duży miecz, na którego ostrzu znajdują się wybuchowe notki, które eksplodują w zetknięciu z celem, jednocześnie nie raniąc użytkownika.

ShibukiShibuki

Więcej o mieczach tutaj.

Mina

Duża, metalowa kula z kolcami i przyczepioną wybuchową notką. Gdy osiągnie cel - wybucha, a ostrza lecą we wszystkich kierunkach.

Mina

Muszlowy Buzdygan

Muszla z okiem, umieszczona na rękojeści owiniętej bandażem, na której końcu znajduje się kółko z przewleczonym przez nie łańcuchem. Łączy się on z „głową” broni. Zadaje bardzo potężne ciosy.

Muszlowy Buzdygan

Nunchaku

Pałki, najczęściej zrobione z mocnego, acz elastycznego drewna, połączone linką lub łańcuchem. Jest to broń niepozorna, którą łatwo ukryć. Zazwyczaj używana jako element taijutsu.

Nunchaku

Ostrza czakry

Są to kastety Asumy, które stworzone zostały z myślą o wietrznej naturze czakry użytkownika. Poprzez „załadowanie” ich czakrą zwiększa się zasięg oraz siła ataku tą bronią.

Ostrza czakry

Parasolka

Używana jako broń bardzo często ma ukryte senbony, które po podrzuceniu przez użytkownika lecą na wszystkie strony, raniąc wielu przeciwników naraz. Może także stanowić ochronę – przed deszczem, jak i atakami.

Parasolka

Pieczęć odłączająca czakrę

Stworzona przez Jiraiyę „pilnowała” czakry Kyuubiego w Naruto. Gdy było jej za dużo, należało przykleić pieczęć do czoła Naruto, a czakra Kyuubiego ustępowała, pozostawiając umysł Uzumakiego w spokoju.

Pieczęć odłączająca czakrę

Pieczętująca notka

Po umieszczeniu jej na wybranym obiekcie z notki wyłaniają się znaki, które okalają osobę lub przedmiot i pieczętują. Mogą być nałożone osobiście lub z pewnej odległości, poprzez przyczepienie do broni miotanej.

Pieczętująca notka

Pieczętujące bransoletki

Trzy, duże złote bransoletki pieczętujące ramię Danzo, a właściwie Sharingany i komórki Hashiramy na nim się znajdujące.

Pieczętujące bransoletki

Pieczętujący materiał

Aby zapieczętować lub unieruchomić przeciwnika, należy owinąć go materiałem, który zwinięty jest w belkę.

Pieczętujący materiał

Pigułki pobudzające umysł

Są to pigułki przyspieszające wejście na drugi poziom Przeklętej Pieczęci. Jednakże, spożycie ich przez ninja nie będącego zapieczętowanym przez jutsu Czwórki Dźwięku, spowoduje jego niemal natychmiastową śmierć.

Pigułki pobudzające umysł

Pigułki wojowników

Są to pigułki, które zawierają miedzy innymi proteiny pozwalające ninja walczyć trzy dni i trzy noce. Powodują regenerację organizmu i wzrost poziomu czakry.

Pigułki wojowników

Pigułki ze skrzepniętą krwią

Poprzez połknięcie takiej pigułki krew szybciej krzepnie, co zmniejsza prawdopodobieństwo wykrwawienia oraz uzupełnia się poziom już utraconej krwi.

Pigułki ze skrzepniętą krwią

Pręty przewodzące czakrę

Umieszczone przy wózku Nagato przenosiły czakrę do odbiorników umieszczonych w Sześciu Ciałach, dzięki czemu te mogły funkcjonować.

Pręty przewodzące czakrę

Ramię Dosu

Na ramieniu Dosu znajdowało się urządzenie do emitowania lub absorbowania fal dźwiękowych. Mogą być sterowane czakrą i poważnie ranić przeciwnika lub utrudnić mu dalszą walkę bądź schwytać go w genjutsu. Dźwięk może być używany nie tylko do ataku, ale także jako tarcza ochronna.

Ramię Dosu

~_tsu_

Komentarzy: 7 28 Lipiec 2013
 • kenki
  kenki

  @Alextasha KABUTOWARI trzeba poprawić, mam nadzieje że widzisz o co chodzi ;)

 • Tayuya-chan
  Tayuya-chan

  Tak jak poprzednio, bardzo ciekawy materiał na temat ekwipunku shinobi

  Pozwólmy przeciwnikowi doznać bólu, jeśli sprawimy, że uroni łzy tak jak my, będziemy o jeden krok bliżej do prawdziwego świata...~ Yahiko
 • Saia
  Saia

  Większość z tych waszym zdaniem mieczy to Katany.
  Baka !!!

  Jestem psychopatą, a do tego zboczonym :D
 • Drago18
  Drago18

  "Do trzech razy sztuka"... Po dwóch bardzo fajnych opracowaniach o ekwipunku shinobi można by pomyśleć, że trzeci tekst już bardziej nas nie zwali z nóg. A tu proszę - lekkie i rzetelne opisy oraz świetne zobrazowania arsenału ninja nadal trzymają wysoki poziom, a do tego jest ich więcej niż poprzednio! No i są miecze! Dzięki @_tsu_ za kolejny genialny Temat Tygodnia :D

  In each of us there burns a soul of a warrior...
 • bujakasza
  bujakasza

  Szkoda że już nie używają tabletek :D przydało by im się podczas tej SPOILER! wojny :p

 • Retu
  Retu

  Chciałbym mieć Samehade, miecz Zabuzy i ten z wybuchowymi notkami - według mnie to trzy najlepsze miecze. Ładnie by się prezentowały repliki ich w pokoju, ale kto wie czy w ogóle takie istnieją. Chociaż skoro można przebrać się za Sasuke razem z jego bronią, to i w internecie pewnie by się to też znalazło. :3

  "Kiedyś chciałem być numerem jeden, już nie chce teraz... od jedynki jest zbyt blisko do zera."
 • TheMifih
  TheMifih

  W mieczu Kiba zapomnieliście dodać, że jest naładowany błyskawicami. Użytkownik może używać dzięki nim potężnych technik Raiton ^^