Senbon

Igła, oryginalnie używana do akupunktury. Używana przez wprawionych ninja może u przeciwnika spowodować utratę przytomności, czasowy paraliż lub śmierć po trafieniu w odpowiednie miejsce. Może służyć jako jeden z elementów do rzucania genjutsu, np. poprzez dołączenie do senbona dzwoneczka, który wprowadzi oponenta w technikę.

Senbon

Shuriken

Zwane także gwiazdkami ninja stanowią podstawowy element wyposażenia ninja. Typowa broń miotana, która nie zadaje zbyt wielkich obrażeń, zwłaszcza doświadczonym ninja. Sprawdzają się, by skupić uwagę przeciwnika na użytkowniku i go „pomęczyć”.

Shuriken

Skalpel

Używany zazwyczaj przez medyków, nie tylko w celach medycznych. Ze względu na twardość i jakość ostrza, wykorzystywany jest także jako broń.

Skalpel

Skarby Mędrca Sześciu Ścieżek

Są to bardzo potężne artefakty, które zabierają użytkownikowi mnóstwo czakry, przez co ich używanie może być śmiertelne dla zwykłego ninja.

Mędrzec Sześciu Ścieżek

Bananowy Wachlarz (jap. Bashosen)

Jest to czerwono-biały wachlarz zrobiony z piór, który może atakować każdą z pięciu natur, bez względu na to, jaką posiada użytkownik.

Bashosen

Szkarłatna Gurda (jap. Benihisago)

Jest to gurda. To do niej wciągany jest przeciwnik, gdy wypowie „słowo klucz”.

BenihisagoBenihisago

Bursztynowy Oczyszczający Garniec (jap. Kohaku no Johei)

Jest to beczka, w której można zapieczętować wszystko – z Bijuu włącznie.

KohakuKohaku

Złota Baldachimowa Lina (jap. Kokinjo)

Złoty sznur, dzięki któremu można „wyciągnąć” duszę z ciała przeciwnika.

KokinjoKokinjo

Miecz Siedmiu Gwiazd (jap. Shichiseiken)

Prostokątny miecz, którym można odciąć duszę, gdy przeciwnik wypowie „słowo klucz”. Po odcięciu trafia ona do Benihisago.

Shichiseiken

Składana włócznia

Zazwyczaj złożona, może szybko osiągnąć swoją maksymalną wielkość. Najczęściej używana przez Hidana do przebijania własnego serca lub pobierania krwi przeciwników w jego rytuałach.

Składana włóczniaSkładana włócznia

Tanto

Krótki miecz używany najczęściej do obrony. Ze względu na rozmiary łatwiejszy do transportu niż zwykły miecz, ponieważ można go nosić na plecach, wówczas nie przeszkadza w przemieszczaniu się ani nie krępuje ruchów.

Tanto

Tasak

Wielki miecz, z wyglądu nieco przypominający Kubikiribocho Zabuzy. Miecz przystosowany jest do natury Daruia, dzięki czemu łatwo „przepuszczać” w nim błyskawicę dla zwiększenia siły ataku.

Tasak

Trucizna

Substancje trujące używane najczęściej w postaci płynów i gazów. Mogą funkcjonować samodzielnie lub jako wykończenie ataku bronią. Mają różne skutki, od osłabienia i paraliżu po śmierć.

Trucizna

Wachlarz

Jest to charakterystyczna broń Temari. Wielki, beżowy wachlarz z trzema kółkami, nazywanymi przez nią gwiazdami, które informują o sile ataku wiatru, jaki wytwarza. Może służyć do obrony jak i do ataku (np. złożony jako broń obuchowa).

Wachlarz

Wybuchowa notka

Na skrawku papieru znajduje się specjalna pieczęć, która sprawia, że notka wybucha. Może to być na komendę użytkownika, po określonym czasie lub na skutek kontaktu bezpośredniego. Dość często przyczepiana do broni, żeby powodować większe urazy u przeciwników.

Wybuchowa notka

Zwoje

Mogą mieć różną zawartość, od broni, przez stwory i ludzi po informacje. Ze względu na wielkość mogą był łatwo transportowane, na przykład w kamizelkach ninja.

Zwoje

Zwój do przyzywania klonów

Naruto zapieczętował w zwoju swoje tutaj)

Zwój do przyzywania klonów

Zwój technik zakazanych

Mieści się w nim wiele instrukcji do wykonywania technik kinjutsu, dlatego został zapieczętowany przez Pierwszego Hokage i od tamtej pory znajduje się w Rezydencji Hokage.

Zwój technik zakazanych

Podsumowanie

Jest to już ostatnia część zestawienia. Scalony artykuł możecie znaleźć pod tym linkiem.

~_tsu_

Komentarzy: 8 04 Sierpień 2013
 • Jatsuru
  Jatsuru

  Fajnie, że do każdego opisu jest obrazek :)

  Wyrzeźbienie lwa z kamienia to błahostka. Należy po prostu odłupać wszystko to, co w kamieniu nie jest lwem.
 • Mich4ueK
  Mich4ueK

  Wszystkie części były dobre. Dobry pomysł by opisać cały ekwipunek shinobi

  O to Ja! :)
 • AveItachi
  AveItachi

  Podsumowując wszystkie części: dobra robota ;)

  "Jeśli ktoś oderwie mi ręce, zakopię go na śmierć, jeśli wyrwie mi też nogi, zagryzę go na śmierć, jeśli oderwie mi głowę, zabiję go wzrokiem i jeśli wydłubie mi oczy, będę przeklinał go zza grobu"
 • kamil10555
  kamil10555

  krotko i na temat :) wszystko fajnie nie ma sie do czego uczepic :) po dlugiej przerwie bez internetu milo widziec cos konkretnego :)

 • kenki
  kenki

  No i bomba. Zwieńczenie trzymające poziom poprzednich @_tsu_ gratulacje

 • Retu
  Retu

  Wszystkie cztery części były bardzo ładnie opisane, nie za długo, ale akurat by wiedzieć wszystko co trzeba, dodatkowo do każdej broni dopasowany odpowiedni obrazek co razem tworzyło spójną całość i narodził się taki katalog czy tam encyklopedia broni. Tak więc gdyby ktokolwiek zapomniał np. jakie to skarby miał Rikudo czy cokolwiek innego związanego z brońmi, przychodzi sobie tutaj i już wszystko wie. ;) Dobra robota, dziękujemy @_tsu_! :3

  Senpuu zawsze miało na bardzo wysokim wszystkie informacje na temat całego uniwersum Naruto, nie ma nawet czego się uczepić na siłe gdyby chciał... :D Od technik, przez biografie, fanarty, klany, organizacje, a nawet coś takiego jak cytaty postaci i wiele innych rzeczy, aż po bronie. To właśnie razem z miłą atmosferą i spoko ludźmi sprawia, że całe Senpuu wyróżnia się na tle innych stron. ^^

  "Kiedyś chciałem być numerem jeden, już nie chce teraz... od jedynki jest zbyt blisko do zera."
 • Drago18
  Drago18

  Nie sposób nie zgodzić się z @Mer - Senpuu to miejsce, które nie zaniedbuje fanów "Naruto" M. Kishimoto ani żadnej kwestii związanej z wykreowanym przez niego uniwersum. Stale pojawiają się nowe ciekawe opracowania, a te utworzone wcześniej sukcesywnie są aktualizowane - wszystkie te teksty łączy zaś nie tylko wspólna tematyka (choć czasem rozszerzają one mangowe wątki o kwestie dotyczące np. Kraju Kwitnącej Wiśni), ale i staranność przygotowania. Wszak, jak i poprzednie Tematy Tygodnia, tak i to opracowanie @_tsu_ zasługuje na najwyższe pochwały. Jest w nim sporo informacji podanych przystępnym językiem oraz plastycznych ilustracji - całość bardzo dobrze zamyka cały cykl tekstów o uzbrojeniu shinobi. A co do długości opisów... Cóż, nie zapomnijmy, że sporo z powyżej wymienianych przedmiotów odgrywa np. sporą rolę w technikach shinobi i to w ich opisach działanie niektórych z tych narzędzi jest często przedstawione nieco szczegółowiej. Bardzo drobiazgowe rozpisywanie się nad każdym z elementów uzbrojenia przyczyniłoby się więc i do powielania informacji, i do nadmiernego rozrostu powyższego tekstu, a tak tekst ten jest optymalnie wyważony ze względu na objętość - na kompendium wiedzy z zakresu uzbrojenia nadaje się idealnie. W każdym bądź razie, mnie się opracowanie to bardzo podoba... Brawo, @_tsu_!

  In each of us there burns a soul of a warrior...
 • Mer
  Mer

  Bardzo mi się podobały wszystkie 4 części o Ekwipunku Shinobi: rzetelny i precyzyjny, choć nieco zbyt krótki opis, bardzo dobrze dobrane grafiki i przede wszystkim ogrom informacji skumulowanych w pigułce. Coś jak encyklopedia broni (i nie tylko:D) z uniwersum Naruto. Takie artykuły może i niektórym się z początku mało podobają, ale mają swoje zastosowanie, kiedy po jakimś czasie nurtuje kogoś pytanie o uzbrojenie. Wtedy od razu wiadomo, gdzie szukać:)

  "Ci którzy zeszli z drogi sprawiedliwości, nie mają odwagi, jednak pod skrzydłami silnego lidera, tchórzostwo nie ma prawa przetrwać." Senju Hashirama