Sakura jest bardzo honorowym ninja wioski Liścia, chociaż nie zawsze uczestniczy w bitwach oraz misjach, może okazać się bardzo silna i odważna. Być może nie posiada jakiś unikalnych technik, ale jej umiejętności w kontroli Chakry są najlepsze wśród geninów. Sakura ćwiczy głównie genjutsu, posiada również przyzwoite umiejętności z podstawowym ninjutsu i taijutsu, jak i również walka bronią. Jej najwięcej szeroko rozwiniętą umiejętnością jest Kawarimi no Jutsu, używa tego, by zmylić przeciwnika i zaatakować od tyłu uderzając kunai lub używając Ninjutsu. 

Sakura ma również dobre Genjutsu, takie jak Kai, który tylko ninja na poziomie Chuunin jest w stanie używać. Jednakże, jej najbardziej rozwinięta umiejętnością jest kontrola Chakry, Sakura jest prawdopodobnie jedynym Geninem, który może kontrolować Chakre tak dobrze, nie tracąc przy tym najmniejszej jej części. To daje jej całkowitą kontrolę nad jej technikami, więc może nauczyć się prawie każdego Jutsu. Ponadto, Sakura jest na tyle bystrym ninja, który posiada głęboką wiedze na temat Chakry oraz technik. Może stać się doskonałym źródłem informacji podczas walki oraz w przyszłości stać się bardzo dobrym nauczycielem dla młodego shinobi.

Z drugiej strony Sakura w porównaniu do Sasuke i Naruto ma bardzo małą wytrzymałość oraz zbyt mały limit Chakry. To dlatego iż niema doskonałej budowy do bycia ninja, przez co jej ciało wytwarza zbyt małe ilości Chakry. Przez ten problem Sakura zbyt wcześnie kończy swój udział w przeróżnych bitwach oraz misjach ale jeśli dobrze się zmotywuje do pojedynku wtedy popisuje się wspaniałym duchem walki.

Komentarzy: 2 08 Grudzień 2011
 • Mencio
  Mencio

  @Pai_Haruno Utworzono: 3 lata temu - ale może @_SnT_ poprawi ;)

 • Pai_Haruno
  Pai_Haruno

  "Z drugiej strony Sakura w porównaniu do Sasuke i Naruto ma bardzo małą wytrzymałość oraz zbyt mały limit Chakry."
  Teraz Sakura ma wytrzymałość na równi z chłopakami (Byakugou no Jutsu) i też ma na równi jeśli chodzi o ilość chakry (pieczęć Yin) :D